Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentáře

Perseus: Titan Slayer

  • PC 40
Herní výzva 2023
5. Báje a legendy 

Hráč v roli Persea snažící se probojovat do Tartaru aby zastavil chaos před dobitim olympu a zničení světa. Hru jsem měl už nějakou dobu před vydáním ve wishlistu, po jejím zakoupení a dohrání jsem zklamán, jde o akční rogue-like hru tudiš bych nečekal že hru dohraji na první run, ovládání je klasické diablo za pomocí myši, WSAD nebo na gamepadu ale ovládání je takové neohrabané, občas animace plavou a když zaměřím skill očekávam že jej charakter okamžitě vypálí ale u některých skillu je nepříjemný delay takže je snadný minout a když je potřeba ještě uhýbat utokům je takovej skill nepoužitelnej. Hra vás hodi do arény a po zabití určiteho počtu monster se spawne odměna, obchodník a Pegas který vas veme do dalšího levelu. Po dohrání se odemkne další obtížnost z maximalních čtyř.

Hra využívá unreal engine a stejně vypada velice lacině. Jednotlivé levely působí velmi prázdně. na zem využívá jednoduchou opakující se šablonu textur z niž trči tráva, kameny nebo listí a vyjímečně nějaka stavba nebo stan, aréna je většinou čtvercová a ohraničena troskamy, skálou nebo barikádami se stany. Art style UI nesedí se zasazením hry do řecké mytologie.

Bossové se dají díky regenu HPček hráče zabíjet stylem hit&run. Gameplayově je hra v pořádku, hráč sbírá předměty, skilly, zkušenosti, peníze a shardy které se přenáší do dalšího běhu a za ně kupuje trvalá vylepšení, pokud hráč umře tak o vše ostatní přijde. Hra je svižna i rychlá skilly mají pěkné animace. Trošku špatný hitboxy a špatnou odezvu zásahu do hráče, bloody screen je schopný se objevit na maximalním počtu HP po lehkym zásahu. Jedíny co u mě na hře opravdu vyčníva je poslouchatelný soundtrack. Hru považuju viceméně za odpad a znovu ji zapnu jedině po pořádném dopečení.

Pro: Soundtrack, Cena

Proti: Grafika, nízká obtižnost, neintuitivní, prázdné levely, generický monstra

+7

Return to Castle Wolfenstein

  • PC 70
Herní výzva 2023
10.  Před naším letopočtem 

Nemam rád hraní starých her protože většinou si diky nostalgickým vzpomínkám rozbiju názor na danou hru, tuhle hru jsem diky technickým potížím v mládí dohral jen do konce třetího levelu ale i tak k tomuto rozbití došlo. Ve hře sem si připadal jak na horské dráze a když jsem si říkal že je hra skvělá a pocitově jako bych hrál staré Call of Duty nebo Hidden and Dangerous tak mě musela hodit do otravného levelu plného nemrtvích nebo mechanických monster.

Ve hře se hráč ujímá role agenta B.J. Blazkovicze který se v alternativní realitě nacistického německa snaží sabotovat němcům jejich tajný výzkum zbraní nebo okultních a biomechanických věd. To B.J. provede po množství prostředí od hradních komplexů, letišť nebo laboratoří v Norsku, ve skvělém propleteném leveldesignu kde je spoustu k prozkoumáváni a hledáni secretu. Ve hře se nacházi sady dobovích, realných spojeneckých i Německých zbraní doplněné několika fiktivníma. Po každé kapitole je hráči sebrána čast munice a začína s novou sadou zbraní.

