@raisen (04.02.2024 17:59): To už tak někdy bývá. Moje nejpopulárnější komentáře jsou ty, které jsem "sešil horkou jehlou".

Populární hra je, stejně i tak svůj styl psaní. Upřímné, lidsky podané, hezky sesumírovaný. To se vždy bude líbit :)
Po druhém dohrání na mě talos zapůsobil jinak než před lety. Možná je to tím, že infantilita pomalu ustupuje a nahrazuje ji nastupující senilita. Tak či onak jsem si to až na posledních pár puzzlů užil. Celkově vzato je chálihodný to, jak Croteam z tak mála cihel postavil palác, třeba ty audiology Alex byly nadabovány a napsány elegantně. Tý holky mi na konci bylo fakt líto.
Tak to je bomba, vypadá to naprosto úžasně! Už se fakt těším. Jen aby to nedopadlo jako se Serious Samem :D
@John Mirra (25.05.2023 19:49): Pokud věřím nějakým autorům, jsou to autoři The Talos Principle. Ta látka nebyla ani zdaleka vyčerpaná, a podle toho co jsem četl a viděl se rozhodli jít přesně tím směrem kterým měli, nikoliv pouze laciným přímým pokračováním. The Talos Principle 2 se bude pravděpodobně odehrávat dlouhé roky po jedničce.
@John Mirra (17.12.2021 18:38): Byl to level Dumb dumb mine (video). Jsou tam potřeba dvě věci z "venku" (sekera a connector) a jsou tam dva klíče (na videu čas cca 0:55) z jednoho svazku. Pokud tam nenanosíš obě věci před získáním svazku klíčů a nebo po získání svazku klíčů neodemkneš oba zámky (teď nevím jestli to jde), tak mi při odchodu z levelu přes "silové pole" zbývající klíč zmizel (to na videu pochopitelně není :) )
Za mě teda DLC fifty fifty. Na jednu stranu výživné co se týká herní doby/obtížnosti, dohrání mi trvalo zhruba stejnou dobu co základní hra (asi 25hodin). Ale zas mi přišlo, že nějaké vochcávací řešení je potřeba mnohem častěji a úplně to zabijí logického ducha, když neustále musím používat meta triky, co jsem v základní hře použil jen párkrát u hvězd. No každopádně pokud někomu základní hra přišla těžká nebo ani nedělal hvězdy, tak nevím co si z DLC může odnést jiného :)
@ugraugra (17.01.2019 17:31): Mně to taky přišlo jednoduché (dohráno za 12 hodin - hvězdy jsem nesbíral). Naprostá většina puzzlů neposkytuje žádnou svobodu, takže se tam moc není do čeho zamotat. U takového The Witness jsem trpěl mnohem víc, tam jsem si puzzly i fotil a pak řešil i mimo PC.
@FildasCZ (30.05.2020 02:13): Adventury nehraji, i když jsem je kdysi dávno zkoušel. Pro mě je důležitá perspektiva, 3D, podobnost s FPS žánrem. Talósův princip vlastně je úplně stejnej, jen v něm místo střílení přemýšlíš. A je to v češtině, tudíž tomu i dobře porozumíš. Ale vyžaduje, samozřejmě, projevit i nějakou snahu, aby ses někam dostal, pochopil tu podstatu a tak.
Nikdy mě to nějak nechytlo, co proto mám udělat ? :) Je to spíš pro lidi, co rádi rebusy apd ? To znamená i adventury a tak ?
Komentáře ostatních jsem četl dvě hodiny. Dobrá práce. Ale tedy, mnozí našli více hvězdiček. Naštěstí mám ještě save z konce hry. To je dobře vyřešené. Musím pořídit Steam verzi a DLC.

Pořídil jsem řadu obrázků z hraní. Možná vás zaujmou :) Absolutně bez cheatů a nápověd.

Ten modrý paprsek vede skrze skálu, ačkoli to vypadá, že je za ní. Kupodivu se laser nepřerušil. V této hádance mi vyskočila bublina s vývojáři, co to tam zkouším.

Kdo dosud nehrál, ať na screenshoty raději nekliká.

