Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Zbyněk / 29 let / Čelákovice (ČR - kraj Jihočeský)

Komentáře

< >

Leisure Suit Larry: Box Office Bust

 • PC 10
TRAPAS, HUMUS, KRAVINA.

Právě jsem dohrál pravděpodobně nejhorší hru co jsem hrál. A lituju každou korunu co jsem za ní utratil(stála mě 150 korun). Moje první setkání s Leisure Suit Larry a díky téhle hře poslední. Moje slova nedokáží vyjádřit mojí nasranost a hlavně se omlouvám za jazyk ale tohle je sračka....."nádech" "výdech".

Grafika: Překvapivě začínám tím lepším, lepším myslím tím že se mi nechtělo zvracet hned jak jsem to uviděl. Prostředí je graficky uděláno hezky a je tu vidět snaha a sem tam detail překvapí. Bohužel postavy a hlavně KSICHTY jsou neuvěřitelně odporný a graficky jsou hodně na malé úrovni. Prostě humus. Grafika = 20%

Příběh: Je to debilovina která nemá cenu moc rozebírat. Navíc se tu děje možná až moc věcí a tvůrci si dost často nevěděly co dělat tak to nějak utly. "mimopříběhy" jsou prázdné a zbytečné. Příběh celkově mi tak nějak připomínal klasiky typu Porkys, atd... Příběh = 15%

Humor: Tak a teď to nejzásadnější, komediální hra potřebuje humor....A tahle hra ho naprosto postrádá. Jediná věc, jedna, do prdele, jediná věc byla schopná mě rozesmát. Zbytek je to že si člověk prdne. Jediné dialogy které se tu vedou jsou o kozách a různé zkomoleniny penisu(třeba "I love my pencil"), tomuhle se nemůže zasmát ani 13 letej fakan. Tohle je možná nejhorší humor co jsem kdy viděl nebo slyšel.
Humor = 05%

Gameplay: Další zásadní věc která totálně padá a nefunguje. Buďto běháte(protože voziděl je hodně málo, takže vám nezbývá nic jiného.), když neběháte tak skáčete...A to bylo naprosto odporné, když totiž doskáčete více jak 5 metrů nad zemí tak se kamera zblázní a kolikrát ani nevidíte postavu! Co tohle mělo znamenat? No a nejhorší věc je boj. Do hajzlu když vím že boj neumím nebo ho neumím naprogramovat tak ho snad do hry nedám. Navíc konec jsem udělal možná tak na 60 pokus protože když se hra rozhodne že by měly dát časovač tak je snad ještě více šibeničnější než v Driver. Gameplay = 05%

Verdikt: Rozhodně bych o tomhle odpadu mohl psát ještě o hodně déle, ale hra si to nezaslouží vždyt jsem to hrál 9 hodin, moje hodiny které mi nikdo nevrátí. Frustrace v každé minutě, a původně jsem to nechtěl psát ale u hry na konci jsem se tak nasral že mi dokonce ukápla slza. Jednoduše nejhorší hra co jsem kdy hrál a ať každej co má s hrou co společnýho shoří v pekle.

P.S. Díky za přečtení mých výblitků, hru nehrajte!

Pro: ehm... mno... já nevím grafika má své momenty a asi jedna věta mě celkem rozesmála.

Proti: Všechno tohle je humus a nezaslouží si existovat

+4

Soldier of Fortune: Payback

 • PC 55
Po hodně dlouhý době se pokusím napsat zase něco o nějaký hře o který jsem chtěl něco napsat. Historie SoF pro mě osobně je trošku podivná(jsem frajer že si jí ještě pamatuju).

Byl rok přibližně 2004 a já poprvé hrál Double Helix a byla to též jedna z her která díky brutalitě mě celkem odrovnala(až asi o rok jsem hrál Postal 2:-)) v té době jsem taky kupoval časopis Score a když jsem se dozvěděl že má vyjít SoF 1 tak jsem málem ucvkrnul do kalhot.

Hned po koupení jsem si hru zahrál a zamiloval. Po pár letech bylo ohlášeno třetí pokračování. A jelikož jsem se moc nezajímal a o výrobce a neměl jsem tušení kdo to ten Cauldron je tak jsem se i tak těšil. Poté co hra vyšla tak jsem si jí sehnal a pamatuju si že jsem měl jakýsi glitch kde jsem měl nastražit detonátor ale neobjevil se. Tak jsem hru vypnul a už nikdy nehrál. No a dnes zrhuba po 8 letech jsem se ke hře vrátil tentokrát na PS3. Takže můžu jakž takž srovnávat.

Takže čeho si nevšímat je příběh jelikož scénárista byl při psaní přinejlepším po lobotomii. Za 1) příběh je plný klišé kde každý každýho zrazuje, hlavní boss má neuvěřitelný prachy na miliony vojáků a pancéřáků a helikoptér. Navíc díry a nesrovnalosti(především hned na začátku s Millerem) moc nepomáhají.

