Workers & Resources: Soviet Republic

strategie > budovatelská strategie *
Nehotová verze
15.03.2019 PC
Slovenská budovatelská strategie, odehrávající se v 20. století během normalizace. Nelehkým cílem hry je vybudovat v letech 1960 až do současnosti samostatnou republiku, nezávislou na SSSR. V roce 1960 je vliv komunismu velmi silný a propaganda jen roste. Hra se odehrává na náhodných map s městy nebo bez nich. Čili si města můžete sami budovat od základů a nebo využít již postavené města.

Komplexní hratelnost se zaměřuje především na budování průmyslu mnoha kategorií (zemědělství, textil, kovovýroba a další) a transport surovin po mapě pomocí vozidel, nebo třeba dopravních pásů či potrubí. K tomuto účelu slouží autobusy, tramvaje, vlaky, nákladní automobily, ale i osobní auta. Vytěžené suroviny se dají zpracovat na stavební materiál, který lze použít na stavbu budov a struktur. Ze začátku si všechno musíte kupovat za sovětské rubly nebo západní dolary. Je zcela na vás, jestli budete dělat import/export ze západu nebo východu. Ceny na hranicích se liší a mění podle světové politiky a inflace.

Už to tedy hraji nějakou dobu a musím říct, že mě hra baví. Kdo má rád budovatelské strategie, bude jednoznačně nadšený. Je to typ hry, která…