Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Diskuze

Mám dotaz. Bude vůbec někdy Civilization VII? Od vydání šestky to už je to osm let a zatím nic.
Ahoj Lidi, mám takový dotaz ohledně bourání vlastních budov? Lze to? Postavil jsem přístav na špatné místě a potřeboval bych ho postavit jinde, ale nejde mi ten prnví nijak odstranit. Nemáte někdo nějaký návod? Děkuji
@Rapier (10.12.2021 22:44): Díky za tip, dokoupil jsem si za 13E položky, abych to měl v Platinum verzi, tedy konečně s dvěma největšími rozšířeními. Doposud jsem si vystačil se základem, tak jsem zvědav, co rozšíření nabídnou zajímavého navíc.
Neodolal jsem a za 29,11 Euro zakoupil Anthology edici na Steamu. odkaz

Zajímavé je, že jsem ji měl cca 2 dny a noci v košíku za o něco vyšší cenu (už si nevzpomenu za kolik to bylo, ale určitě nad 35+ Eur) a najednou cena příjemně spadla dolů. Koukám, že Steam používá strojové učení, a očividně ví jak zákazníka přesvědčit ke koupi. :)

Doteď jsem si myslel, že lepší hudební doprovod, než nabídla Sid Meier's Civilization IV nemůže žádná jiná civka nabídnou. Očividně jsem se spletl, protože to co hraje v menu dokáže člověka okamžitě naladit na tu správnou notu. Bravo! Tohle se vážně povedlo.

A mimochodem trochu komixová grafika mi v tomto případě nevadí, protože jsem stejně zvyklý z konzole na Civilization Revolution. Graficky se mi asi o něco málo více líbí IV díl (síla zvyku), ale myslím, že se rychle přizpůsobím. Stejně mají u Firaxis štěstí, hru si určitě koupím dříve nebo později i na konzoli.
@mrazikcomp: Upřímně netušil jsem že ta akce bude mít tak krátké trvání. Ale neboj bude se určitě během roku opakovat. Není to poprvé co jsem zaregistroval velkou slevu na titul, ovšem časově velmi limitovanou. Následující den byl tentýž titul za vyšší peníze, byť stále ve slevě.

@Jab (16.09.2021 22:48): máš pravdu, je to takové pastelové. :)
Já jsem tu akční cenu asi taky propásl. Škoda, i když stejně bych to rozvažoval. Základní hru vlastním a i po pár hodinách mě to neoslovilo. Jediný, co mě drží v naději je fakt, že podobný jsem to měl u předchozích dílů. Prostě jsem se musel k těm kvalitám dalšího dílu prohrát, na začátku byl nezájem / odpor :)
@Rapier (16.09.2021 13:54): Jojo. Tak však to má i dost mobilní barevnou paletu. Ale dělám si samozřejmě legraci. Ani by mě nehlo to hrát na mobilu, jakkoliv se to dá koupit. Ale na tabletu by to mohlo být ok. Nicméně ze šestky je trochu to zacílení i na mobilní platformy opravdu cítit. Jestli to je ku prospěchu či škodě nevím. Hru jsem ještě nehrál.
SID MEIER’S CIVILIZATION VI ANTHOLOGY na Steam za sympatických 29,88€ (755 Kč). Obsahuje úplně vše.
Ahoj, muzete mi prosim poradit, jak ulozit rozehrany tutorial? Nikde nevidim moznost ulozit, zrychlena volba F5 nefunguje a na dohrani cele vyuky v kuse nemam kapacitu. Diky
Díky všem za rady, tak já si tedy nejprve zahraji Civku VI bez datadisků. :)
@Rapier (22.05.2020 09:25): Já to klidně hraji bez těch tun DLCček a baví mě to královsky i tak, dokonce to hrávám více, než zkompletovanou pětku (respektive od té doby, co mám šestku, jsem neměl pětku puštěnou). Když vyšla Civ 1, chyběly někomu tuny DLC?
@Rapier (22.05.2020 09:25): Potom nechápu, proč vůbec teď uvažuješ o šestce, když ještě měsíce budou vycházet DLC. Pětka je jistější volba. Čtyřka rovněž. Hlavní datadisky obou pak mají i zde vyšší hodnocení.
Opět Ti děkuji EPICu za tuhle epickou hru. Akorát jsem teď zmaten co si musím na EPICu dokoupit abych měl kompletní edici, tedy min. ty datadisky.

