@S4TW (28.07.2020 16:11): No právě, že to dělá hodně, ale osobně mám radši silnější nepřátele, než omezený počet savů. Narazil jsem na to i v Korea: Forgotten Conflict a hrál jsem kvůli tomu na nižší obtížnost. Hra tak nebyla žádná výzva, ale Commados hra se asi se třemi nebo pěti savy na misi fakt hrát nedá.

@Bursoft (28.07.2020 16:13): Mám v plánu si někdy dát Vietcong znovu, tentokrát i s datadiskem, který jsem nehrál. Tímto zjištěním ale odpadá hraní na Hard :) Nevím, jaká je třetí nejvyšší obtížnost, ale tam už je snad savů neomezeně.
@Adieu (28.07.2020 11:50): tak já kdysi Vietcong hrál a v tunelech byl kompletně slepý. Něco podobného se mi stalo u Unrealu, až v roce 2019/2020 mě díky tipu od Mazara došlo jak použít baterku, že tam je jsem věděl ale jak ji aktivovat ne. :)
@Jumas (28.07.2020 15:47): tak zrovna počet saves u stříleček dělá hodně... teď hraji BF 5 a dost bolí, když to člověk schytá a poměrně náročný úsek (pro mě na hard na gamepadu je obtížnost fakt výzva) celý znovu :-), pak si rozmyslíš, jak budeš postupovat...
@Adieu (28.07.2020 11:50): Já se taky podíval do nastavení. Tam jsou omezené savy? Tenhle způsob zvyšování obtížnosti je mi proti srsti. Na nižších obtížnostech ale žádné takové omezení není, pokud se nemýlím.
Take-Two Interactive ma v planu vydat 47 her z existujicich znacek behem pristich peti let. Na seznamu na wiki nemaji Vietcong, ale predpokladam, ze jim patri. To me poser, jestli tam nebude, kdyz opecovavaji Mafii.
Prostě skvělá hra, na tom se tu evidentně shodneme... škoda, že se nedá sehnat na steamu nebo gogu a škoda, že dvojku tak dodrbali... hned bych si to znovu zahrál :-)
To jsem dodneška nepochopil, kolik lidí v těch tunelech šlo jak krtci a házeli kolem sebe fosforové tyčinky. :D Už v těch neschopných třinácti letech mě napadlo ihned jít do menu podívat se na klávesy, zda nemám náhodou baterku, lol.

Každopádně ten úprk džunglí a člunem, u toho jsem se teď málem posral. Hrál jsem na druhou nejvyšší obtížnost (na nejvyšší jsou totiž nepřátelé nadpřirozeně přesní) a vyplácal si savy, takže na celou tu jízdu člunem jsem měl asi jeden dva. A v jedné zatáčce mě skoro vždycky sejmuli, ač jsem přesně věděl kdy a kde se objeví a ihned je začal kropit kulometem.
@S4TW (28.07.2020 10:34): Rakosnici to meli zadratovany granatama.

To byla silena mise. Necekane napojena na ukol pruser s francouzskejma vrakama a pak takovy nekolikahodinovy maso; s baterkou nebo bez. Dolezete az do podzemniho mesta, jen na chvilku vystrcite hlavu uprostred ty nejhlubsi dzungle a meli signal stejne na hovno jako v mravenisti a pak podel brcalovity, zamlzeny reky clunem konecne k vrtulniku. A na brifingu jenom: To byla akcicka co Steve. Jak kdyby se nechumelilo. Nadhera kdyby tohle predelali do Cryenginu.
@Bursoft (28.07.2020 10:45): no, hlavně nejhorší bylo to, když člověk udělal první část tunelů poslepu, radost jako blbec, sice těžká džungle, ale pořád jsem se si to užíval a pak boom, znovu tunely :D
Stejně je zvláštní, kolik lidí to hrálo po slepu, já teda taky :D .. Asi tam nebyla nápověda nebo když jsem byl menší, nevěnoval jsem všelijakým tipům pozornost.. Já to prošel tak, že jsem vždycky vystřelil, to na mikrosekundu osvětlilo cestu :D Jsem tu první část tunelů hrál několik dní, než jsem se takto "prostřílel" ven :D .. a potom to nebylo o nic jednodušší, ta část v džungli byla dost těžká a následně loď s kulometem.. Tady ten kus hry byl snad nejtěžší..
@S4TW (28.07.2020 09:17): Já třeba dodnes nechápu, jak se někomu podařilo projít tunely poslepu. :DD Když to hrál poprvé (rok a půl zpátky), už po prvních pár zatáčkách jsem hledal na netu, jestli to nějak nejde.
@Syndrom (28.07.2020 09:25): tak, když tě máma pořád otravuje s tím, že by sis měl přebrat ty krámy a vyházet je, že se na to jen práší... a až o pár let později si uvědomíš, co je to za poklad... jako ta sbírka českých big boxů mě hodně bolí :(, ačkoliv některé cd už byly slušně jetý (mockrát půjčený a používaný bez nějakých skrupulí - dneska si na to pomalu beru rukavičky :D)...
@Walome (28.07.2020 07:26): já mám ptsd z tunelů, jelikož když jsem tu hru hrál poprvé, tak jsem nevěděl, že existuje něco jako baterka, takže jsem je komplet prošel poslepu... docela hardcore :D

