Každopádně čekal jsem, že se tohle výročí objeví na DH Facebooku... promarněná příležitost.
@Fritol (27.03.2019 18:57): Neviděl jsem tak moc, abych mohl říct víc, ale pravda, že FPS dropy jsou tam sakra často :D A absolutně jsem nepochopil ty bonusové mise, nejsou nijak zajímavý a nijak jsem se jejich hraním necítil special :D
Oooh, chtěl jsem si dát Purple Haze na PS2 kvůli výzvě. Nedokázal jsem dohrát víc jak jednu misi, bez českého dabingu to není ono :)
zdar mam dotaz na hru více hráčů. Neobjevuje se mi tam nic, žádné mise servery. To už nikdo po internetu nehraje nebo tam mam chybu. prosim poradte mi.
Pekný, pěkný, se divim, že tam tolik ukazují tu střelbu! Beztak dostanou vynadáno od prosazovačů zákazů nošení a těch co obviňují hry z kažení chování...Jen jsem čekal na seržanta, až začne sypat ty slova :D
@Tommywise (07.03.2018 15:40): jo, tuhle, tak tam bude skript žejo, tuhle misi si taky dobře pamatuji, to je z datadisku jak utikas do toho chrámu ne? To už jsem u jezera neměl ani jeden save, pac jsem myslel, že mise konci mnohem dřív :D
@koudy_cz (06.03.2018 14:45): ne mam na mysli napr misi,jak utikam pred vietcongem v noci az dojdu k jezeru pres ktere vede lavka,plizim se vleze lavkou a vzdy v urcitem miste (v tom stejnem) se veci daji do pohybu a nepratele jdou po me aniz bych se nejak prozradil. Jednoduse pokud prejdu pres to pocitacem stanovene misto je po stealthu...tak je to napicu naprogramovane. Ale takovych situaci je plno,proste AI k nicemu
@Tommywise (06.03.2018 14:35): já už si tu chytrost AI nebo podvádění nepamatuji. Není to tím, že tě třeba fakt viděli? Jako ano, připadalo mi, že je AI až moc bystrá, ale bral jsem to tak, že je to prostě hardcore hra, a že ti rejzozrouti prostě měli tu džungli hodně v oku a amici se neuměli tak maskovat a trvalo jim než se přizpůsobili... Pokud máš třeba na mysli tu misi, jak máš vysvobodit toho pilota, tak ano ta je dosti frustrující :D, ale pokud vím, tak se stealth způsobem udělat dá, stejně jako dalšími asi dvěma způsoby rambo/nerambo.
Beru to tak, že mně na určitou vzdálenost třeba i nějak vycítí, nebo uslyší i plazeni nebo tak.
Jako obrovské minus vidím v umělé inteligenci a nemožnosti stealthu...což mě strašně vadilo i u Chaser...prostě jakmile se priblizim na určitou vzdálenost k nepříteli tak začne pálit. Je vůbec nějaká hra 1st person kde. Je AI v tomhle na úrovni?
@Cobot (25.02.2018 12:43): no to bude teda asi tím zdrojem...protože já už tam v roce 2010 GeForce měl ale po 2letech mě odešla.jako nova takze sem x tisic vyhodil do kanalu.proto tam od té doby mám integrovanou. Ale mě nejde o to vše zlepšovat a dokupovat ale abych mohl hrát aspoň hry do toho roku 2011
@Tommywise (25.02.2018 12:31): AMD má snad odjakživa mnohem horší provozní vlastnosti než nvidia.

Máš tragickej zdroj. Eurocase je blbá značka. A přes tenhle nekvalitní a nevýkonej zdroj vedeš proud do všech komponent v PC. Jo ono to nějak jede, ale až do dne kdy přeskočí jiskra. Navíc máš slabej procesor a málo paměti. Podle mě je ta 460 víc než dostatečná. Ani tu to asi nestihne krmit.

Jo a taky se podívej zda máš vůbec volnej napájecí kabel pro tu grafárnu. 460 pokud si pamatuju porřebuje jeden 6pin.
@Cobot (25.02.2018 00:07): no vida :)skříň třeba kvůli kvůli tomu, jestli tam vůbec nějaká grafika vleze...
Pokud zadara nesezenes nějakou starší radeon 7770 nebo NV 460, tak bych s tím nic nedělal. Nic výkonnějšího a za prachy bych pod takový zdroj nedával.
@Tommywise (24.02.2018 23:37): Já už se v tom dál angažovat nebudu. Svoje jsem ti napsal v prvním komentu.

Zdroj je tedy asi 300W Eurocase. To se dalo čekat.

