@MCZ (25.10.2022 16:26): hrál jsem na Xbox ovladači C&C 3 a Red Alert 3. Pochopitelně to není tak snadné jako na kombu k+m. Je to o hodně o zvyku, chvíli to trvá přizpůsobit se.
Třeba výběr toho co postavíš a kolik toho postavíš je založen na kruhovém systému kdy jednotlivými tlačítky potvrzuješ počet, výběr a po vyrobení budovy třeba i její umístění. Překvapivě je to hratelné ale pro PC hráče zvyklého na k+m to není zdaleka snadné. :)

Aha sorry jsem ve špatné diskuzi, že ano? Snad bude AoE II DE podporovat k+m, tajně doufám. Nicméně zatím jsem k+m ke konzoli nezkoušel. https://www.purexbox.com/guides/all-xbox ... and-keyboard-support  Škoda, že Civilization 6 nepodporuje k+m.
@Jab (25.10.2022 16:34): Mám za to, že klávesnice a myš nepatří mezi obvyklé konzolové periferie a vydání AoE2 na ně ani nebude cílit.

@veselykralicek (25.10.2022 16:55): Tak má jít samozřejmě o náročnější DE, kde je ten 20+ letý posun od originálu znatelný a to i co se HW požadavků týče. Přijde mi fajn, že si to budou moci třeba z nostalgie zahrát i vlastníci XB, jen mě právě zajímá jak.
@Jab (25.10.2022 16:34): Tak Cyberpunk je snad něco úplně jiného.. Taky si to neumím moc představit.

Na druhou stranu AoE II není zas tak náročná hra, takže ji klidně utáhne nějaký starší i neherní počítač.. Takže v příchodu na konzole nevidím asi úplně ten benefit..
@Rapier (25.10.2022 14:05): Hmm, jak se ovládají RTS pomocí gamepadu? Tedy umím si to představit u nějaké jednodušší hry, která tak byla od začátku designována, ale to není případ AoE2.
Tak Definitive Edition potvrzena.

Dobře, že na ní dělají i Forgotten Empires; vzhledem ke všem těm přešlapům, co se u Remasterů/HD verzí dějí i k tomu, že je to Microsoft, by mě vlastně nepřekvapilo, kdyby ta "Definitive" edition obsahovala jen původní Age of Kings a The Conquerors. Naštěstí tomu tak není a navíc přibude další obsah.

"Developed by Forgotten Empires, Tantalus, and Wicked Witch, Age of Empires II: Definitive Edition includes entirely new content and many exciting gameplay improvements. This edition contains all previously released Age of Empires II content, as well as brand new civilizations, additional campaign missions, new graphics that support up to 4K resolution and Xbox Live support for multiplayer, including all-new achievements. Not to mention, the edition features quality-of-life upgrades such as automatic farm reseeding to take the game you already know and love to the next level."

Pořád si teda myslím, že grafiku by měnit nemuseli (resp. minimálně), ale pokud tam budou i ta herní vylepšení, co nedávno představili u AoE1 DE, tak se docela těším.
@Ross (12.05.2019 17:28): Ide to cez steam, keď zaplatíš, tak ti to dá steam kľúč, ktorý normálne aktivuješ na steame. Akurát problém je, že majú momentálne vypredané steam kľúče, ale ak to nechceš hrať hneď tak to nevadí. V minulosti sa to už stalo a kľúče do pár dní doplnili. Osobne som to včera kúpil tiež, s tým, že si na kľúč počkám, predsalen to bolo za výbornú cenu a je fajn, že to za ňu môžeš kúpiť vopred a nečakať, kým ich naskladnia a akcia prípadne skončí. https://www.humblebundle.com/store/age-o ... mb_source=search_bar
@Ross (12.05.2019 13:59): Pár změn tam je (hlavně v rámci balancování, nějaké nové upgrady atd.). Především ale získáš možnost hru rozšířit třemi dalšími datadisky.
Teď koukám, že HD je na Humblu za €3,79, do toho bych šel.
@Jumas (komentář): Me na AOE2 nejvic bavilo staveni mesta a shromazdovani toulavych ovecek, ktere jsem pak nechal v poklidu past pobliz poli a nezabijel je. Kdepak, realtimeovky fakt nebyly zanr pro me.
@Javor (18.06.2013 12:19): Ano, hardest cheatuje. Neviem či jeho villagers donesú vždy X% viac resources alebo má fixne lacnejšie budovy o rovnaké percento. Ale je to značný rozdiel, tipol by som až že dvojnásobne viac dostáva.
Není náhodou problém v tom, že na hardest AI bez skrupulí cheatuje suroviny? Tuším, že jsem to někde zaslechl.