Pokud to chápu dobře tak potřebuji min. Platinum update za ne zrovna lidových 39,99 Euro. :( No vlastnit Civ není zrovna levná záležitost. To mě připomíná ceny modulů do DCS World.

Když si koupím Platinum Edition Upgrade budu mít i všechna budoucí DLCs zdarma nebo si je zase musím dokoupit?

EDIT: aha on mě dal EPIC k GTA V 10 Eurový kupón, takže to mám jen za 29,99 Euro (820 Kč) tak to zvážím upgrade.
@Rapier (15.03.2020 21:42): Mně přijde ten mikromanagement měst ujetej (a grafika taky), ale Ringovi se to třebas i líbilo. Byl tu od něj tuším i koment, ale pak spáchal harakiri a vzal s sebou i své komenty. Obecně mi ale přijde, že čtyřka a pětka budou z těch novějších civek jistější volba. Z posledních tří jsem ale hrál jen tu pětku (právě v té complete edici) a ta mi přišla super. Starší (až na čtyřku, kterou mám a vyzkouším) už bych nehrál. Jednička a dvojka jsou dobré, trojka mi přišla horší. Než tyhle, tak bych ale hrál Alphu Centauri (+ Alien Crossfire). Z klasických civek (opět nehrál jsem čtyřku a šestku) mi pak přijde dnes lepší sáhnout rovnou po pětce.

P. S. Civky v posledních letech vytáhnou nahoru spíše až datadisky. A ty k šestce zrovna zářné hodnocení nemají. Obecně bych se řídil jimi. V zelených číslech je má pětka i čtyřka. Trojka a šestka naopak ne. (U dvojky mají ještě málo hodnocení, aby to bylo relevantní. Já je ale u ní hrál a byly super).
@Rapier (15.03.2020 20:31): Skoro bych si dovolil tvrdit, že to nemá smysl ani s nima. :D