Já osobně bych do toho prachy nevrážel. Samozřejmě pokud nejsou prachy tak se tohle dá asi oživit za menší náklady. Ujasni si k čemu ten komp chceš a jak dlouho ho chceš používat.
@koudy_cz (24.02.2018 21:00): takze

Procesor: CPU: Intel Pentium 3 Xeon 2933 Ghz
CPUID: Pentium Dual Core CPU 6500 - 2.93GHZ

Základní deska: výrobce - MSI
produkt - G41M-P34 (MS-7592)
verze - 5.0

pak je u základní desky ještě: vlastnosti FSB: ..........typ sběrnice AGTL+
..........šířka sběrnice: 64bit

Skříň:
MSI 5.0

Zdroj zjistim jak?

Sice se v tom nevyznam ale program Everest mi to sdelil :D
@koudy_cz (24.02.2018 21:00): psal, že se v tom nevyzná, tak ti to asi neřekne :)

Jinam k čemu je ti značka skříně nebo zdroje? Komponenty si asi nevybíral, takže se dá předpokládat eurocase nebo něco podobnýho.
JAk zjistim jesi pujde nainstalovat do me sestavy?To zalezi na zakladni desce?Jak zjistim jeji typ? Ta GTX 560 je v pohode a cenove dostupna, na bazos.cz je jich nekolik.

Ja totiz tam uz Ge Force mel,, ja byl na Zelandu, dojedu dom a nasi prej ze odesla tak tam musel dat servisman jen tu integrovanou :(
@Tommywise (24.02.2018 17:04): tak vzhledem k integrované grafice se slabému výkonu nedivím. Ikdyž hra už je taky stará, kupovat grafiku do tak starého... Taky dost záleží na zdroji! Někde nějakou starou po známosti nesezenes? Alespoň na vyzkoušení?
@Tommywise (24.02.2018 17:42): Deska bude asi něco takovýho. Takže sehnat v bazaru 4GB DDR3 pamětí(nebo jen dokoupit 2GB ale asi bude potíž s kompatiilitou a nějakou GTX 460 nebo 560. Vznikne neco co utáhne hry kolem roku 2011. Jestli to za to stojí a jestli se to dá vůbec sehnat záleží na tom co chceš.
@Tommywise (24.02.2018 17:04): Na tohle by ti asi mohl odpovědět někdo jiný, já se v tom prd vyznám. Pravděpodobně by to pomoct mohlo, pokud to grafické nastavení vážně nefunguje a je to automaticky dané na maximum.
@Tommywise (24.02.2018 16:49): Ten VCStarter upravuje i grafiku, takže je možné, že to třeba znefunkčnilo nastavení ve hře. Těžko říct. Já to teď nezkusím neb nemám mechaniku abych to nainstaloval.
diky tak diky tomu patchy sem to rozjel, ale co nechapu je ze kdyz vsude ubiran detaily aby to slo hladce jak v nastaveni hry tak v nastaveni grafiky,tak me prijde ze se nemeni ani plynulost hry ani vzhled,wtf?
@Walome (23.02.2018 19:55): Ja som to dohral na W7 asi 2 roky dozadu a asi jedine co som instaloval bol nejaky ten moderny patch co som si stiahol z oficialnej stranky, instalacia bola Vietcong Gold DVD kupene za par medenych v Tescu niekedy davno.
Nevite proc me nejde rozjet Vietcong? Mam to normalne nainstalovane a vzdy kdyz hru spustim tak to jen preblikne do windows
@Walome (14.11.2016 07:46): jo, tak to já už pro jistotu neměl žádný save volný od prvního přechodu toho jezírka, vůbec jsem si to nepamatoval, takže jsem myslel že bude finish mnohem dříve, a savy vyplytval :( naštěstí jsem to ale zvládl, i s půlkou života a bez obvazu mám dojem.
@AndrewWWW (19.10.2016 01:15): já to take oprasil zase po letech. A to na normal, nemám již tolik času na babrani se na těžkou obtížnost. I tak to na atmosféře neubralo a skrze křoví střílí Vietnamci úplně stejně, naštěstí pár zásahů vydržím, ale i tak často trvá než zjistíš, že kterého keře vlastně střílí...
Tunely opět a znovu depresivní, ikdyž to hraji po několikáté. Sjel jsem hned i datadisk a zjistil, že si jej buď půlku nepamatuji, nebo jsem jej nikdy nedohrál.

@Korbitch (31.10.2016 14:03): zajímavé, já se neprehmatl ani jednou...?
@AndrewWWW (23.10.2016 01:51): Ty se v tom ale už úplně drolinovsky ztrácíš. Je blbost, aby "Francouzi netušili nic", to je přesně tenhle televizní styl, kor, když tu máš dokonce fotky, na kterých francouzští vojáci přímo do těch tunelů koukají.

