Tak jsem ve čtvrté kapitole, v nad ránem probíhám vesnicí a jdu do pekárny kvůli jednomu z úkolů. Jsou 4:00 ráno a tak si říkám, že v tuhle dobu už by v reálu měl být správný pekař vzhůru.

A on opravdu vzhůru byl! Taková blbost, ale udělalo mi to radost :)
Doporučil by někdo nějaké fajn mody? Třeba na více zbraní a brnění, nebo tak něco? Jsem líný hledat na netu, jestli něco takového vůbec existuje :)
@Rapier (08.12.2022 12:07): jojo, přes Alkohol 120 jsem kdysi vypaloval, ale už tenkrát mi přišel Daemon Tools lepší.:-) Do teď mám některá ISO, která jsem si tehdy vytvořil. Dneska už nemám na PC ani CD mechaniku.:-D
Alcohol 120 stále existuje, také mě to překvapilo ale neumí zkopírovat všechny protipirátské ochrany, na rozdíl od Deamon Tools Ultra https://ultra.daemon-help.com/tools/grabimage/

V podstatě každý kdo má doma originál CD/DVD chráněný nějakou ochranou se pro backup svých CD/DVD neobejde očividně bez Deamon tools.
@Rapier (03.12.2022 10:56): Pravda, to je dobrá myšlenka. To do té doby možná i konečně stihnu dokončit několik let slibované video o dabingu... Abych pak mohla hned navázat dabingem remaku, že! Haha!
To je dobře, dávají mi možnost dohrát TW1 aniž bych se cítil byt omezen časovým oknem. :)
@Paul (28.11.2022 19:54): Těším se na to. OW bude rozhodně super a rovnou by mohli změnit i soubojový systém... jediný díl, který jsem nedohrál. Nemohl jsem si na to zvyknout.
@Paul (28.11.2022 19:54): Vlastně to jako open world může fungovat i v původním rozložení. Jen si dokážu představit, že jakmile se dodělá venkov, tak vlastně nebude důvod se do něj vracet.

A jestli to bude na Unrealu, tak je jasné, proč to dělaj, chtěj si osahat engine.
Takže podle zmínky investorům bude remake open world. Pokud to není jen přeřek, tak to znamená, že nepůjde o přímý remake, ale spíš reimaginaci. Tak snad rovnou i vylepší příběh aby lépe seděl s kánonem a dával v rámci otevřeného světa smysl. Ale pochybuju že bude možné se dostat hned ze začátku hry do Vizimy, co si pamatuju tak tam řádí mor a tu karanténu určitě zachovaj.
Měl bych prosbu, není zde někdo kdo zakoupil originál The Witcher ve verzi 1.0, tzn. ne Enhanced Edition (verze 1.5), a kdo má ISO ke sdílení? Samozřejmě mám originál, i na Steam/GOG ale sháním kvůli testu na 1 core CPU z roku 2005 verzi která nebyla mohutně vylepšená co se textur a grafiky týče.
Kartičky klidně mohou zmizel, když zůstanou ty romance a ... vylepší je. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Kartičky, nebo spíše mechanika s nimi spojená, musí zůstat! Že jsem se jednou ožral během kontraktu na vybíjení plevele v zahradě a zmeškal kvůli tomu rande ve mlýně, je dodnes můj nejsilnější zážitek z RPG vůbec!
@Red (26.10.2022 22:11): Tenhle ani mě nedává moc smysl. Museli by fakt překopat děj, což imho neudělají. Ale zase jsem rád, že jsem tu jedničku (a dvojku) hrál. Člověk mohl sledovat ten vývoj bez přehnaných očekávání. A o to více byl pak lepší ten šok z trojky. Smůla asi dvojky, že jsem do ní po čase rozehrál ten třetí díl. A ta celková kvalita byla o tolik jinde, že už se mi pak k druhému dílu straně těžko vracelo.
@Red (26.10.2022 22:11): Ešte že má remake prvého Witchera ďaleko od zbytočného - nielenže sa v mnohom výrazne odlišuje od druhého a tretieho dielu, pôsobí o poznanie zastaralejšie a ani scenáristicky nie je až tak prepracovaný, ako jediný navyše nevyšiel na konzolách. Jeho vznik je tak viac než logický a osobne som ho predikoval už dlhší čas. A som za túto správu rád :)
Už mě bolí pozadí, jak se mi z těch zbytečnejch remaků pořád otvírá kudla v kapse.
@M.a.t.t. (26.10.2022 22:01): Ja nic proti obnazenym ženám nemám, nutne to ve hrách nepotřebuji ale když to tam je rad se podívám. Ale rozumím jak to dneska je, a spis než k užitku by to bylo ke škodě, za to prdeni pak všude možné jim to nestojí, navíc když to v te hře bylo tak trochu beze smyslu.
Kartičky so ženami nebudú (to bude vyradené ako prvé), Gwent nebude, open world nebude, ploty preskakovať nepôjdu, český dabing taktiež nebude a súboje budú v štýle trojky. Nemáte za čo :D

