The Witcher

Zdravím, rozhodl jsem se po pár letech proběhnout witchera znova, nicméně jsem se zasekl zde https://ctrlv.cz/o9GP.
Prostě Shani zmizela a ani po načtení z předchozích savů ji nenajdu ani ve špitále, ani v jejím domě s tou moc milou paní v přízemí. Stalo se to někomu z vás? A jak jste to řešili?

@Hrdlodus (07.12.2014 21:43): Nejspíše jsem myslel relativně malé lokace vzhledem v té době hrané konkurenci (a ty neskutečně dlouhé nahrávací doby! :). Nicméně mé já z před pěti let vůbec neber vážně a komentář doporučuji ignorovat nebo mínuskovat.

Jsem tu jediný komu připadá zajímavost od vojtaruzek těžce neobjektivní a zaslouila by si přepsat?

@Všivák (06.06.2014 10:18): Podle me tam zadny napady nejsou, pokud nepocitam to, ze se trpaslici snazi mluvit hantecem. Ty samy veci tam rikaj i v anglictine a predpokladam ze i u dalsich jazyku, akorat v anglictine to zni mnohem lip.

Pochopitelne nikomu neberu, ze se mu to libi v cestine.

Náhodou, ten dabing je geniální. Mě se hodně líbí. Artikulace různých nářečí. Přizbůsobení vtipů tak, aby tomu čech rozuměl. Já si ho teda dost vážím. Podle mě jste vůči tomu zaujatý, protože Vám českej přízvuk nepřijde dost cool.

@Eru (19.07.2013 21:39): Aha, tym sa to vyjasnuje.. akurat som si hovoril ze "co to sakra mele ten vorech". Ja som nastastie hral uz pri prvom hrani hned tu enhanced ediciu, takze moje dojmy z hry boli asi lepsie nez pre "novinkovych prvohracov". Niekedy je lepsie hrat niektore hry az po case, napriklad Diablo 2 som hral tak isto hned naprvy krat uz s datadiskom, bez ktoreho by to muselo dostat este o min. 30% menej kvoli "interface/UI retardacii". U Witchera bola povodna prvoverzia tiez riadne srackova co som tak cital.

díky pánové. Mám v plánu polštinu. Ta čeština mě nějak vylekala už v intru.
PS:ruština?

Souhlasím, že polský dabing je nejautentičtější, navíc je velmi kvalitní. Ale stojí za zmínku, že i anglický je na vysoké úrovni (pokud máš třeba s polštinou problém...). Český každopádně nedoporučuju.

@bartas (19.07.2013 16:57): Volba jazyka je v menu hry. Ale pokud máš Steam verzi, tak ji musíš nastavit ve vlastnostech hry v Steam klientu.

P.S. Ale sáhni raději po anglickém, ten je kvalitnější.

Protože 3ka byla nejlepší a pak následoval jen propad kvality (a nedostatečná práce editorů)

@Walome (27.06.2013 15:18): :D jeste chybi 5 a 6 díl ..Na aukru jsem koupil za 2200 + postvne 4 knihy ... A pak druhej den tam nekdo dal jeden dil za 150..
Na 5 díl cekam na dotisk a 6 dil prej jsou jeste dva kusy na fantasy.cz

@Say (27.06.2013 15:12): "se čtvrtým dílem se z toho stalo něco příšerně nudného" - zestárl jsi :)

Mě Harry bavil do šestky, na sedmičku už jsem byl trošku víc... no prostě mi nešlo do hlavy, jak spolu nemohli vy víte kdo spát, když spolu byli sami pod stanem - i když jim tam valstně furt křenil Harry.

A stěžuješ si na telenovelnost? Píseň ledu a ohně na Tebe!

@Walome (27.06.2013 14:35): Není pravda. První tři díly jsem přečetl během pár večerů krátce po jejich vydání (bylo to dost čtivé), ale se čtvrtým dílem se z toho stalo něco příšerně nudného (telenovela).

Místo Jar Jara je tam takovej ten otravnej skřet či co to je...

Shoggot: Harry je tam místo Luka Skywalkera. Sirotek vychovávaný tetičkou a strýčkem, toužící po jiném životě a velkých dobrodružstvích, následně nalezený svým mentorem a poučený o tom, že ovládá nadpřirozenou sílu a je předurčen k záchraně světa.:-D

Nehledě na jeho dva kamarády, iniciativní akční slečnu a laxního pohodáře, který pak spolu začnou spát:).

HP je v podstatě taková kouzelnická adaptace Star Wars...

S tím rozdílem, že SW jsou výrazně zajímavější:).

Zdravím, potreboval by som pomoc. Mám originálku českú verziu hry Zaklínač, stiahol som si patch 1.4, avšak ked zapnem instalaciu patchu - TWEE upgrade, tak mi to napíše, že hra je v nesprávnej jazykovej verzii a že sa nedá aktualizovat. Čo mám urobiť? Mám W7.

..tušil som to, ale mýlilo ma, že sa v príbehu objavovali obaja súčasne. Mno, bolo to aspoň čiastočne vysvetlené tým, že Alvin pri "skoku" cestoval nielen priestorom, ale i časom.

Ako to vlastne dopadlo s Alvinom? Stal sa z neho majster Jakub? Alebo tie vodítka a náznaky boli iba klamlivé? Hru som dohral viackrát, ale furt v tom nemám jasno.

Walome: To je jen důkaz toho, že tu ten dotyčný moc dlouho nebude.

Hele lidi dejte si k profilům obrázky, ty prázdný ikona jsou fakt hnusný, není to zas tak těžký.

<br><br>Pro: Subojovy system je jeden z tych lepsich, grafika v niektorych lokaciach<br><br>Proti: Loading screen, vyvoj postavy, dabing, dialogy, interface

Jasně, mnohem lepší je, když hra, do značné míry závislá na předloze, nedává od začátku smysl. Jinak možná že ty jsi "magor prchající z 'reality'", ale skutečně bych to nevztahoval na všechny hráče RPG a rovněž nechápu, co to má společného s jednoduchostí hry.

Podle mě jedině dobře že do knihy hra (kniha do hry) nezasahuje zase by se našla řada kafralů, které by se tu nelíbilo to a tu zase ono.A tamto bylo v knize onak atd.
Začátek je tedy trošičku násilný - a co se týče primitivnosti RPG je přeci žánry pro fantasty , magory,či idioty kteří prchají at v knize či filmu,hře z reality.
Nebo ne?

Bude zajímavé sledovat, nakolik je hra provázaná s knižní sedmerologií, kterou jsem si na základě zkušeností se hrou přečetl. Zda se v ní objeví Yeneffer, Ciri, více než jen pár slov o Bonhartovi. Jsem zvědav, do jaké doby si budu moci hru zasadit, nedomnívám se však, že Geraltova ztráta paměti je zde pro nic za nic a příběh hry tudíž nebude mít s knihami větší spojitost.

7c: Zrovna na Zaklínače jsem se svého času těšil, a hrál ho dokud mi postup neznemožnil bug. A bohužel - ta hra mi v celku skutečně přijde debilní.

Hm, Adieu, jak vidím jedinou kartu nevynechal - že by trénink? :-D Heh, něco jako - fuj, to je ale hnus, jak to ti lidi můžou? Radši zkontroluju ještě další .-)

Btw jak se to má s rozšířenou verzí hry? Je tam dualní audio? Nějak se mi zrovna nechce instalovat a strkat DVD do mechaniky, když se stačí zeptat, mi přijde poněkud pracné.