Navíc tu je naprosto příšerný voice acting který se k postavám vůbec nehodí(btw. pěkná debilita křičet na někoho který je 15 metrů nad vámi v helikoptéře, ti teroristi mají dokonalý sluch). Naneštěstí střelba zbraní je hodně solidní.

Grafika nebyla vůbec špatná a efekty výbuchů a především granátů byly celkem impozantní, končetiny a krve bylo celkem dost ale zdálo se mi že systém poškození, který měl být velkou devízou, byl poněkuď odfláknut.

Samotný gameplay byl celkem zábavný střílet teroristy je vždycky zábava. O nic jiného nejde, jen chodit a střílet, nic jako řídit vozidlo sednout si za turret a jet skriptem tu neexistuje, stejně jako stealth který jsem chtěl používat(a navíc vám váše šéfová řekne sama aby jsme se pokusily být potichu). Navíc některé zbraně "jakoby" nebyly srovnány, brokovnice na blízkost třeba nedokáže často někoho zabít. A jak je sakra možný že 6-kalibrová bouchačka nezabije headshootem?

AI je stupidní, naběhne za nic se nekryje a nechá se zabít, nebo se kryje tak že se skrčí a je jim vidět celý tělo kromě noh. Navíc místo aby střílely tak se rozeběhly a byly skoro 200 metrů a chtěly vás zabít pažbou. Navíc předposlední boss je neuvěřitelně levnej a tvůrci si ho mohly odpustit. Takhle nasranej jsem u bosse dlouho nebyl.

Hra mi trvala na střední obtížnost nějakých necelých 7 hodin což je hodně málo, ale nebylo mi to moc u téhle hry líto. Myslím že kdyby byla delší tak se stane monotónější a upadne do větších sraček.

Můj finální verdikt je lehce nadprůměrný a to hlavně díky tomu že jsem se moc nenudil. A přece jenom znám horší FPSka.

Pro: grafika ujde, gameplay ujde, hudba sem tam dokáže nabudit

Proti: dabing, bossové, některé zbraně, AI, divná koridovost

+13

Cursed Mountain

 • PC 65
Cursed mountain je naprosto průměrná hra která hráčům připravý pár nepěkných okamžiků. Ke hře jsem přistupoval na to že je to béčko o kterým jsem ani neslyšel a k tomu že je to survivor hra. A jak je známo survivor hry a to teprve porty moc dobré nejsou. U CM tomu není jinak. Chvíli jsem hrál hru na PC ale tak děsně mě štvala že jsem šel do wii verze(možná proto mám tak vysoké hodnocení oproti ostatním).

Takže nejdříve bych vyzdvihl pár plusů. Příběh je celkem kvalitní, sice je to klišovitá šablona ale dobře se to poslouchalo a cutscény se mi poměrně líbily, jen bych možná vystřihl některé tupé dialogy hlavního hrdiny. A taky se mi moc nezamlouvala ty Budhistický kecy. Grafika je poměrně slušná na WII. Na PC je to sice už trochu horší ale podle mého je na to WII slušivá. A největší plus patří ke krajině, v jaký jiný hře lezete po horách? Sice je mi trochu líto že tu nebylo více možností ohledně lezení ale i tak zasněžené hory mají něco do sebe.

Což je ale bohužel všechno k plusům. ted přijde to horší. Třeba nepříjemná zdlouhavost, cutscény se v některých momentech objevují strašně nevhod a občas naštvou, je sice fajn že se objeví a nic se nemusí načítat ale občas mě to naštvalo. Další velkou nevýhodou jsou rozmístěné checkpointy. Jakožto survivor hra se hra ukládá sama, ale tady je to strašně nepříjemný některý checkpointy jsou strašně daleko od sebe, a někdy mě totálně vytočilo když jsem shlédl animaci(která nejde přeskočit!) chcípnu a animaci musím zkouknout znova protože checkpointy byly až před ní. Hlavní hrdiny je taky pěkný dřevo,místo toho aby něco přeskočil tak to jde složitě obíhat. Takže skoky a cokoliv jinýho tu není povoleno. A navíc hlavní hrdina je strašně pomalej. Když jsem chtěl seknout tak jsem musel hodně rychle a kolikrát jsem se do ducha netrefil. Ovšem co mě bravurně nasr*lo byly ty debilní kouzla. Z toho bych vraždil na WII byly celkem fajn, přeci jenom mávat wii ovladačem je snesitelnější než retardovaně mávat myší po stole. Navíc ty kouzla jsou strašně stejná, takže to akorát prudí.

Takže abych to shrnul hra mě nepřekvapila ani neznechutila, jen je strašně zdlouhavá takže doporučuji spíše lidem co rádi survivor a i oni raději velkou opatrnost.