Hráč se za pomocí tohoto arzenálu zbraní snaží prostřílet v klasickém FPS stylu do konce levelu. Gameplay je plynulý dokud nenarazíte na nemrtvého nebo mechanického nepřítele kde musíte vystřílet zbytečně moc munice na to aby chcípli. V jiných levelech si zas užijete stealth akci s nožem nebo tlumenou zbraní kde hráč nesmí spustit poplach, naštěstí je tu klasický quicksave system. V této hře jsem si neužil žadnýho bosse, bossové byly nechutný bulletsponge a nejhorší boss fight kterýho jsem snad kdy v jakýkoliv hře hrál byl souboj s Über-Soldatem v laboratoři, málo místa k manévrování a překážek kde se schovat před střelbou Über-Soldata z raket a lightning gunu a do toho na vás ještě střílejí z patra vědci z pistolí.

Se hrou jsem měl velké problémy s jejim spuštěním na moderním stroji kde jsem musel hledat návody nebo programy třetí strany na úpravu FPS, FOV nebo rozlišení. Po tomhle boji hra běžela stabilně a crashla mi jen jednou kdy jsem se pokusil hru shodit do lišty během loadingu.

Pro: gunplay, množství zbraní, varieta prostředí,

Proti: Nemrtví, Bossové, někteří bullet sponge nepřátelé

+11 +12 −1

Forgive Me Father

  • PC 100
Herní výzva 2023
8.  Pero mocnější meče 

Forgive me Father je Doom kříženej s Lovecraftem, ve hře máte na výběr mezi dvěma charaktery, knězem a novinářkou, každý s vlastními schopnostmi, stromem dovedností a stylem hraní. Za zabijení monster po stovkách za pomocí velkého arzenálu zbraní od nože, revolvér až k různým energetickým zbraním hráč získáva zkušenosti a vylepšuje dovednosti a nebo zbraně, nejde jen o statistická vylepšení ale může jit o kompletní změnu vlastností a vzhledu zbraně.

Hra se hraje jako doom, musíte se prostřílet levelem, hledat klíče a najít exit. Save system je checkpointovej kde hráč musí narazit na opilce ležíc u náhrobku s vytesaným Cthulhu kde je následně možno hru uložit. Příběh je jednoduchý, doplňuje se za zapomocí předmětů a stránek které nachazí v průběhu hry nebo mezi každým aktem za pomocí cutsceny.

Z počátku jsem byl zklamaný protože střelba s revolvérem byla pomalá a první akt měl primitivní leveldesign, po prvním aktu se vše změnilo a gameplay byl rychlý, leveldesign skvělý, charakter občas zahláškuje a do toho mi vyhrával skvělý soundtrack. Hra byla najenom akční ale dokázala v některých hlavně outdoorovích úrovních jako je temný les nebo hřbitov dokreslit hutnou až hororovou atmosféru. Ve 4. aktu byl zas design zbytečne bludišťovitej a v 5. aktu jste trpěli nedostatkem munice, byl vyloženě krátkej a odfláklej kdy vás hra házela z jedný arény s monstry do druhý a třešničkou na dortu je velmi špatně nadesignovaný poslední boss kdy na něj hráč musí střilet do vzduchu ve 45° úhlu a přitom se musí vyhejbat danger zónám pod nohama na které nevidí, genialní.

Hra beží na Unreal Enginu v komixové stylizaci a 2D modely monster. Ozvučení zbraní i monster je obstojné a vše doplňuje super metalový soundtrack. Hra je vyplněna mnoha referencemi na různé popkulturní díla. Osobně jsem narazil na Tardis z pána času, hlášku z Futuramy, Terminátorovu ruku se zvednutým palcem v lávě a Artoriasův meč z Dark Souls.

Forgive me Father je podle mě i přez nedostatky skvělou hrou kterou jsem si užil a myslim že hra je zde velmi podceněná, proto jsem jí dal 100% abych trochu zvedl procento, i když si tak vysoké hodnocení nezaslouží.