Tak Prison Break a Circumlotion mě solidně potrápily (znovu :D), ale jinak jsem všechno splnil víceméně bez problémů. Připadám si hrozně chytře :)
Eskalující problém tedy vyřešeno, jak bylo designováno. Triviálně jednoduché, ale dlouho jsem byl bezradný. A Příliš vzdálené cíle, to jsem skoro měl, zbývala poslední překážka. Vyřešil jsem to přiložením bedny k jedné soše bez hlavy. Tak jsem mohl po celé lokaci netušeně skákat, kde se mi chtělo. Nicméně, při sebrání věci nebyla žádná cesta zpět. Pomohl jen restart checkpointu. Bylo to tam, jak se vždy odkryje stěna, když seberu pečeť.
@John Mirra (29.01.2020 07:20): představoval jsem si, že všichni roboti v simulaci jsou vlastně přenesené vědomí pracovníků IAN s vymazanou pamětí, a já konkrétně jsem zrovna třeba ta Alexandra. A teď je otázka, jestli bych se přesunul na konci zpátky do skutečného těla někde ve stázi, nebo bych zůstal robotem. Jestli bych se probudil jenom já nebo všichni. Dalo by se to udělat jako happyend nebo tragicend. Moh bych se probudit sám a zjistit, že jsem to ukončil moc brzo, že ta simulace měla být tak, že to přirozeně ukončím až ve chvíli, kdy bude zase planeta obyvatelná a tak, a zjistím, že ještě není. Nebo se probudí všichni a začnou nový začátek.. Ale tak možná by to bylo moc klišé
@Crash (18.02.2019 17:56): To je fakt drsny. Dokonce je to porad provazane s accountem a reflektuje to moji mensi zmenu nicku. Super, asi si to taky brzy zopaknu. Zajimalo by me, jestli by tam byly i moje predesle vzkazy? Ta hra je opravdu vynikajici.
Ale no tak, já jsem to přesně věděl že, do té brány nemám ještě lézt... :D
@ugraugra (17.01.2019 17:31): Gehenna jsem dal hodnotím to jako celek. Máš pravdu že tam jsem přece jen sekl nešlo mi do hlavy jak se dostat pro klíče do vzduchu, (u faraonu). Odběhl jsem si udělat jiný a jsem se vrátil a ejhle to bylo tak jasný. Plus někdy trvá správně napojit lasery.
A poslední řadě hvězdy, ty vůbec neberu potaz. Bez kouknutí na yt bych na to nikdy nepřišel.

@Kwoky (17.01.2019 17:31): Hele měl jsem s toho taky obavy ale nějak se to vždy dal. Vím, že nějaká hra mě v tomhle strašně srala ale asi už nevzpomenu jaká.
@Strady (17.01.2019 17:28): Jo, ale takhle to funguje v první polovině hry. Některé pozdější levely mi daly pořádně zabrat a na pár jsem se musel kouknout na yt. A to už vůbec nemluvím o Road to Gehenna, což je peklo.

Ale koukám, že to nemáš označené jako dohrané, takže možná ses k těm těžkým ještě nedostal.
@ugraugra (17.01.2019 15:54): Pokud někde něco nepřehlédneš, tak jde ruku v ruce. Vždy je to, že získáš nějaký předmět např rušičku, tu použiješ, tím získáš odrážeč laseru, tak použiješ rušičku a odrážeč laseru a tím získáš bednu. No a pak použiješ všechny tři a máš zónu hotovou.
Jen upozorním, že Talos jde do Výzvy jako 2 HC a asi i 8 HC. Nahráváte svůj pohyb a pak ho zpětně pouštíte.
Spíš mi překvapením, že jsem nikde nenašel, že by hra vyhrála nějakou Game of Year ani logickou.
Dohrál jsem to a trochu nechápu, proč si hodně lidí stěžuje na konec hry? Mě to přišlo naopak docela dobré. Dává to smysl.

Koukal jsem ještě na youtube na získání všech hvězdiček a je to tedy fakt masakr. Jsem rád, že jsem se na to vykašlal, protože na to fakt moje IQ nestačí. Už takhle jsem měl hlavu jak balón, těch posledních zhruba 10 puzzlů jsem trpěl - mohlo to být o něco kratší if you ask me.

A easter eggy, to je kapitola sama pro sebe - vyšla v poslední době nějaká hra, která by jich obsahovala větší množství? Přidal jsem videa k profilu hry, kdyby se na ně někdo chtěl kouknout btw
Hromě, ta hra mě dostala :) Některý ty záznamy byly docela hustý, např. to, že máte svým domácím mazlíčkům dát šanci, až tu nebudete, a pustit je ven, nakoupit krmení atd.
@Garret (09.05.2017 09:35): Já bych možná i experimentoval, ale protože hra obsahuje autosave, tak si nechci špatným rozhodnutím uzavřít cestu. A rozhodně neplánuju hrát těch bžilion levelů znovu, abych viděl jiný konec.
Jak mě tahle hra na začátku bavila, tak mi začíná pěkně lézt na nervy...