Jestliže se u datadisku nejvíc těším na efekty, počasí a nové civilizační a přírodní wondery, tak je s Civkou něco špatně, co všechno by bylo na delší povídání, nicméně za 10 éček máš třeba 10x lepší Halo a to jsem na Civ vyrostl. Těch 23 e nebo kolik za 2. datáč, který základní hře stejně nepomůže, to je docela troufalost.
Má smysl to koupit hrát bez obou datadisků? Momentálně je cena základní hry s pár DLC na steamu fajn ale cena těch datadisků mě přijde i po slevě dost velká.
@bukrrCZ (09.01.2020 19:43): Nemá klasickou kampaň, ale HC variantu s ní můžeš splnit. (uznává se 10+h hraní) a hra
partie) se dá normálně dohrát (tedy vyhrát/prohrát nebo účastnit se:), záleží na nastavení , ale jedna hra(partie) může i těch 10h trvat. Ale myslím že u jedné nezůstaneš, jestli je tohle tvoje první civka tak tě to určitě zaujme.
Nevím jak se nezeptat jako dense motherfucker, tak se prostě zeptám. Civilizace má něco jako příběhovou kampaň, která se dá dohrát? Chtěl bych si to dát na HC variantu letošní výzvy.
Mne to vadí. Niekedy potrebuješ zrovnať so zemou metropolu, z ktorej sa šíri cudzie náboženstvo, nejde len o zisk z jedného hexu. Často sedí neutrálne mesto jeden-dva hexy od rieky a potrebuješ ho posunúť, inokedy zas uzatvorí spojenectvo s tvojim nepriateľom a likviduje ti jednu obchodnú karavánu za druhou. Obsadením sa ti navýšia výdaje a nabúraš si ekonomiku, okrem toho sa zvýši kultúrny limit potrebný na odomknutie nových sociálnych systémov, skrátka ťa to nezmyselne limituje v plánovaní.
@Gordon (09.07.2019 19:48): Dajú sa obsadiť, ale nie zničiť. Všetky hlavné mestá v päťke sú nezničiteľné, môžu akurát zmeniť majiteľa. Ostatné mestá môžeš kompletne zlikvidovať - vyhladíš obyvateľstvo a na hexe kde stálo mesto zostanú len neobývané rozvaliny, prázdne políčko.
@valcik (09.07.2019 09:06): Imho to jako letiště nefunguje. Generály mám ale jen dva. Jsou u armád poblíž amerických hranic (u jejich největších měst). Nějakého asi ale obětuji pro získání dalšího uranu a tu citadelu tedy minimálně jednu postavím. Už teď ale kontroluji většinu uranu a hliníku na mapě, takže se nebojím, že by někdy ostatní byli schopni držet na mapě větší a silnější armádu. I když zrovna Američané mě překvapili, že mají jen ve Středozemním moři asi šest letadlovek a dvě bitevní lodi a u mé Jižní Ameriky pak další asi čtyři battleshipky. Imho to tam ale počítač kupí právě proto, že mám na jeho hranicích tak velkou armádu. Tak či tak mám už zbytek hry výhodu v počtech, průmyslu, zdrojích, síle a zkušenostech. Jaderné zbraně jsem jim navíc zakázal na kongresu, takže žádné nemají. Já se tedy samozřejmě předzásobil, takže jim tam můžu vypěstovat pár hříbků. :) A hlavně samotný nejvyšší velitel (eh - já :)) má zkušenosti z mnoha strategií a armádu neochvějně vede od vítězství k vítězství. Jo a taky hraji pětku takhle napoprvé na chieftaina (což už ale dokonce není nejnižší obtížnost). :)
@Red (08.07.2019 20:45): Neutrálne mestá sú fajn, akurát sú zadefinované ako hlavné mesto a nedajú sa zničiť. Nápad s nezničiteľnými mestami si mohli odpustiť.

@Jab (08.07.2019 19:50): Staval si päťke citadely? Treba na to generála, môžu byť umiestnené vovnútri ríše alebo mimo nej tesne za kultúrnou hranicou, a myslím že v nich môžu pristávať lietadlá.
@Jab (08.07.2019 19:50): Tohle je těžko říci. Já bych asi nechal tak jak je Civ VI a vůbec mě teď nenapadá, co zásadního bych do ní chtěl z dílů předchozích. Jedna věc, kterou bych nějak změnil je při revoltě někdy dost nesmyslný výskyt nejtěžších jednotek v řadách vzbouřenců a těžko se to likviduje. Přeci jen při vzpouře by se měly okolo objevit jen nějaké základní guerilly, které by zaměstnaly armádu a ne aby vzbouřenci hned měli tanky a raketomety a já je složitě likvidoval jak nějakou obří invazi nepřítele, jakou ani on v takové míře na mě není schopen poslat.
@Ringo (08.07.2019 19:17): Tak supr. :)

Btw co byste měli jako ideální civku?