Pro: prostředí, příběh, na wii grafika

Proti: zdlouhavost, kouzla, nepřeskočitelné animace

+13 +14 −1

Hour of Victory

 • PC 40
Co k tomuhle sakra napsat? Tohle je jednoznačně druhá nejhorší hra která se odehrává ve 2. světové válce. První je nějaká srajda od City interactive. Nechtěl jsem psát ani komentář ale tahle hra mě totálně vytočila. První 3 mise byly sakra krátké a já si říkal "To bude tak krátké?". A pak přišlo na řadu ovládání tanků, což je sice fajn nápad, ale hra se mi začla tak trochu sekat. Takže jsem snížil detaily a čekal zlepšení. No zlepšení se sice dostavilo ale rozhodně ne herní. Neustále se na mě vrhaly němci, což je asi největší mínus hry. Neustálé respawnování nepřátel. Musel jsem neustále utíkat dopředu abych se jich zbavil, ale když na Vás pálí zepředu i zezadu tak je to k naštvání. Dále je tu další neduh což je umírání, ne že by hra byla těžká ale když do mě někdo vpálí 20 kulek a jsem v pohodě a za stejnou postavu po chvilce do mě vpálí 5 kulek a chcípnu aniž by mi blikala obrazovka tak to mě naštve. Navíc ty checkpointy jsou tak nešikovně rozestavěné, že bych zvracel. Ke konci hry mi přišlo že nejsou vůbec a celá mise se musí uhrát na jeden zátah. Příběh raději nekomentuji protože je to neustálé klišé a navíc mi ani pořádně nedával smysl. Voice acting byl tragickej a to hlavně v případě Rosse to jeho debilní "Bang, boom thats me." mě tak strašně iritovalo že jsem musel rychle vypnout zvuk. Grafika když jí dám na nejvyšší detaily tak ujde ale nic extra na rok 2008 to rozhodně není. Dámy apánové tohle je prostě špatná hra která mě jen ze začátku trošku bavila ale na konci jsem si připadal jak 2x rožvýkaná žvejkačka.

Pro: Ehm.... Dá se to hrát, celkem začátek

Proti: Příběh, délka, konec, ovládání, inteligence nepřátel.... Je toho hodně

+12 +13 −1

Enclave

 • PC --
Enclave je bohužel hraj kterou si příliš nepamatuju. Je to hra kterou si zahrajete a už si na ní nevzpomenete. Její největší devízou je zajímavé a neokoukané prostředí. Grafika hry je sice průměr, ale u týhle hry to není to hlavní. Hlavní jsou postavy, které jsou výborně promíchané. Druid, válečník(moje postava) a vícero.

Bohužel se mi ale zdálo že hra postrádá nějaký rychlejší spád. A na rpg mi přišla i poměrně přímočará. Temná kampaň mě bavila o něco víc.Zdálo se mi že nabízela víc.

Bohužel největší nevýhodou je ale příběh, který je plný klišé a naprostých blbostí. A navíc děsně špatně odvyprávěn.

Hra se dá doporučit všem co mají rádi jakkékoliv rpg a nevadí jim nějaké ty chybky. Nicméně je to hra na kterou po čase zapomenete.

Still Life

 • PC --
jak jsem se ke hře dostal? O hře Still life jsem nikdy předtím neslyšel, ale zato jsem si strašně dlouho chtěl zahrát hru Obscure. Tak jsem si Obscure koupil v nějaké edici kde bylo spolu se Still life. Hru jsem nechal chvíli uležet, protože i když mám rád thrillery, tak mě prostě moc nelákala, měl jsem v tý době děsně moc nedohraných her. Ale tak po asi měsíci jsem si jí nainstaloval. A.....Naprosto mě uchvátila.

Hra si na nic nehraje jen na velmi temný thriller, s okouzlujícím příběhem a neméně okouzlující hlavní hrdinkou. Tohle se Microidsu velmi povedlo, už dlouho se mi nestalo že bych s hlavním hrdinou tak sympatizoval.

Bohužel Post mortem jsem hrál někdy v roce 2002 a to navíc jen demo, k plné hře jsem se nedostal(což doufám se změní), a proto jsem měl v některých postavách trochu zmatek(viz. McPhersonový otec).

Každopádně hra stavý na promyšlených dialozích, ty jsou opravdu dobře provedené a navíc nás k tomu nutí se bát protože hra má celou dobu strašidelnou atmosféru. Jediný kde jsem měl asi největší problém byly některé puzzly, hlavně poslední puzzel s tím robotickým pavoukem. Hra je poměrně na adventuru poměrně přímočará, ale i tak nenabízí šanci ani minutku nudit.

Grafika hry je výborná všechno je potemnělé a nenajdeme moc okamžiků kde uvidíme světlé barvy, a tak grafika nádherně podkresluje atmosféru, animace postav je též výborná a scénárista hry napsal skvělý příběh plný emocí.

Samotný scénář není nikterak objevný ale dokáže zaujmout, chytit a nepustit. Je pravda že mě ke konci naštvalovůbec jsme se nedozvěděly kdo je vrah. Sice to údajně spravilo pokračování, ale bylo mi prostě líto že jsem se to nedozvěděl.

