Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

BlackSite: Area 51

BlackSite

12.11.2007
10.12.2007
64
53 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Blacksite: Area 51 je FPS, která vás brzo po začátku hry zavede do oblasti Nevadské pouště, kde budete čelit mimozemské hrozbě. Ujmete se zde role Aerana Pierce, bývalého vládního vojáka s bohatými zkušenostmi v boji. Podíváte se do exteriérů i interiérů, například do vojenských základen, vesnic, výzkumných středisek, kaňonů a podobně. Na konci některých úrovní se postavíte různorodým bossům, ať už pěšky nebo v jednom z vozidel či vrtulníků.

Jedná se o pokračování hry Area 51.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 70
Tenhle typ her mi nějakým způsobem sedne. Výplach, odpočinek. Tady nemusíte dumat nad sofistikovaně kreativními nápady designérů. Žádný design tady totiž není. Jen rovná cesta dopředu. Nemusíte tady dumat nad novátorskými nápady. Žádné tady nejsou. Jen střílení nabíhajících nepřátel a pohodový, klasický, konspirační příběh.

Samotná akce je super. Výborný pocit ze střelby. Je nutno počítat z balistikou na pohybující se cíle. Destrukce prostředí a výbuchy tomu dávají šmrnc. Je to pěkné nazvučené. Atmosféra cizího, záhadného nepřítele je taky slušná. Jen škoda, že zbraní je málo. Celou hru jsem si vystačil prakticky jen ze samopalem. Trochu mě naštvala ta futuristicky vypadající brokovnice.

Hře se bohužel nevyhly chyby. Občas se zasekne skript z nutností načtení hry. Naštěstí se nezasekávají parťáci. Pěkně šlapou. Akorát ten systém zadávání rozkazů je až moc zjednodušený a nešikovný. Asi to byla v tý době taková móda mít sebou parťáky. Hodně her z konce roku 2007 je využívá. Při prvním zabitém jsem se lekl zapnutého vibrujícího gamepadu na počítači. Konzole jsou tady hodně znát. Fakt hodně. Třeba už jenom nastavením grafiky. Kde nešlo nastavit skoro nic. Proč mi sakra nešlo zapnout vyhlazování hran?

Hra příjemě odsýpá a docela pěkně graduje. Bavilo mě to po celou dobu hraní. Bylo to ale extrémě krátké. A taky to mělo dost useknutý konec. Jako v jedničce. Asi už na to nezbýval čas ani peníze. Kdybych za hru platil plnou palbu a nesehnal to na blešáku za 10 korun, asi bych byl dost naštván a hodnotil níž.

Pro: akce, destrukce, atmosféra neznámého nepřítele, gradace

Proti: občas chyby, málo zbraní, hodně krátké, nemastné zakončení

+15
  • PC 70
Blacksite: Area 51 byla očekávanou hrou která měla překonat svého předchůdce slušnou střílečku Area 51.

Jenže ve vetšině recenzí byla hra zatracována a poslána pod hranici průměrnosti. Opravdu je tak špatná že nestojí za to hrát?

Není vůbec špatná, jen vyšla ve špatnou dobu před Vánocemi kdy byly na trhu pecky typu Crysis, CoD IV či UT 3.

Kdyby vyšla v létě její hodnocení by se pohybovalo na hranici 80%. Začátek je ve velmi oblíbeném Iráku kdy s partou kolegů dáváte zabrat Saddámově gardě až se dostanete do tajné laboratoře kde se poprvé setkáte s mutanty a vetřelci. O pár let později se dostáváte do USA kde probíhají boje s větřelci neznámého původu. Více již k příběhu netřeba dodávat, je více méně průměrný neurazí ale že by vás přikoval k monitoru tak to také nehrozí.

K ruce jsou vám tedy kolegové kteří jsou důležitý v rámci příběhu ale v soubojích vám krk nezachrání. Tato FPS je silně lineární ale s velmi zajímavými překvapivými momenty a adrenalinovou hratelností. Proto lze odpustit tento nedostatek. Arzenál je vesměs standartní od klasické útočné pušky až po experimentální zbraně.

Hlavním tahákem je také grafika která rozhodně dělá čest hře. Použitý engine je ale celkem náročný na hardware, takže slušné PC nutností. Hudbě nelze co vytknout, v přestřelkách slušně dokresluje atmosféru a nekazí dojem ze hry.

Co mělo být také novým prvkem je morálka družstva. Když bojujete a jste aktivní tak tým se chová agresivně a podporuje vás. Pokud hrajete pasivně tak vaši druhové ve zbrani se stáhnou a budou střílet nepřesně, chovat se defenzivně a rozkazy nebudou vykonávat.Zní to velmi zajímavě ale ve hře jsem takový rozdíl rozhodně neviděl od klasických FPS.

Závěrem hra rozhodně stojí za zahrání kvůli slušné atmosféře, několika zajímavým prvkům, netradiční herní prostředí USA. Byl by ješte potřeba betatesting a doladění chyb ale zatracovat tuto hru je krajně nevhodné. Je to slušná nadprůměrná gameska která si hodnocení okolo 70% zaslouží. Jinak v dnešní době je již a příznivější cenu.

Pro: Atmosféra, zbraně, týmová spolupráce, zábavnost

Proti: Kratší herní doba, místy slabší hratelnost.

