Evil Dead: Regeneration

13.09.2005
30.09.2005

Rovnako ako v Evil Dead: Hail to the King sa stretnete so statočným hrdinom menom Ash, jeho motorovou pílou a knihou mŕtvych. Ash, ktorý zázrakom prežil masaker v tajomnej chatke hlboko v lesoch, je obvinený z vraždy svojich priateľov. Súd sa vôbec nezaoberal možnosťou existencie tajomných síl, preto poslal hrdinu na liečebný pobyt pre duševne chorých kriminálnikov. Ale vďaka nepodarenému experimentu šialeného doktora, sa Ash dostane von a zároveň je nútený zastaviť hrôzu, ktorú za pomoci knihy mŕtvych doktor vypustil opäť na svet.

Hra je založená na "What-if?" scenári, a odohráva sa v alternatívnej realite k filmovej trilógii. Teda čo by sa stalo, keby na konci Evil Dead II nevcuclo Asha do minulosti.

Na pomoc proti zlu máte prideleného malého pomocníka Sama, ktorý bude využívaný na tie najšpinavšie práce. Sam likviduje protivníkov na diaľku, slúži na prenikanie do priúzkych priestorov, či prenos duší (V leveloch sa nachádza strážca brány, ktorý vás pustí len vtedy, ak mu prinesiete tri duše, počas transportu späť ku strážcovi ho treba s Ashom ochraňovať.). V niektorých častiach hry môžeme prepnúť z Asha na Sama a dostať sa tam, kam by sa inak normálne nedostal (Otvorí dvere, potiahne páku, Pusti ventiláciu atď.).

Ash má namiesto pravej ruky namontovanú motorovú pílu. Okrem nej má k dispozícii ešte plameňomet, harpúnu a ku koncu hry aj silnejšiu verziu motorovej píly. K dispozícii sú aj strelné zbrane, ako pištoľ, brokovnica, raketomet.

Asha stále dabuje Bruce Campbell, zatiaľ čo Sama Ted Raimi.

Evil dead je moje oblíbená filmová série, proto jsem si jednoho dne koupil, i herní verzi. Nemůžu říct že je to něco úchvatného, ale hra je pomerně zábavná a navíc i poměrně dlouhá. Příběh hry začíná ve známé chatce, kde se pak Ash dostane do blázince(či co to bylo) a zlo opět vypukne. Hru doporučuji spíše pro fanoušky série, protože ostatní hráči by se nemusely moc bavit a možná by pár věcí ani nepochopily. Grafika hry je taková slabší, ale ne vyloženě špatná. Prostředí a atmosféra hry je ehm.... béčková jako film. Hra je hlavně o zábavě a tý si užijete a to díky skvělému dabingu Bruce CAMPBELLA!!! A skřetovy Tedu Raimimu. Tyhle dva hláškují ve hře o 106. Největším mínusem jsou bugy občas se neotevře něco co by mělo, občas se zaseknete, a to zamrzí protože tu nemáte libovolný save, a když zabijete bosse a něco se pokazí tak to pěkně nas*re. Ale těch bugů je naštěstí minimum. Náplň misí je různorodá, ale ke konci se mi zdálo že padá ke stereotypu, kde musíte sbírat duše. Hra je jak jsem říkal nejlepší pro fanoušky filmu když si jí zahrajete nic tím nezkazíte.
Mírně zabugovaná, ale velice zábavná béčková hra, plná humoru.