Sid Meier's Civilization V: Gods & Kings

19.06.2012

rozšíření

Civilization V: Gods & Kings je prvním oficiálním rozšiřujícím balíčkem pro Sid Meier's Civilization V. Do hry přidává náboženství a špionáž, sedmaadvacet nových jednotek, devatenáct nových budov, tři nové scénáře a po devíti nových divech světa a civilizacích. Titul dále přichází s přepracováním boje a diplomacie.

Spolu s náboženstvím, kterých je na výběr jedenáct, je zavedena také víra; ve hře má podobu suroviny. Každé náboženství, mezi něž patří např. křesťanství, islám, taoismus nebo zoroastrismus, hráč může přejmenovat. Špionáž umožňuje krást technologie, zmanipulovat volby či provádět průzkumy a jiné mise proti ostatním civilizacím. Mezi novými scénáři hráč nalezne na úpadek Říma zaměřenou sérii misí „Fall of Rome“, náboženství ve středověku popisující „Into the Renaissance“ a konečně „Empires of the Smoky Skies“, jež nabízí pohled do Viktoriánského období.

@Bodkin (08.08.2013 22:01): ty dělníky jsem zkusil a nic moc, začali odstraňovat džungli a to jsem nechtěl...
rychlé ukončování?jako bez nutnosti dát rozkaz každé jednotce před koncem tahu...to jsem tam neobjevil..mrknu na to. jen automatické ukončování.
dik