Abych to ukončil Still life byť ne moc známou hru doporučuji a myslím že bych jí dokonce obsadil do mojí top 3 Adventure.

Pro: grafika, atmosféra, postavy

Proti: poslední hádanka, trochu konec

+16 +18 −2

Attack on Pearl Harbor

 • PC --
Jeden z prvních leteckých simulátorů co jsem kdy hrál, a totálně mě dostal. Už od začátku hry jsem od tohohle neodtrhl oči a prostě jsem se musel probojovat jak za Amíky tak za Japonce. Je to sice arkáda jak když vyšije, ale děsně zábavná.
Sice nemůže kovanému hráči nic nabídnout a spíše bude zatracována. Ale já se fakt bavil střílení do jiných letadýlek byla zábava. Hra je to i poměrně krátká a je mi to celkem líto. Protože mě fakt chytla(po tomhle jsem dostal chuť na další let. simulátor ale ten mě zase vůbec nechytl).
Grafika hry sice nedosahuje velkých kvalit, ale má i co nabídnout, upřímě takováhle hra nepotřebuje nějakou kvalitní grafiku.
Hrajete za dvě frakce a každá má příběh jak Japonci tak Amíci. A upřímě mě víc bavil Japonský příběh, ono nabídnout nějaký příběh o útoku na Pearl Harbor nemá co nabídnout. Ale o Japonských kamikaze je poměrně zajímavý. Sekvence jsou udělané komiksových stylem a nabízí tak odlehčenou zábavu.
Hru sám za sebe můžu jako takovou jednohubku doporučit, ale ne všichni z ní budou nadšení jako já.
+17

FPSCORE

 • PC --
Ajeje tohle jsem jednu dobu s příbuzným hrál stále. Ale nicméně souhlasím s Popkecem, na free hru to má poměrně pěknou grafiku, je to zadarmo a kdysi to i zabavylo. Nicméně když jsem to zkoušel asi po dvou letech tak úplně všechny servery zely prázdnotou. Jak hra rychle přišla tak i odešla, ale časy na tu hru mi zůstaly kladné.

Pro: grafika, zdarma, ze začátku zábava

Proti: málo map, prázdné servery

+12

The Stalin Subway

 • PC --
TSS jsem hrál úplně náhodou když jí vydali ve Score. No nic jsem nečekal a vůbec nic nedostal. Hra je děsně špatná to na rovinu, ale na tu chvíli zabavit může. Příběh je úplně jalový a nemá cenu se nad ním pitvat.
Hra trpí děsně moc neduhů od hudby přes grafiku až po samotný herní systém. Hned na začátku mě dostala děsná jednoduchost, i na těžší obtížnost. Ale když jsem se dostal do nějakého 4 kola tak mi došly náboje a byl jsm v háji.
Výběr zbraní je poměrně malý najdem tu pár serepetiček který ve 2. světové byly nedílnou součástí, ale ty zbraně jsou tak profláklé a nezajímavé že se to nedá brát ani jako pozitivum.
Hra samotná je striktně lineární a nedá hráči žádnou svobodu, což je škoda. Je pravda že jsem sice žádnou svobodu nečekal, ale zase je odporné jak hra drží hráče za ručičku.
A teď co je horší exteriéry nebo interiéry? No ono to vyjde tak nastejn, ven se sice moc nedostanem, ale to nevadí ono to stejně vypadá blbě(a kvůli nějakému bugu jsem nemohl venku otevřít dveře).
Dále máme na řadě grafiku, no podle mého je to na budget poměrně solidní, nedají se čekat žádné orgie ale je to takový standart. I když některé textury byly příšerné, nebo když jsem se zasekl o neviditelnou zeď, tak to dokázalo naštvat.
Hudbu jsem moc nezaregistroval snad jen v menu a nepřišla mi tak špatná.
Resumé: hra je to špatná, ale podle mě se dá chvíli hrát a zabaví. Rozhodně se k ní nikdy asi už nevrátím, ale podle mě si těch 40% zaslouží.(ale je to samozřejmě moje hodnocení).
+13

Zombie Driver

 • PC --
Zombie Driver, je bezesporu skrz na skrz průměrná hra. Bez jakkékoliv inovace, i schopnosti pořádně zaujmout. K ZD jsem se dostal úplně náhodou když mi jí půjčil spolužák. No nic jsem nečekal ale vůbec nic jsem nedostal. Po instalaci a spuštění hry jsem byl poměrně překvapen, ale asi po 7 misi hra spadne do neuvěřitelného stereotypu že to snad ani možný není. Začně děsně nudit a hru hrajete snad jen proto aby jste se dostaly na konec a dozvěděly jste se konec hry. Inu příběh je též dost na prd, klišé strídá klišé a hra celá by se dokonale hrála i bez příběhu. Nějaké intra(komix style) a outra(též komix), jsou děsně krátké a během hry se vůbec nevyskytujou.