Pro začátek doporučuju přečíst aspoň Karnowa, když chceme mluvit o Vietnamu. Charakter tunelů i intenzita práce se měnila v průběhu času, takže kupecké počty nic moc.
Podle Karnowa měl například Cu Chi komplex tunelů během války s Francouzi 20 - 25 kilometrů (což už samo o sobě je dost a Francouzi si prostě mysleli, že tunelů je méně a jsou kratší). Především proto, že větší ani být nemusely, protože sloužily jako skladiště zbraní, munice a kryty na schovávání. Nebylo třeba tam mít takové věci jako podzemní nemocnice nebo dokonce velící centrum.
Navíc Cu Chi potkal ještě podobný osud, jako ostatní tunely. Jelikož dobu před americkou intervencí nebyly opravovány a udržovány, tak se jejich část zřítila.

Jelikož ale Američané i s místy podporou místních dokázali velmi dobře sledovat hranici a díky vrtulníkům dobře monitorovat terén, bylo pro komunisty dost náročné přesouvat materiál a lidi po zemi. V tu chvíli začala ta úplně šílená stavba tunelů, která z Cu Chi udělala ve výsledku 270km komplex.
Ne, že by to nezvládli předtím, ale předtím prostě takovéhle komplexy nepotřebovali.

To není prostě tak, že by 20 let jak blbci neustále kopali do země, to dělají nějací trpaslíci možná ve hrách.

Jenže Američané jim neumožnili mít jakékoli zásobovací stezky a rozsáhlá opěrná stanoviště nad zemí, minimálně dlouhodobě. Komunisti v tunelech se během dne ani nesměli jít ven vychcat.

Takže popořadě:
Francouzi o tunelech vůbec netušili - blbost, nevěděli jak jsou veliké, možná podcenili jejich význam, ale že tunely existují moc dobře věděli
Tunely jenom rozšířili - dost podcenění, změnil se charakter tunelů i potřeba po nich, proto na jejich výstavbu bylo vyloženo mnohem větší úsilí na jejich výstavbu a rozšíření, any odpovídali na aktuální potřeby

Jinak samozřejmě, že ještě před Američany byly tunely rozsáhlé, na svou dobu. Jenže pak se doba a s ní priority změnily. Oboje byly rozsáhlé sítě tunelů, ale nejde je srovnávat a říkat, že byly "jen zvětšené".
Nemyslím si. Tu síť začali budovat před druhou světovou válkou (1938-40). Francouzi prohráli válku a ztratili Indočínu v roce 1954. To znamená, že už za Francouzů na tom dělali více jak 15 let.

Sledoval jsem nedávno nějaké dokumenty a jasně zaznělo, že už za Francouzů ta síť byla rozsáhlá. A Francouzi netušili nic. Nicméně, TV dokumenty neberu jako věrohodný zdroj.

Máte zdroje, které jasně mapují, jak rozsáhlá ta síť byla v roce 1959 (válka vypukla), 1964 (Američané vstupují do války) a 1966 (Američané začali podzemní síť eliminovat) a v roce 1969 (kdy nasadily B-52)?

Nějak nevěřím tomu, že za 2-3 roky dokázal Vietcong vybudovat 300 Km chodeb a podzemních komplexů z několika málo bunkrů... Museli toho mít hodně vybudováno i před Američanama.
@AndrewWWW (22.10.2016 21:22): To je hloupost. Jak říká Mazar, ta síť zdaleka nebyla tak rozsáhlá, do americké intervence a během ní se ta síť a její komplexnost rozrostla až o řád několika desetinásobků. Především a mimo jiné proto, že Američané mohli daleko lépe ovládat vzdušný prostor nad Vietnamskou republikou.

Je to jak říká Mazar. Francouzi samozřejmě o síti tunelů věděli a vedli proti nim operace, jenže ty sítě ještě nebyly zdaleka tak rozsáhlé a byly daleko od toho, aby tvořily opěrné body jako tomu bylo později.
Ale no tak, za Francuzov tunely nehrali nijako vyznamnu rolu, tam rozhodovali predovsetkym 2 velke bitky, ktore s tunelmi nijako nesuviseli.
A hoci zabozruti dlho mali papierovo navrch, nakoniec ich velke straty v poslednej velkej bitke (Dien Bien Phu) po vzore jednej predchadzajucej, o ktorej si mysleli ze ju urcite daju, zlomili definitivne.

Za tie roky potom sa to kolosalne rozrastlo, ziadne "za Američanů ji jenom rozšířili" naopak malu siet za Amikov vyrazne rozsirili, pretoze XYZ rokov kutali a kutali a kutali...

Je to nahoda, ale zrovna par tyzdnov dozadu som skumal info o Francuzskej vojne vo Vietname a bolo to nieco uplne ine ako mali USA.
Na druhej strane prvy najvyssi US general (Westmoreland) bol debilne arogantne prasa, co napr. krasne dokazuje jeho vyhlasenie, ked mu niekto dohovaral ci sa neche poucit od Francuzskych informacii a on povedal nieco v zmysle "Od Francuzov? Pche, ved od Napoleona nevyhrali ziadnu bitku" a isiel si svoju neucinnu strategiu odvodenu od jeho skusenosti z 2sv vojny.