Pro: Artstyle, Metal, Atmosféra, skvělý 2. a 3. akt

Proti: Poslední boss, 5. akt, Nedostatek munice, Save system

+10

House Flipper

  • PC 75
Herní vyzva 2023
3. Císařův pekař / pekařův císař 

Nejlepší hry jsou ty, o kterých nečekáte že vás budou bavit, a to se House Flipperu povedlo. Hra je simulátorem rekonstrukce domů, úklidu a následného prodeje. Hráč se zde dostane do role všemožných profesí, jako jsou malíř, podlahář, architekt, dlaždič, zahradník, pokrývač, zedník, instalatér, topenář a elektrikář. Hlavní myšlenkou hry je obnova starých domů v desolátním stavu v co nejlepší, aby se prodal s co nejvyšším ziskem.

Hráč začíná s malou firmou, která plní zakázky pro klienty. Po vydělání dostatečného množství peněz si pak hráč může začít kupovat domy a rekonstruovat je podle svých představ. Domy, které si hráč koupí, jsou v katastrofálním stavu, plné odpadků, švábů a nepořádku. Hráč musí úklidit, vymalovat stěny, položit nové podlahy a vybavit byt novým nábytkem a dekoracemi, aby mohly být prodány v aukci.

Jednotlivé práce vyžadují specifické nástroje, a hráč jejich používáním získává zkušenosti za které může nakoupit nové perky, které mu pomohou v efektivnější práci. Hra je dobře optimalizovaná a běží bez problémů. Grafika není špatná a bez zbytečných efektů. Hráče doprovází příjemná relaxační hudba. Může stát, že hráč se zasekne při chůzi o různé předměty na zemi nebo o nízký lustr, občas hra při umisťování předmetu na stěnu neregistruje zeď a snaží se ho umístit za ní do jiný místnosti.

Hra může být pro některé po pár hodinách repetetivní. House Flipper je zábavná hra která přináší spoustu příležitostí pro kreativitu a zábavu.

Pro: relaxační hudba, kreativita

Proti: občasné bugy, repetetivní,

+8

Samorost

  • PC 45
  • Android --
Herní Výzva 2023
2. Debut

Co jsem to u všech čertů "hrál"? Tohle není hra ale interaktivní animace, o skřítkovi který se snaží zabránit ve srážce dvou planetek. V několika úrovních je potřeba se proklikat scénami klikáním na věci/tvory ve správném pořadí. Tohle dílo se ani nedá považovat za logickou hru protože puzzly jsou primitivní a dohrál by to i pes po lobotomii. Jednotlivé scény jsou poskládane fotky kmenů, větví, kamenů a dalších předmětů na kterých se odehrávájí animace dopovázené otravnou a opakující se melodii. Celá "hra" je vhodná maximálně pro děti do 3. třídy základní školy protože člověk který je starší a spustí ji jako prvotinu si ji nemá šanci užít. Celá "hra" je velmi krátká a máte jí dohranou do 20. minut, na mě spíše působí jako demo k dalším dílum, vůbec mě neoslovila a necítim potřebu zkoušet další díly autorů.

Pro: super že to je tak krátký, freeware, uninstall tlačítko funguje

Proti: příliš krátký

+7 +8 −1

Vector Thrust

  • PC 45
Hodnocena Singleplayer část hry:
Technicky těžce nezvládnutá hra, zabugovaná není samotná hra ale i menu, málo možností nastavení a neni možné spustit options ve hře, skripty se nespouští, bezdůvodně ukončené mise jako fail, AI dobrovolně páchají sebevraždy střemhlavým pádem, FPS dropy, poslední misi není možné dohrát, po splnění všech cílů se nespustí skript k ukončení mise(zkoušeno 5x). Letouny nejsou rozděleny dle frakcí, vedle sebe létají suchoje a F16 nebo stařičkej mig a fantom vedle moderních strojů. Hratelně a soundtrakem hra ujde. Grafika ve stylu borderlands. Od hry která je venku pomalu 4 roky bych čekal víc.

Pro: Soundtrack, artstyle, hratelnost

Proti: Bugy, FPS dropy, AI

+10