btw. výborný koment, který mě ovšem uvedl opět do deprese, jelikož jsem si vzpomněl na to, jak jsem zlikvidoval všechny svoje české big boxy, včetně Vietcongu (s First Alpha) :(
@Adieu (komentář): vietcong je pro me nejlepsi fps jakou jsem kdy hral, protoze ma atmosferu, super zvuk a paradni lokace. Podruhy jsem to hral bez hudu, coz zazitku jeste pridalo. Fakt supr hra. Z ty nocni mise kde je hrac sam mam ptsd.
je k dispozici nejakej mod upravujici umelou inteligenci nepratel? hledal sem na netu ale nic nenasel :(
@účet smazán (19.03.2020 10:24): Dvojka je od stejných tvůrců a není špatná, ale je na ní dost znát, že 2K to přestal podporovat před koncem vývoje. Takže se to vydalo dost narychlo. Krátké a odbyté, ale rozhodně ne úplně špatné.
@účet smazán (19.03.2020 10:21): Jediná možnost jak hru legálně sehnat, je bazar. Což by dnes ještě neměl být takový problém. Na Aukru se občas objeví za pár stovek. Není to nejlevnější no...

Ohledně steamu nebo jiné digitální distribuce ti musí stačit vysvětlení, že 2K je nejhorší vydavatel prostě. Kdysi jsem jim dokonce psal jestli to mají v plánu vydat aspoň na gogu a odpověď byla ve stylu "aktuálně vydání neplánujeme". Vietcong není jediná značka kterou 2K takhle pohřbili. Přitom GOG by je nic nestál.

A osobně krabičku mám, ale v žádném případě ji neprodám. :)
Máte někdo originál krabičku Vietcong s českým dabingem ( bez něj to samozřejmě nechci ) bral bych klidně i Vietcong 2 ale ten skoro vůbec neznám a prý není nic moc a snad není,ani od tvůrců Vietcong 1 takže je pro mě logicky primární hlavně především ta legendární legenda klasika jako je právě Vietcong ( 1 ) s legendárním dabingem.
Kde bych mohl hru sehnat koupit ( jedno jestli v krabicové verzi či digitálně,ale hlavně ať má oficiální český dabing ) proč vlastně Vietcong nelze již sehnat např na xzone či na Steamu,když Mafia 1 ( česká hra legenda jako Vietcong ) jde na Steamu sehnat a to dokonce v oficiálním českém dabingu tak proč Vietcong není na Steam ať už s nebo bez českého dabingu.......dá se hra sehnat alespoň v krabicové verzi či si jí musím někde stáhnout ( např z ulož to ? Nebo je možné jí sehnat alespoň třeba ve score ??..
Jedu to přes VCstarter 1.70. Mám Windows 10 a Intel HD 4000. Rozlišení a detaily stažena na minimum a stejně to jede jen něco okolo 40fps. Jako, dá se to, ale nevěděl by náhodou někdo, jak by se to dalo zrychlit?
Ten komentář už zmizel, jo?? Škoda! Sice OT, ale četlo se to jedním dechem. Chtěl jsem si dát repete :o)