Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

CD Projekt RED

Polsko
Založeno 2002
Studio CD Projekt RED bylo založeno roku 2002 v polském městě Lódz jako sesterská firma distribuční společnosti CD Projekt. O rok později po svém založení se studio přestěhovalo do Varšavy a zde začalo pracovat na RPG s názvem The Witcher (Zaklínač). Hra nakonec vyšla v říjnu roku 2007, v červenci roku 2008 vyšla hra i pro internetové prohlížeče (The Witcher: Versus) a v září 2008 i rozšířené edice. V květnu roku 2011 pak vydal CD Projekt RED pokračování The Witcher 2: Assassins of Kings, které se setkalo z velkým úspěchem. V květnu 2015 vychází poslední díl trilogie, Zaklínač 3: Divoký Hon.

Mateřská společnost RED studia, CD Projekt, mimo jiné i vlastní a provozuje internetový obchod GOG.com, který se zabývá legálním prodejem starých počítačových her modifikovaných pro moderní operační systémy.

Zajímavosti:

- Čistý zisk skupiny CD Projekt za rok 2012 činil 28,12 milionů zlotých (cca 174 milionů českých korun). To je nejvíce v historii společnosti. Nejvyšší podíl na tom mají tržby z Xboxové verze Zaklínače 2.
- Zaklínač 2 nasbíral přes 100 ocenění.
- Mac verze Zaklínače 2 byla vyhodnocena jako jedna z deseti nejlepších her na tuto platformu za rok 2012.
- V roce 2012 se prodalo 1,6 milionů kusů obou dílů Zaklínače.

Nejlépe hodnocené hry