Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

The Witcher

87

Zajímavosti

Vývoj

Witcher 1 byl původně koncipován jako hra s libovolně vytvořenou postavou po vzoru Neverwinter nights, až v pozdějších alfa verzích se tvůrci rozhodli napevno přidat charakter Geralta z Rivie.
Zaklínač byl původně akční izometrické RPG hraničící s diablovkou
Video

Video uvádí jeden z bývalých vývojářů, Ryszard Chojnowski. Ten také upozorňuje na to, že Zaklínač měl původně být ryze akční rubanicí ve stylu oblíbených diablovek. V tomto případě se dokonce jednalo o titul vystavěný na enginu budgetové a rovněž polské akce Mortyr. Ve videu viděná podoba hry zanikla v roce 2003. Za pozornost rovněž stojí rozhádanost celého týmu – ten chtěl to a ten zase tohle, a zatímco programátoři chtěli kratší akční titul, tak například scénáristé si žádali plnohodnotného a rozsáhlého RPG titulu hodného své předlohy.

zdroj:games.tiscali.com

Tvůrci

V českém znění:
Rudolf Kubík (Geralt z Rivie)
Pavel Pípal (Vesemir, Vincent, více rolí)
Dagmar Čárová (Triss Ranuncul)
Petr Oliva (Lambert, více rolí)
Michal Jagelka (Marigold, více rolí)
Zdeněk Hess (Eskel, více rolí)
Vladimír Kudla (Magistr, více rolí)
Marek Libert (Leo, více rolí)
Libor Terš (rytíř Siegfried, více rolí)
V dalších rolích: Ludvík Král, Karel Richter, Stanislav Lehký, Pavel Tesař, Roman Hájek, Jiří Hromada, Otto Rošetzký, Bohdan Tůma, Bohuslav Kalva, Jan J. Nedvěd, Petra Hanžlíková, Jana Holcová, Regina Řandová, Hana Talpová, Tereza Chudobová, Klára Šumanová, Tereza Průchová, Svatopluk Schuller, Marek Tvrdý, Libor Vaculík

Dabér hlavního hrdiny byl zvolen fanoušky a hráči přes internetové hlasování.

Příběh

Lovec lidí, který se objeví jako odplata poté, co se ve hře rozhodnete zabít strážce veřejného pořádku, nemůže být poražen (100% šance na vykrytí vašich úderů, imunita vůči znamením, instakilly), lze ho zabít například na blatech pomocí trojice pylonů přivolávajících blesky, ale vždy se objeví další. Můžete mu však zaplatit výpalné.

Hardware

Minimální konfigurace:

CPU: Pentium 4/Athlon 64 or better
CPU Speed: 2.4 GHz
RAM: 1GB (1.5 GB for Windows Vista)
OS: Windows XP or Vista
Video Card: 128 MB DirectX 9 video card with Vertex & Pixel Shader 2.0 support (NVIDIA GeForce 6600+ / ATI Radeon 9800+)
Sound Card: Yes
Free Disk Space: 8.5 GB
DVD-ROM: Yes

Doporučená konfigurace:

CPU: Intel Core 2 Duo 2.13 GHz / Athlon X2 5600+ or better
RAM: 2 GB
OS: Windows XP or Vista
Video Card: NVIDIA GeForce 7900 GTX + / ATI Radeon 1950 Pro +)
Sound Card: Yes
Free Disk Space: 8.5 GB
DVD-ROM: Yes

Ostatní

První díl využívá Aurora Engine, který byl vyvinutý společností Bioware pro jejich RPG Neverwinter Nights 1. CD Projekt ale celý engine výrazně upravil (cca 80 procent bylo přepsáno) a optimalizoval pro nejnovější DirectX 9.