Classic Car Racing

28.05.2009

Classic Car Racing jsou netradiční automobilové závody, v nichž hráč neovládá nejmodernější stroje, ale klasické staré dobré veterány, jež bylo možno na silnicích vidět v letech 1940 až 1960. Ty zde mají reálný vzhled, nikoliv však názvy. Pod smyšlenými jmény se skrývá osmnáct modelů, Austin-Healey 3000, Cadillac Eldorado Seville, 1960 Cadillac Series 62, 1960 Chevrolet Corvette, 1963 Chevrolet Corvette, Daimler V8 250, 1960 Ferrari 250 GT, Ford Model A, 1959 Ford Taunus 12M, Ford Thunderbird, Jaguar E-Type, Mercedes-Benz 190 SL, 1949 Mercury Eight, MG TD, MG TF, Porsche 356 A Cabriolet, Triumph TR250 a Triumph TR3. Vozidlům lze zlepšovat jejich vlastnosti pořizováním náhradních dílů. A to v obou režimech.

V kariéře, pro níž je dostupná i volba několika odlišných postav do role řidičů, přítomných po celou dobu závodu v autě, je k dispozici šestnáct tratí. Ty sestávají z přírody, vesniček, periférií měst, horských středisek a podobně, linoucích se údolími, horskými oblastmi či průsmyky. Na silnici se nachází zlaté mince k sebrání, dále ikona klíče na opravu automobilu, ale i různé překážky v podobě odstavených autobusů, popřípadě osobního auta, navozujících dojem okolního dění, zatímco probíhá soutěž. S postupujícím časem se náročnost daných etap zvyšuje, nechybí i zkratky mimo silnici. K prvnímu místu dopomůže i sebrání odečítajících hodinek. V Jednom závodě se dá absolvovat totožný obsah z Kariéry. Nechybí ani dobový soundtrack.

Hra běží na enginu Chrome. V herním profilu se dá zvolit ze simulace či arkády, což má poté vliv na model poškození vozu.

@tomi2k9 (06.11.2022 23:51): Tak už jsem to naštěstí vychytal. Tady, musíš mít správně i obnovovací frekvenci a povalí to. Ten soubor v nějakém manažeru přejmenuj na CFG a uprav to. Pak zase změň na původní. Rozlišení a poměr stran budou srovnané.

Mám to mnoho let i u GTI Racing, ale zapomněl jsem na tu frekvenci monitoru. Musí tam být nativní. A nyní jsem to u této hry musel kontrolovat, jak to v ní mám.

Ještě se vyplatí přejmenovat složku Shaders, ze hry by pak měla vymizet nízká či zastavující se plynulost v průběhu závodů.

Chrome engine forever :)

Tyhle závody jsou korunní sračka. Ani když se člověk potřebuje odreagovat, tak mu k radosti nepomůžou. Vzpomínám si například, jak jedu silnicí, první a najednou do něčeho neviditelného narazím, auto se mi rozštípe na tisíc kousků a než se rozjedu, jsou všichni ostatní závodníci někde v prdeli, včetně faktu, že se mi klepe pravý přední kolo.