A kance rozhodně lákat k TC, člověk má najednou 700 jídla během pár minut.
@Jo_Do (15.06.2013 20:47): Tie boars sú viacmenej základ ak chceš mať rýchlejší postup na začiatku do Castle Age. Totiž, rýchlosť zberania foodu z boaru je cca dvojnásobne rýchlejšia než bobule/farmy/pobrežné ryby. Ovce, jelene a morské ryby sú niekde medzi tým.

Prvých 8-10 villagerov posielaš na food, pričom všetci ďalší čo vychádzajú už idú na wood, prvých na gold posielaš až nejakého 15tého a 20 villagera. Medzitým rozhodenie je optimálne 10 food / 10 wood / 2 gold a tech tier 2. Hneď po tier 2 dáš stavať dve budovy (market, stable obvykle), a tech tier 3 bez toho, že by si vyrobil jediného villagera.
@Ebb (15.06.2013 16:11): Kance jsem zkoušel, ale spíš mě zdržovali, než by urychlovali. Je s nimi fůra práce, nalákat je k městu atd. To se mi spíš osvědčily ty bobule (po vybití ovcí), protože dávají pravidelný přísun jídla a vesničani přibývají maximální možnou rychlostí. Když pošlu lidi na kance, delší čas nic nepřibývá a výroba stojí.
Já hrál způsobem, že jsem po každé akci a každou chvíli pauzoval hru. Start hry - pauza. Poslat vesničany pracovat, vyrobit nové, poslat zvěda na koni prozkoumávat oblast. Ukončit pauzu. A pauzoval jsem často. Nestopoval jsem si časy, ale soupeři se vyvíjejí rychle a každé zaváhání je potrestáno. Když jsem jednou hrál přes LAN s kamarády, divili se, že to pořád pauzuju.
Na mapě velikosti "giant", většinou dokážu uhrát "hardest" i proti dvěma, ale na "tiny", mám docela potíže i s jedním (většinou hraju krajinu "Arabia"). Porazit ho dokážu, ale často se stane, že prostě mizera posbírá relikvie, postaví zázrak a útočí z různých stran do zblbnutí. Úplně ideální je, když zaútočí s katapulty najednou ze tří stran, jak se mi stalo posledně. Dostat se do "castle age" pod 20 minut, když začínám se 3 nevolníky a mám 200 jídla, to si ani neumím představit. Snad jen, počkat s těžbou zlata až do ""imperial age". Kamení sbírám se 6 nevolníky hned po jídle a dřevě, abych si, hned jak to půjde, mohl postavit hrad.
Ovšem taky se mi stalo, že na mě horda těžkooděných vikingů přišla už za "feudal age" a centrum města se proti nim vůbec nechytalo, prostě ho zničili a konec hry. To už mi přišlo dost drsné.
:D A ne, není to powergaming, to značí něco naprosto jiného. To co hledáte je spíše Pro-gaming nebo česky šílenství.
A přitom se ten původní problém dá vyřešit jednoduše nastavením podmínek vítězství -> zabit všechny nepřátele, v angličtině je to tam nazvané Conquest :)