Během misí sbíráte auta a ty i když vypadají cool(tak trochu Armageddon)tak je to s nima špatné hrajete s jedním autem 2 mise, a pak hned máte nový, takže si žádný auto nedokážete moc okoukat(to nemluvím o posledním autě který jsem použil jednou).

Tvůrcům též nemohu odpustit krátkost hry, je pravda že hra ke konci už nudila, ale zato též můžou tvůrci hry. Protože hra vypadá sama o sobě jako kdyby šlo jen o peníze tím nejjednoduším způsobem. Ale abych se vrátil k té krátkosti. Hra má něco kolem 17 misí a jednu misi zvládnete za 10 minut(někdy i méně). Takže po pár hodinách hru můžete zdárně odinstalovat, nýbrž dost pochybuji že do toho budete chtít znovu.

Ale abych jen nekritizoval, chtěl bych říct že ze začátku to je fakt zábava a myslel jsem že mě to nepřestane bavit. Po grafické stránce je hra poměrně pěkná. Sice je pravda že moc nenabídne ale na budgetovku je to pěkné. Též můžou potěšit i poměrně malé HW nároky.

Resumé: Hra je to poměrně dobrá, když samozřejmě nečekáte nic velkolepého, ale díky vykleštěnosti tvůrců nedokázajíc nic moc vymyslet hře musím dát "jen" 55%.
+9 +11 −2

Nitro Family

 • PC --
Nitro family je hra ve stylu Serious Sam. Takže chodíte a střílíte vše co Vám přijde pod ruku. Teda až nato že ta hra je celkově špatná. Začal bych negativi takže nevím ani kde začít.

Tak třeba naprosto nudnou akcí, zbraní není mnoho a tak když si všechny koupíte čeká Vás akorát nuda, nýbrž monster je taky děsně málo. A navíc mi přišly bez větší inuitivity, opakující se monstra se snaží být vtipná. Bohužel jsem spíše směšný hloupostí.

Grafika hry by taky mohla kde co vylepšit, ale je to budgetová hra takže asi nemá moc co vytýkat. Neříkám že byla vyloženě špatná byla taková vesele barevná a komiksová, ale neuspokojila mě na 100%. Příběh hry je úplně přiblblej musíte zachránit své dítě, a to je vše hra by se obešla bez příběhu protože je tam fakt do počtu.

A teď nějaké pozitiva. Ehm...No je to krátké, hodně krátké, občas zábavné a takové masakrozní. A hardware nároky jsou až směšné. A když jsem to nainstaloval nemohl jsem to prostě vypnout.

Takže hru nedoporučuju, těch mých 50% je hodně slabejch. Hra vůbec nic nenabízí, a rychle po dohrání na ní zapomenete.

Pro: občas zábavné, hardware nároky

Proti: krátkost, příběh, naprostá přiblblost

+7 +9 −2

Stranglehold

 • PC 90
Hru Stranglehold hodnotím vyšším číslem a to kvůli tomu že mám cca. týden před závěrečkama, a na nějaký adventury či rpg by za 1) nebyl čas. A za 2) nemám vůbec chuť přemýšlet.

Tak touhle cestou jsem se dostal ke Strangleholdu. Je to poměrně tupá hra kde se na Vás valí hordy nepřátel, a vy je musíte postřílet, hra je striktně lineární takže bych to popsal asi nějak takhle "Běž tam, zab 20 nepřátel, jdi do dalších dveří zab dalších 20 nepřátel".

Ve hře se opravdu nic jiného neděje, a proto jsem vypl mozek a skvěle se bavil. John Woo je umě bůh všech akčních filmů jeho filmy typu Hardboiled, Killer je vizuální pastva pro oči, a je hodně vidět že Woo má hodně s touhle hrou hodně co dočinění. Je to stejně jako v jeho filmech přímočaré, brutální a s nádhernými přestrelkami.

To samé Chow-Yun fat který i ve hře vypadá dost "cool" a je to frajer. Schopnosti co má Tequilla jsou vydařelé a vůbec nevadí, snad jen hned druhá schopnost kde vystřelíte jednu kulku, bullet time jí zpomalí a zabije každého na jednu ránu, tak tahle schopnost když jí vidíte asi po 20 začíná docela nudit.

Samotná grafika hry je moc pěkná, jasně nejedná se o žádný extrémní orgie, ale v rámci možností je vážně moc pěkná. Co už se ale nedá říct že je pěkné jsou hardware nároky, které jsou stejně tak krvavé jako samotná hra. Abych to shrnul Stranglehold Vás chytí za koule ale skončí dřív než se nadějete, ale na těch pár hodin dokonale zabaví.