Teraz už len dúfať, že upravia aj príbeh, najmä tie lacné fanservis časti a že nejak lepšie premyslia romance - ideálne by bolo možnosť dlhodobej romance so Shani vyhodiť, keďže dvojka ju beztak ihneď v úvode zneguje.
Wow, tak to jsem zvědavý. Jednička mě dost bavila. Nejdůležitější otázkou ale je, jestli tam bude stejně "kvalitní" český dabing. :)
Tak to jsem zvědavý, tohle je asi jediná věc která by mě přiměla se k W1 ještě někdy vrátit. Pokud aspoň základním způsobem upraví gameplay.
Taky doufám že nějak upraví příběh aby ta Alvinovo Ciritovitost tolik nebila do očí. Gameplay bude samozřejmě kompletně předělán, pokud někdo čeká rytmický QTE klikání jako v jedničce tak pro vás mám špatnou zprávu :)
Mně na jedničce vadilo hodně věcí. Přesto jsem se v posledku bavil. Patřím ale tedy do té části hráčů, která by naopak větší změny gameplay uvítala. Remake ale nebude logicky moc řešit narativní stránku, která je z mého hlediska největší průšvih hry.
@Cathan (26.10.2022 17:42): Upřímně doufám, že ne. Ten kostkový poker je něco, kvůli čemu mám Zaklínače pořád nainstalovanýho.

I kdyži nepřijde, že by zrovna tahle hra potřebovala remaster. Na nejvyšší detaily a rozlišení vypadá skvěle k světu i dnes..
@Gordon (26.10.2022 16:29): Tak to je velké překvapení. Ale mám tedy asi 80 otázek - soubojový systém ze trojky nebo původní? Půjdou přeskakovat ploty a budou mapy otevřenější? Budou nějaké změny v příběhu a questech? A hlavně. Budou hanbaté kartičky?
Canis Majoris is a full-fledged Witcher game, separate to the new Witcher saga starting with Polaris. It will be developed by an external studio headed by experienced developers who have worked on past Witcher games.

Aha, aha.
No teda. To mě upřímně překvapilo. A dělaj to Fools Theory, kteří udělali výborný Seven.
@TheHunter (20.07.2022 15:50): No jo, když já hraju na PC, abych se ovladačům vyhnula a mohla je proklínat :))
Popravdě nemám pocit, že bych vynecháním Z2 o něco nějak extra přišla. Hrát mě to nebavilo, zato štvalo, tak jsem si najela příběh pro doplnění znalostí, a jsem v podstatě spokojená a můžu se věnovat jiným hrám, které mě neštvou. Problémem toho seznamu "chci si zahrát" je ten, že se tyto "problémové hry" propadají stále níž a níž... Dostanu se k nim nakonec někdy? :/
@Brasikona (20.07.2022 13:47): tak gamepady jsou periferie i na PC už několik desítek let pokud vím :-) Snad to při dalším pokusu půjde lépe, byla by škoda si to neahrát, přeci jen u videa se ztrácí vlastní vklad a rozhodování.
@TheHunter (20.07.2022 11:57): Nezkoušela. Když jsem W2 zkoušela naposledy, ještě jsem nevlastnila konzoli a tedy ani žádný gamepad. Nesnáším gamepady, eeeh. Ale po létě to možná schválně zkusím, jestli to tedy bude lepší.
Ale jako jo, hra může být sebelepší, ale když mě bude srát ji hrát, tak si ji prostě neužiju, pak je to video opravdu lepší :D
@TheHunter (19.07.2022 14:07): Inu, já hraju kvůli těm prvním dvěma bodům, ale když mě ty další dva zmíněné štvou během hraní tolik, že zcela ty první dva přebíjejí, radši si kvůli nim pustím video na YT, tam je zachyceno obojí a nemusím trpět... :')

A stejně je atmosféra jedničky nejlepší!
Někdo hraje hry kvůli příběhu a atmosféře, někdo kvůli zabíjení příšerek, někdo kvůli inventářům a rozhraní..jak je na světě hezky když jsme každý jiný a jiná :-)
Ta velikost savů je vcelku brutální, jsem v chapter III a kdybych to nepromázával tak ty savy budou mít už 10 gb.
@Gordon (09.07.2022 22:59)Být neutrální můžeš, ale vliv to má v podstatě jen na úplný konec. První důležité rozhodnutí je až v bance - mezi řádem nebo Social Tel - pokud si vybereš řád, na konci 4. kapitoly je výběr mezi řádem a být neutrální. Pokud se přidáš k veverkám, pak je na konci 4. kapitoly na výber mezi veverkama a být rovněž neutrální.
@Red (09.07.2022 22:42): Díky, pěkný komentář, ještě se zeptám, je tam možnost být neutrální, tím se jen ochudím o ty questy, nebo to má taky nějakej spád? Zrovna si mám vybrat v bažinách, mezi řádem a rebely.
@Red (09.07.2022 20:04): Hmm, to jsem tedy asi mohl rozehrát na hard, když to není takový problém, protože na normal mi přijde, že ty lektvary nejsou tolik k užitku, občas vypiju kočku nebo vlaštovku a tím to končí.