Zajímavosti

Vývoj

Herní postavy byly vytvořeny podle skutečných modelů, těmi byli např. Petr Brožka (Steve R. Hawkins), Michal Estrada (Joe Crocker), Tomáš Ronovský (Peter James Defort), Richard Mikyska (C.J. Hornster) a Václav Stratil (Kpt. Samuel Rosenfield). Situační fotografie modelů včetně výstroje a výzbroje k vidění zde.
Ve hře je hráči k dispozici celkem 22 palných zbraní, z toho 10 lze ukořistit padlým nepřátelům. US zbraně - M1911A1, Revolver .38, S&W model 39, M-16, M1 Garand, Winchester 70, M1 Karabina, Thompson M1A1, M3A1 "Grease Gun", M60, M-79 a Remington 870. VC zbraně - Tokarev TT, Makarov, AK-47, SVD, SKS Simonov, Mosin - Nagant, PPŠ-41 Špagin, PPS-43, RPD Degtarjev a Baikal IZH-43.
Vývojáři uskutečnili expedici do Vietnamu, aby byli schopni vytvořit autentické prostředí.
Vietcong měl mít unikátní dabovanou protipirátskou ochranu, nestihlo se ji však do hry implementovat, nicméně ve hře zůstala a zní takto.
Podle Jiřího Matyskiewicze byla rovněž nadabována i varianta, kdy se mělo po prvním použití vysílačky ozvat „Zasraní piráti, okamžitě se vraťte na základnu!“
Část českého dabingu se dokonce natáčela formou dialogů, kdy bylo ve studiu přítomno více herců současně, a tak na sebe mohli reagovat v reálném čase. Tento způsob už před lety víceméně vymizel i z klasického dabingu, a tak je jeho použití v českém herním dabingu o to unikátnější a překvapivější.
„K Pseudohendrixovi řeknu historku: Ta skladbička vznikla náhodou, jako dočasné ozvučení prvního traileru Vietcongu, ale protože se všem líbila, ve hře zůstala a v průsečíku kytaristů a hráčů Vietcongu se stala velmi populární – např na YouTube je k nalezení v desítkách coververzí. Objevily se dokonce i spekulace, že jde o ztracený bootleg samotného Hendrixe atd. I její titul je bezděčný: když jsme hudbu dávali do hry, pojmenoval jsem soubor pseudohendrix.mp3, abych já sám věděl, oč jde. Nenapadlo mě, že fanoušci hry hudbu „ripnou“, vystaví na netu a názvy souborů se automaticky stanou názvy skladeb.“
– Petr Mores, kytarista skupiny Rudé Kostry a autor soundtracku, v rozhovoru pro magazín Frontman
Hra původně měla vzniknout jako oficiální licence filmů Rambo a mělo jít o akční záležitost z Vietnamu. Licence se však nakonec neuskutečnila a vývojáři se na konec usnesli na tom, že udělají střílečku z Vietnamu, která by částečně kopírovala skutečné události a byla z pohledu první osoby.
Jan Maxián, který daboval vietnamského stopaře Nhuta, se údajně dle svých slov na roli připravoval návštěvou vietnamských bister, aby pochytil, jak by to mělo znít.
V souvislosti s únikem dat z CDPR autor Vietcongu Jarek Kolář na svém Twitteru poznamenal, že byli v roce 2003 též obětí hackerského útoku. Nedošlo však k odcizení dat ani k vydírání, místo toho však kdosi v instalaci japonské verze hry, která byla připravena pro vydavatele, nahradil obrázky Vietcongu obrázky Quaku.

Tvůrci

V českém znění:

Svatopluk Schuller (Steve Hawkins)
Libor Terš (kapitán Rosenfield)
Jan Maxián (Nhut)
Filip Švarc (Defort)
Libor Hruška (Crocker)
Tomáš Racek (Hornster)
Pavel Vondra (Bronson)
Miroslav Středa (výcvikový instruktor)
Jiří Prager (rozhlasový moderátor)
Luděk Čtvrtlík (Douglas)
Libor Bouček (Nguyen)
A v dalších rolích: Radek Hoppe, Martin Stránský, Filip Jančík, Jakub Saic, Tomáš Borůvka, Petr Burian

Hardware

Minimální systémové požadavky:
CPU: 500 MHZ (jiné zdroje uvádějí 700 MHZ)
RAM: 256 MB
VGA: 16 MB (jiné zdroje uvádějí 32 MB)
HDD: 1,8 GB

Easter eggy

Při Briefing pro Tři Kaňony jděte na střelnici a sestřelte všechny lahve, poté sestřelte i láhev pod stolem ve skladu zbraní. Začne hrát hudba a objeví se tancující Bronson.
V misi Velký bahenní úklid je easter egg. Poté co hráč získá zajatce může jít spolu s kapitánem zpátky. V určitý moment se objeví zmáčkni ENTER, aby jsi viděl co je kapitán zač. Následně Rosenfield buď pozabíjí zajatce, a nebo se rozeběhne k minovému poli a spáchá sebevraždu.  V prvním případě se objeví text "Z války lidi opravdu šílejí" a v druhé "Pravda není pro každého..."
Když půjdete pro příletu na základnu ke svému pokoji , který je ještě zamčený a budete se opakovaně pokoušet otevřít dveře, tak nejdříve uslyšíte smích, následně dostanete granátomet a poté se objeví zombie.
V misi Havárie v džungli lze najít kukací hodiny. Nacházejí se v džungli na jednom stromě. Hodiny ukazují přesný čas jaký má hráč na svém počítači nastavený a v celou hodinu kukají.
V misi operace Plechovka hráč potká postavu jménem Jack O'Neill.

Ostatní

Po prílete na základňu vylezte na okraj strechy strelnice. Potom sa už len stačí preskočiť ostnatý drôt pri bráne a dostanete sa von zo základne.
Prodeje Vietcongu byly pozitivní i v zahraničí. Po prvním a druhém týdnu byla hra v Anglii v prodejnosti na 2. místě (hned za Championship Managerem 4) a v Německu dokonce na prvním.
Jména jednotlivých členů týmu připomínají ta z filmu Rambo (speciální jednotka Baker Team): např. Krackhauer-Crocker, Danforth-Defort, Bronson (stejné jméno). Crocker navíc vizuálně připomíná Hawkinse (vaše jméno ve hře) z Predátora (Shane Black).
Doposud se hru podařilo nejrychleji dohrát za 1 hodinu 59 minut a 32 vteřin. Údaj může být ve zdrojovém odkazu průběžně aktualizován.