Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Unciv

02.01.2019
90
2 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
freeware
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

 An open-source reimplementation of the most famous civilization-building game ever - fast, small, no ads, free forever!

Nadšenecká 2D varianta Civilization V (2010) vzniklá v javovém enginu libGDX působí po audiovizuální stránce střídmě. Postrádá art deco styl uživatelského rozhraní Civ V, grafika je silně pixelovaná, ikony většinově simplifikované do černých siluet na jednobarevných pozadích a jediná hudební smyčka představuje placeholder existující kvůli svému nahrazení něčím vaším. Co se však týče struktury a množství samotného obsahu hry, nepostrádá Unciv téměř nic, co zahrnula její velká inspirace vyvinutá více jak padesátihlavým týmem Firaxisu vedeného Jonem Shaferem. Škálovatelnou hratelnost rovněž podmiňuje autorské odhodlání zachovat komfortní funkcionalitu aplikace na kterémkoliv zařízení včetně těch s menšími displeji. Na výkonných mobilech, tabletech a PC není problém hrát obrovské mapy s desítkami frakcí.

Výběr z 34 národů v Unciv odpovídá základnímu Civ V s prvním rozšířením Gods & Kings (2012). Národy, přírodní a civilizační divy z druhého rozšíření Brave New World (2013) zcela absentují a stejně tak koncepce světového kongresu, ideologií, velkých děl, turismu a archeologie. Diplomacie je co do komplexnosti rovněž plně srovnatelná s tou v Civ V včetně uplácení městských států. Můžete proto vesele obchodovat a pletichařit - uzavírat smlouvy o přátelství i útočné aliance, vznášet požadavky a denunciovat. Barbaři jsou dotěrní, šiřitelé náboženství neodbytní a cizí mocnosti roztahovačné, jak se na hru typu Civilizace patří. Pokud vás nicméně soupeření s AI nenaplňuje, dopřejte si raději partii ve více lidech na serveru hostovaném jedním z účastníků. Případný pocit vkrádajícího se stereotypu možná odvrátí hráčské modifikace.

Titul je stále v aktivním vývoji.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.