+12
  • PC --
UPOZORNENIE:
Hru som hral vo verzii pre XBOX 360, myslím však, že okrem ovládania, grafiky a iných drobností by medzi jednotlivými verziami nemali byť žiadne rozdiely.

Ako iste všetci vedia, ide o pokračovanie istej hry s názvom Area 51, ktorú som si plánoval kedysi zaobstarať ešte na starú dobrú "Péesdvojku", no nakoniec sa mi to bohužiaľ nepodarilo (dúfam, že sa ešte niekde dá zohnať aspoň PC verzia), pustil som sa do hrania pokračovania. A myslím, že som urobil dobre.

Síce už dnes si na túto "pařbu" spomenie málokto, ja mám dodnes v živej pamäti nadšené previews/previá/previewy (nehodiace sa škrtnite) a menej nadšené, priam až vlažné recenzie. Kde sa stala chyba?
Ako už povedal pán Jack o komentár nižšie, vyšla v nesprávnej dobe a ja by som ešte podotkol, že aj v nie celkom odladenej podobe, pretože autori dostali za úlohu vydať hru prad Vianocami. Nie je to ironické?

Pozrime sa tomu na zub.
Príbeh sa točí okolo mimozemskej (aspoň dúfam, že to malo niečo s mimozemšťanmi) invázie do USA a iba náš hlavný hrdina (s malou pomocou svojej bandy) musí všetko to krviprelievanie zastaviť. Príbeh síce nie je nič svetaborné, no úplne na zahodenie to nie je a dostane sa aj na nejaké tie prekvapivé momenty alebo ,ako tomu ja s obľubou hovorím, dejové zvraty. Keďže moja angličtina nie je na úplne dokonalej úrovni a nepodarilo sa mi nikde nájsť možnosť zapnúť titulky (samozrejme, že anglické), je dosť možné, že mi nejaké tie veci ušli, každopádne sa to na výslednom dojme nijako nepodpísalo.

S hľadiska hrateľnosti ide o klasickú FPS s menším dôrazom na týmové hranie. Jednoducho povedané: beháte, strieľate a občas Vám ta banda nýmandov aj pomôže. Zrovna tento prvok by som hre vytkol, pretože bez prítomnosti týmu by som sa v 90% prípadov obyšiel. Váš tým má dokonca aj nejakú morálku, no okrem toho, že ma hra občas upozornila na to, že je vysoká, prípadne nízka, som túto funkciu počas hrania ani nezaregistroval.
Arzenál tu viacmenej máme klasický. Do rúk sa Vám dostane pištoľ, útočná puška, brokovnica, ostreľovačka, raketomet a samozrejme granáty. Neuškodilo by, keby autori do hry zapracovali viac kúskov ale nejaké výrazné negatívum to nie je.
Prostredie je vcelku variabilné, pozriete sa na vyprahlú púšť, nejaké to malomesto, dokonca navštívite aj podzemnú základňu.

Po technickej stránke je hra vcelku na úrovni. Použitie Unreal Enginu 3 je celkom očividné so všetkými je kladmi aj zápormi. Keď ju však prirovnám k takému Gears of War, ešte má čo doháňať.

Vo výsledku ide o zábavnú FPS s nejakými tými muchami, ktoré Vám ale zaujímavé príbehové pozadie, frenetické prestrelky a bezproblémový priechod hrou bohato vynahradia.

Pro: príbeh, prestrelky, bezproblémový priechod, relatívne dobrá AI

Proti: parťáci sú tu nejak navyše, z UE3 sa dalo vyťažiť viac

+9
  • PC 75
Já rád takový typ her. Blacksite je přímočará, hloupoučká střílečka, která si na nic nehraje. Příběh je kostrbatý, ale dokázal mě zaujmout a čekal jsem jak se to dál vyvine. Původní hru jsem bohužel nehrál, tak kvůli tomu jsem si toto vychutnal maximálně. Hra je sice poměrně krátká(I když zas tak moc ne), postrádá nějaké spestření, ale jak jsem řekl když jste ochotni na tohle přistoupit tak Vás to určitě chytne. Nejvíc mi asi vadilo, že bylo málo druhů, emzáků či jiných nepřátel. Je tu vážně chybý počet enemáčů, což je rozhodně škoda tvůrčí fantazie tvůrcům nechyběla. Moc se my dále líbily efekty, když nějaké monstrum vyskočilo či spadlo. Ten Bullet time si mě prostě koupil:-) Grafika hry je výborná, stylová a moc se na ní pěkně kouká. Můj výsledek je možná krapet vyšší ale já na týhle hře zas tak moc negativ nevidím. Dobrá hra a určitě si ji v budoucnu někdy ještě zahraju.

Pro: Grafika, exteriéry, akce

Proti: relativní krátkost

+8 +9 −1
  • PC 65
BlackSite je pro mě příjemným překvapením. Akce hezky odsýpá, zpočátku zamrzí nudný level-design, pozdějí se zlepší. Příběh je celkem zajímavý, ale nepříliš chytře dávkovaný, hráč je spíše zmaten. Chybí titulky. Potěší pár dobrých hlášek a zničitelnost prostředí, naopak zamrzí, že i s patchem 1.2 jsem narazil na hromady bugů, některé byly zásadní a zamezovaly postupu. Zbraňový arsenál je chudý a nezajímavý. Zakončení bylo odporné, typicky tupý souboj s bossem.
+7