Pro: Chow-Yun fat, grafika, akce

Proti: Přímočarost, krátké, hardware nároky

+16 +17 −1

Turok

 • PC 70
Na Turoka jsem čekal poměrně dlouho, a mezitím co se hra vyvíjela jsem zkoušel sehnat všechny materály protože jsem od toho čekal fakt hodně. Možná prot na konci čekání bylo zklamání. Hru jsem si s chutí sehnal, rozehrál, a..... Dohrál asi po půl roce. Je pravda že hra je poměrně krátká, ale hra mě ze začátku tak znechutila že jsem se kní nechtěl vůbec vracet.

Hra oplývá super efekty a pěknou grafikou která je fakt povedená, snad kromě divně cákající krve, ale už to není Turok jak jsem ho znal z dětsví. Dále bych se zaměřil na dabing, Český dabing se výjměčně poivedl, dabéři naštěstí věděly jak reagovat na postavy. K dabingu bych připočítal i příběh který je jedno velké klišé. Lovci spadly na planetu k se z nich stane kořist. Nic světoborného.

Ale největší mínus ode mě dostávají samotné postavy hra je příliš krátká abych se mohl ztotožnit s hlavním hrdinou, o vedlejších postavách ani nemluvě. A nikomu(třeba jako mě) se nemusí moc líbit interiéry které vypadají pořád stejně a za čas začnou ukrutně nudit. Interiéry nejsou zas tak špatné, ale jsou děsně naskriptované a máte jednu určenou cestu, takže jsem si tohle zas tak nevychutnal. Co mi ale zpravilo náladu byly dvě věci a to naprosto tupá střílečka kde se nemusí přemýšlet(naprosto ideální odreagovačka po psaní referátu k mým závěrečkám:-)) a hraje se poměrně dobře a výborný soundtrack který je asi největší plus ze hry. A samozřejmě T-REX můj nejoblíbenější dinosaurus od dob Jurského parku. Abych to tak nějak shrnul, nový Turok mě poměrně zklamal, jedná se o prostoduchou hru na odreagování. Nostalgici utřou slzu a fanoušek stříleček se může i na chvíli zabavit, Já držím hodnocení při zemi. 65%.

Pro: grafika, dinosauři, T-rex, soundtrack

Proti: interiéry, krátkost

+24 +25 −1

Cryostasis

 • PC --
Moc pěkná hra, která si na nic nehraje, ale zaručuje vynikající zábavu od začátku až do konce. Jak bych jen začal? Začnu třeba opravdu výbornou atmosférou kterou si pamatujeme z filmů jak Věc. Je sice pravda že jsem se ani jednou nelekl, ale hra díky atmosféře dokáže zaujmout a nepustit, občas jsem měl opravdu za těžko hru nevypnout, a chtěl jsem prostě postupovat dál a dál. Dále bych chtěl zmínit překvapivě dobrou grafiku, grafika je bez chyb dobře se na ní kouká a na Rusy je to poměrně výhra. Ale i když je grafika moc pěkná tak si to vybírá na hardwarových nárocích které jsou poměrně "krvavé". Monstra jsou poměrně zdařilá, bohužel je ale na můj vkus přece jenom méně druhů než bych čekal(i když pavouk byl parádní). A též bych nečekal označení survival horor, survival jsem si představoval trochu jinak, tady jsem měl pořád dost nábojů a monster se mi zdálo že vyskakovalo poměrně dost. Moc se mi líbily flashbacky který rozvíjely příběh(hlavně flashback za medvěda byl parádní:-)). Logické hádanky byly. Ale bylo jich poměrně málo striktní lineárnost tomu vlastně ani moc nedovolovala, a proto většina hádanek byla "Dojdi sem, zmáčkni čudl, a najdi cestu". Abych to tak nějak shrnul Cryostasis je poměrně překvapení, které má pár neduhů, ale dokáže na pár dní zabavit a svého ztraceného času rozhodně nebudete litovat.

Pro: grafika, atmosféra, hratelnost

Proti: poměrně velké hardwarové nároky

+19 +20 −1

Evil Dead: Regeneration

 • PC 70
Evil dead je moje oblíbená filmová série, proto jsem si jednoho dne koupil, i herní verzi. Nemůžu říct že je to něco úchvatného, ale hra je pomerně zábavná a navíc i poměrně dlouhá. Příběh hry začíná ve známé chatce, kde se pak Ash dostane do blázince(či co to bylo) a zlo opět vypukne. Hru doporučuji spíše pro fanoušky série, protože ostatní hráči by se nemusely moc bavit a možná by pár věcí ani nepochopily. Grafika hry je taková slabší, ale ne vyloženě špatná. Prostředí a atmosféra hry je ehm.... béčková jako film. Hra je hlavně o zábavě a tý si užijete a to díky skvělému dabingu Bruce CAMPBELLA!!! A skřetovy Tedu Raimimu. Tyhle dva hláškují ve hře o 106. Největším mínusem jsou bugy občas se neotevře něco co by mělo, občas se zaseknete, a to zamrzí protože tu nemáte libovolný save, a když zabijete bosse a něco se pokazí tak to pěkně nas*re. Ale těch bugů je naštěstí minimum. Náplň misí je různorodá, ale ke konci se mi zdálo že padá ke stereotypu, kde musíte sbírat duše. Hra je jak jsem říkal nejlepší pro fanoušky filmu když si jí zahrajete nic tím nezkazíte.
+7 +8 −1