Možná jsem někde udělal chybu, ale jsem ve světě C a mám něco přes 30 červených sigilů, ale nemám nejmenší tušení, co s nimi. Dřív jsem vždycky našel terminál a věděl, kolik sigilů potřebuju a jaké. Ale teď už asi 4 hodiny jen bezcílně luštím a netuším proč. Je to nějaká filozofická pointa (marné bezcílné pachtění) nebo jsem něco přehlédl?

A ještě jedna věc. Dá se hra dohrát bez toho, abych vstoupil do věže? Elohim řekl, že tam nesmím a jsem zatím rozhodnutý ho poslechnout.
Vyzkoušel někdo nové ovladače pro Vulkan? Je to až tak dramatické vylepšení, jak kluci od nvidie tvrdí?
Tak po pár hodinách v této hře konečně vím odkud se bere to nadšení. Na této hře mi dělají radost nejvíce dvě věci, každý nalezený terminál, a každá získaná hvězdička :D
Tady nejake kody k reliktum ve hre, mam tri sady, nevim, jestli to jsou duplikaty ci co :)

Sada 1

QR Code - 56WK-CUBQ-KEDQ-GTB6
Epitaph - BPVU-HQZX-FBZT-742F
Messenger - 3MDE-HFMZ-R19R-IBRX
Secret - 74WZ-U3BV-I76D-RX76
ten easter egg s Pink Floyd mi dal pěkně zabrat. celou dobu jsem myslel, že to bude nějaký super secret a nebyl za to ani achieve...?
@fak (12.01.2016 06:50): Easter eggů celkem dost. Našel jsem i nějaké co tady v zajímavostech ještě nejsou připsané. Ale s easter eggy je to spíš náhoda. U hvězdiček víš, kolik jich v daném sektoru ještě je, takže se na to dá soustředit a hledat.
Hodiny jsem nedal. Vlastně pořád nevím, podle čeho se má nastavit ten čas. Asi se to tam dalo řešit i systematicky a prostě zkoušet různé kombinace, ale já vlastně vůbec nevěřil, že to může vézt k hvězdičce. Spíš mi to přišlo jako taková sebeúčelná legrácka na nastavování hodin.
@Lukaskon (11.01.2016 10:52): Kolik jsi objevil těh jejich šílených easter eggů? :-D Jinak klobouk dolů, já našel na první hraní těch hvězd fakt jen pár, některý jsem ani nevěděl, že existujou, protože prostě nejdou vidět - viz hodiny a sloupy.
@Fatality (11.01.2016 09:40): Rád hledám ve hrách secrety, takže mi nevadí prolézat každý kout herního světa. Nejtěžší bylo asi pochopit, že k zisku hvězd je třeba kolikrát použít obsah více hádankových areálů.
@fak (04.01.2016 06:53): já se to pokouším sbírat všechno. na úplně první hvězdu jsem musel kouknout do návodu, jinak ale jsem zatím našel všechny z prvního světa. očekávám dále jen to nejhorší a možná se na to vyseru, ale zatím to jde.
@fak (04.01.2016 06:53): Právěže vyjít věž je podle mě nejlepší konec (a na to nepotřebuješ všechny hvězdy), i když všechny tři konce jsou takové nic moc. Ten konec, jak sesbíráš vše, mi přijde jako 2. nejlepší.
@Garret (03.01.2016 08:49): No na některý hvězdy fakt tu rušičku nebo hranol musíš dostat z jedné lokace do druhé, ale na to opravdu doporučuju skouknout video, na to téměř jistě sám nepřijdeš. A ochudíš se o zajímavý konec hry, protože pokud nesplníš všechno, tak je konec takovej, no...

Já to dohrál napoprvé podle sebe, krom většiny hvězd a dvou puzzlů jsem vyřešil všechno. Druhé dohrání už jsem použil yt nápovědu na hvězdy, a fakt jsem koukal jak to jde udělat. A konec hry je tím pádem úplně jinej.
@Ronik (03.01.2016 12:59): no já pochopil, že nápovědu nemám k dispozici a že ty messengery musím nejprve najít/probudit. nakonec jsem kouknul na yt a řešení bylo úplně jednoduché, jen jsem vůbec nevěděl, že to tak můžu udělat :-) to bylo naposledy - i kdybych to neměl dohrát, tak už na návod nekouknu ani za nic! tfuj.