Jinak Hardest už je fakt spíš o tom powergamingu, holt PC má výhodu, že nemá jen dvě ruce a jednu myš. Já osobně jsem používal pár zkratek, ale nikdy jsem se nedostal do toho stavu, abych si počítal kolik vesničanů v té které minutě mám mít a kolik jich má co dělat. To už je opravdu jen pro blázny.
Mne AoE 2 prišlo pomerne jednoduché aj na hardest. 25 minút castle age je problém sám o sebe. Prechod do Castle Age by mal byť medzi 15-18m s 24-30 peasantami (záleží od mapy). Postup food gathering: sheeps -> boars -> bobule -> farmy/ryby. Stone do castle age neriešiš vôbec, a gold len 2-3 villagers.
Je něco, co ve hře zruší relikvie a zázraky? Nebaví mě prohrávat kvůli tomu, že si počítačový nepřítel postaví zázrak, nebo si posbírá relikvie, zatímco já si teprve stavím kostel a úporně se snažím ubránit soustavným útokům. Zatím jsem se nestihl dostat do doby hradů pod 25 minut (obtížnost hardest, zdroje normal).
BLOODY HELL in all the heavens!

5 brand new civilizations
1 new building
2 new architecture sets
20 new scenario editor objects
? new campaigns
Full resolutions up to 1920*1440 (Widescreen included)

Challenging AIs
Team Random option
Widescreen support
Windowed mode
Improved Networking
Various bugfixes
Dik za rady, sem ted na NZ a mam omezeny Mb limit a AoE je konecne hra (myslim poradnou hru) ktera me jede, nechapu mam pocit ze za to muzou win 7, s XP sem rozjel temer vse.
Tommywise vygoogli si widescreen mod, nejen že ti umožní nastavení všech rozlišení až do fullhd, ale právě taky na novějších win spravuje všemožné grafické bugy.
tak sem nainstaloval ten Conquerors patch, ukladani uz jde, ale furt nejde prepnout rozliseni, navic nefunguje hudba (jen menu) a na trave a ve vode jsou takove cervene tecky, takze voda je modrocervena....
@Drolin (13.11.2012 15:48): No u Jagged alliance je to uz tazke spravne pomenovat, ta hra je proste tak neuveritelne genialna vo vsetkom... tam uz je to tak za hranicou klasickej casual taktickej ale nie uplne na uzemi hard core strategii....

Jagged je proste kral kralov a ani ziadni UFO-nci na tom nikdy nic nedokazali zmenit :-).
@mazar1234 (13.11.2012 15:32): Tedy, než CoH mám daleko raději Incubation a JA2. Ale co se týče minulého desetiletí, tak máš pravdu.

Ale srovnávat Age s nemastným Rise... :). Vlastně, kolik si hrál kampaní AoEII a tak?
@Drolin (13.11.2012 15:13): Sakra, ako som mohol zabudnut na CoH, davam si facku, priznavam!

Ale celkovo som myslel akoze skusit skutocnu hru strategicku, nie hru takticku, oznacovanu lepsie znejucim marketingovym nazvom ako "real-time strategicka"....

ono hry takticke su asi take strategie ako je Diablo RPG... EHM, EHM....

Drolin - CoH je tiez len hra takticka. Hoci asi najlepsia v celom zanry.
Drolin - ano přesně opomenutí Slovanů mě taky vždycky štvalo. A "Bohemia", či King Wenceslaus v kampaních za Čingise a Barbarossu, udělaní z Germánů, či Gótů to nespravili. :)
nejsem typicky hrac realtime strategii, ale tohle je klasika. Pamatuju si jak sem byl unesenej, ze budovi jsou konecne vetsi nez panacci . . :)
fakt dobrá hra..u babičky na pomalym notasu jí hraju když se nudim,a vdycky u ní vydržim minimálně dvě hodiny:D