007: Quantum of Solace

 • PC 85
I když dávám opravdu přehnané hodnocení, tak to bude nejspíše tím že jsem poměrně velký fanoušek Bonda. U hry podle filmu jsem popravdě nic moc nečekal, takže jsem k tomuhle přistupoval s despektem. Ale po první zahrané misi jsem to prostě nemohl vypnout. Hra samotná je tupá střílečka, kde nejsou žádné zasekávací momenty. Ale člověk se solidně pobaví, a některé scény(třeba se zvonem) mě příjemně překvapily. Příběh hry je to samý co film, takže nejlepší je si film pustit a pak se pustit do hraní. Nejvíce mi je líto jen že se nesetkáme prakticky z nikým jiným něž z Bondem, takže žádného M ani nokoho jiného nepotkáme. Grafická stránka jak jsem už naznačil je povedená, pravda ze začátku může být hraní poměrně těžkopádní, ale časem se do toho pořádně obujete. Boje na blízko či když na Vás něco padá jsou příjemné spestření. Největším mínusem je ale krátkost, Bond by si zasloužil delší zpracování, to samé i stealth prvky. Vůbec žádné tu nejsou, i když ve filmu už také moc ne, takže se není moc čemu divit. Dále je tu moc dobrá hudba, která je dobře dána do dané scény a dodává takový akční nádech.

Pro: akce, BOND!, Craig je i na PC sympaťák, hudba

Proti: krátké

+14 +15 −1

Painkiller: Battle Out of Hell

 • PC 70
Painkiller: BOoH je lepší ze sorty datadisků. Pain. je tupá střílečka typu Serious Sam, na pobavení a ne na nějak dlouhé hraní. Oproti původnímu dílu přibyla hezčí monstra, která podtrhují poměrně pěknou atmosféru. Grafika je též zlepšená i když se nejedná o žádné orgie. Mapy mě bavily, nejvíce asi ta v lunaparku(snad to bylo v tomhle P.). Zbraně též nebyly ochuzeni, ale kolíkovač je prostě nejlepší. Největší nevýhodou BOoH je asi krátkost, za dva dny dohrané, a poté jsem na hru hodně rychle zapoměl. Každopádně hra nepřináší nějak moc nového, ani zajímavého, ale drží se hodně vysoko nadprůměrem. A stejně každej fanoušek Piankillera si to už zahrál.

Pro: nové mapy, zbraně, monstra

Proti: krátkost.

+7 +10 −3

Larva Mortus

 • PC --
Skvělá hra, která chytne ale bohužel brzo skončí. Ale na tak malou hru je to pěkné dílo. Prostředí ve kterým se procházíme je jednoduché, ale má svojí atmosféru. Hra samotná velmy pobaví, a uteče jako voda. Různorodí nepřátelé zaručeně pobaví. Studio Rake in grass je dobré, i když upřímě Jets n guns mě moc nebavilo, ale Archibald´s adventure mám v PC už asi rok:-) Grafická stránka hry je taková stylová a pěkná. Hra samotná je spíše hororvou střílečkou než RPG jak je napsáno v popisu hry. Další výhodou je že hru si zahrajete i na velmy slabém stroji. Každopádně rozhodně bych se připojil ke komentáři Celaose. Takže resumé: Pokud chcte vypnout mozek, a jen tak si zablbnout u velmy zábavné hry jděte do toho.
+5 +6 −1

Scratches

 • PC --
Výborně na atmosféře postavená hra. Hrul jsem zrovna dohrál, a hrál jsem jí párkrát i přes noc, a panečku to nepřeju nikomu. Ještě jsem si musel kvůli dětem nasadit sluchtáka:-) To kvílení a výtečná hudba, je vážně výborná. Adventura je to poměrně dlouhá lokace se nemění vše se odehrává v jednom panství, kde už nidko nebydlí. Všude jsem čekal kde na mě něco vyskočí, protože najednou hudba zrychlí a já v tu dobu můžu jít nakupovat nové trenýrky:-). Grafika hry je poměrně dobrá, ale nejvíc mě štvaly některé pomalu neviděné předměty(SPOILER Nebo vykopání miminka, než jsem našel hrob uběhla hodina Konec SPOILERU). Jen škoda že nebylo úplně vše vysvětleno, pevně doufám že v budoucnu vznikne pokračování. Každopádně hra samotná my připomínala filmová zlatá 80 hororvá léta(hlavně třeba Fulciho Dům u hřbitova), a to hlavně díky naprosto výtečné atmosféře. S takovou atmoškou jsem se ve hře dlouho nepotkal. Strašidelnost hry jsem probral, ale není na škodu to znova napsat, tohle v noci nehrajte(PS. úplně na konci hry kde se podíváte do díry, tak žádné trenýrky nezůstanou suché:-D)