Za mě statní hranice a kulturní vliv, náboženství jako způsob šíření vlivu (bez možnosti náboženského vítězství ideálně), hexy a jednu jednotku na dlaždici, grafiku podobnou pětce, špionáž ze šestky (ale ve SMAX byla taky super), diplomacii ze SMAX, systém osobností, animace divů světa, velkou Earth mapu s fixními startovními lokacemi, kvalitní "kampaně" (ve smyslu historických map s cílovými "questy" pro každou civilizaci), znečištění vražené mezi další negativní vlivy (jako ve čtyřce), spokojenost obyvatel rozdělenou mezi celou civilizaci (ale ten systém upadající produkce při nespokojenosti u každého města zvlášť je taky fajn), traity národů, strategické suroviny, letiště mimo města (tohle mě u pětky začalo štvát, páč Stealth Bomber nejde dát na letadlovku). Jo a Settlery a Workery cca na úrovni 1-5 a SMAX. A ovladatelné prvky fungování státu také alespoň na úrovni SMAX (byť tuším čtyřka a šestka tohle mají také dobré).

Za mě tak zatím nej asi pětka a SMAX. SMAX sice vše uvedené nesplňuje, ale ten setting je parádní. A souboj ideologií namísto civilizací... Ach, tady měl někdo brilantní nápad. :) Ty Alieny jsem btw jaktěživa na žádné mapě neměl. Ti jsou příšerní. :)
@Jab (08.07.2019 19:14): No, ono jde asi o úlitbu hráčům, kteří nemožnost stackování zkritizovali u pětky, ale to taktizování na jednotlivých hexech zůstalo prakticky zachováno v plné podobě, zůstávají tak složité boje o průsmyky nebo obléhání měst tak ,jako to bylo v pětce.
@Ringo (08.07.2019 19:09): Jojo, četl jsem s tou armádou. Tuším tam ale aj je, že třebas protiletecké jednotky už můžeš volně přihazovat k jiným. Tohle se mi u pětky líbilo, že se musí vzájemně krýt na různých hexech.

Cool, že jde to střídání denní doby vypnout. ;)

Šestka je ještě drahá navíc (a complete verze ani není). Ale juknu na čtyřku. Vypadá v lecčems jako ideální nástupce SMAX a Civ2.
@Jab (08.07.2019 19:07): Střídání dne i noci jde vypnout, což jsem udělal, protože když hraješ po večerech, hraješ pořád za tmy. Ono to vypadá hezky, ale já chtěl vidět i denní světlo :-) A to stackování není stackování v pravém smyslu, jen vytváříš jakýsi armádní sbor o větší síle, ale nic hromadného.
@Gordon (08.07.2019 18:57): Mně už to vlastně trochu unavuje, jak žádnou z těch moderních civek neuměly vypilovat k dokonalosti a opustí dobré koncepty a přidají nové a ne vždy dobré. Tady se vrací skvělá špionáž. Oproti tomu General Assembly je dost hrozné, střídání dne/noci je gimmick (tady ale beru, že to třebas spolu se čtvrtěmi, systémem workers, náboženským vítězstvím či grafikou bude individuální), určitý návrat "stackování" nemusel být a to stavění silnic je trochu vtip.
@Jab (08.07.2019 18:29): Mě přišla špionáž super ve čtyřce s datáčem BtS, mohl si do ní sypat rozpočet vlády, stavět rozvědky a zpravodajce a pokud si měl vysokou produkci špionáže, tak si mohl nejdřív vidět cizí města bez fogu a pak je i otevřít a vidět, co v nich je, šlo taky rozdělovat, do jaké civilizace dáš víc špionážních bodů, které taky fungovali jako obrana proti špionáži. Je to i celkem realistické, něco jako když ti do těch zemí jezdí turisti a ty skrz své lidi získaváš info. Takže ve městech, kde máš i svoji kulturu, je špionáž snadnější.

V pětce to u mě vynahradila ta archeologie.
@Jab (08.07.2019 18:29): V Civ VI jsem používal špionáž pořádně a z gustem snad jako v první Civ hře. V jiných dílech mi nepřišla tak efektivní na to, abych jí věnoval energii. V civ VI je ale docela zásadní špionáží narušit rozvoj silných civilizací a v konečné honbě za letem do kosmu je hodně klíčové sabotovat odpalovací rampy.