Pro: Vážně děsně strašidelné, příjemná lokace, atmosféra

Proti: nějaké opravdu blbé záseky

+11 +13 −2

Ve stínu havrana

 • PC --
TAk tuhle hru jsem poprvé hrál když mi bylo cca. 9 let. Sice jsem se moc daleko nedostal ale co už:-) Teď po pár letech(asi 10 letech) jsem si s chutí zahral znovu(i když jsem měl problémy se spuštěním na XP), a ta hra mě uchvátila, tak moc že jsem jí hrál dva dny v kuse. Sice občas tam jsou některé hádanky opravdu tužší, ale to mě rozhodně neodradilo. Hra má prakticky co nabídnout i v dnešní době. Já jako spíše takový laik co se Adventur týče jsem byl prostě mile překvapen, a hned po dohrání této hry jsem se pustil do TAjemnýho ostrova:-) Co se hry samotný týče, tak se mi moc líbila grafika a samozřejmě nadabování. Tuto Adventuru by si měl zahrát každý fanda Adventur, nebo za Vámy přijde Severín a ukáže svůj Rambo styl:-)

Pro: pěkně ručně kreslená grafika, humor

+15 +17 −2

Painkiller

 • PC --
Painkiller je adrenalinová hra, kde se nedělá nic jiného než střílí. Hra mi hodně připomínala staršího Serious Sama. Co se grafiky týče je moc pěkná na pohled a v době vydání(tuším něco 2005) tak patřila mezi to lepší co svět přinesl. Nejvíce mě zamrzila relativní krátkost, je pravda že na těžší obtížnost jsem se občas někde zasekl, ale hra rozhodně patří mezi kratší záležitosti. Zbraně a prostředí sasmotné je více než zajímavé, je tu pár uplně obyčejných bouchaček, ale mezi nima se najdou některé opravdu "mňamózní".

Pro: AKCE!!!! zrůdy, zbraně

Proti: krátkost

+10 +13 −3

BlackSite: Area 51

 • PC 75
Já rád takový typ her. Blacksite je přímočará, hloupoučká střílečka, která si na nic nehraje. Příběh je kostrbatý, ale dokázal mě zaujmout a čekal jsem jak se to dál vyvine. Původní hru jsem bohužel nehrál, tak kvůli tomu jsem si toto vychutnal maximálně. Hra je sice poměrně krátká(I když zas tak moc ne), postrádá nějaké spestření, ale jak jsem řekl když jste ochotni na tohle přistoupit tak Vás to určitě chytne. Nejvíc mi asi vadilo, že bylo málo druhů, emzáků či jiných nepřátel. Je tu vážně chybý počet enemáčů, což je rozhodně škoda tvůrčí fantazie tvůrcům nechyběla. Moc se my dále líbily efekty, když nějaké monstrum vyskočilo či spadlo. Ten Bullet time si mě prostě koupil:-) Grafika hry je výborná, stylová a moc se na ní pěkně kouká. Můj výsledek je možná krapet vyšší ale já na týhle hře zas tak moc negativ nevidím. Dobrá hra a určitě si ji v budoucnu někdy ještě zahraju.

Pro: Grafika, exteriéry, akce

Proti: relativní krátkost

+8 +9 −1

Hitman: Contracts

 • PC 80
Hitman je moje oblíbená série, a proto jsem čekal na její nový díl, vždy s nadšením, i když se říká že je tohle slabší díl, tak nemohu tak moc souhlasit. Je pravda že je to dost krátký, a příběh už není to pravé ořechové, ale furt se to sakra dobře hraje. A při tom stealth žánr nijak extrémně nemusím.

Pro: grafika, starý dobrý agent 47

Proti: krátkost

+11 +13 −2

Freedom Force vs. the 3rd Reich

 • PC --
Rozhodně zajímavá hra, která neurazí. Bylo zajímavé vybrat si některé postavy a moc se mi líbily jejich příběhy, po grafické stránce nemám moc co vytknout, to samé platí o hratelnosti. Jediný problém je snad relativní krátkost. Ale hra to vynahradí více či méně více než slušnýmy momentky.
+3 +5 −2

TrackMania Nations

 • PC --
Jak již zmínil CAelos, neuvěřitelně návyková hra, která dokáže udržet neuvěřitelně dlouho. Osobně jsem jí hrál přibližně 8 dní bez přestávky:-))(jistě že trochu přeháním), je až neuvěřitelný na to že se jedná o Freeware tak je grafika na vysoké urovni. Nemám moc co vytknout a proto doporučuji tuhle pecku.

Pro: Většina tratí, grafika, hratelnost

Proti: Některé tratě prostě nejdou dojet

+14 +16 −2