FPSCORE

24.06.2008

freeware

FPSCORE je multiplayerová střílečka postavená na Quake III: Arena enginu, za kterou vděčíme známému hernímu časopisu Score. Ve hře je prozatím obsažena pouze jedna mapa, která je zpracována podle stanice pražského metra. Na stránkách hry jsou vedeny statistiky o vašich herních pokrocích. Pro přístup k statistikám se stačí zaregistrovat na stránkách projektu.

Ajeje tohle jsem jednu dobu s příbuzným hrál stále. Ale nicméně souhlasím s Popkecem, na free hru to má poměrně pěknou grafiku, je to zadarmo a kdysi to i zabavylo. Nicméně když jsem to zkoušel asi po dvou letech tak úplně všechny servery zely prázdnotou. Jak hra rychle přišla tak i odešla, ale časy na tu hru mi zůstaly kladné.

Pro: grafika, zdarma, ze začátku zábava

Proti: málo map, prázdné servery

Jsem na tom tak nějak podobně jako tady kolegové. Zpočátku zábava. Na serverech bylo docela dost lidí. Myšlenka Score hry byla zajímavá. Mapy byly pěkně nadesignované a celé se to pohodově hrálo. Mapa sice byla jen jedna, ale aspoň se dobře pamatovala. Dnes už to ale nikdo nehraje a a myslím si, že už ani nikdo hrát nebude. Ale za ty krásné vzpomínky 40%. Nemám víc co k tomu říct. (Hru mám označenou jako dohranou, protože jsem u ní v době vydání pár hodin strávil. Pochopitelně je to MP a ten dohrát nejde)

Pro: cena, Quake 3 Arena engine, pěkná mapa, zpočátku zajímavá myšlenka

Proti: poté už jen nuda, jenom jedna mapa, dnes už nejsou na serverech téměř žádní hráči

Čistě multiplayerová střílečka, kterou nám připravil magazín Score ještě v době, kdy jsem jejich plátek (a všechny ostatní) pravidelně odebíral a dokonce se někdy i bavil nad jejich specifickým infantilním humorem. Kluci to s FPSCORE určitě mysleli dobře a myšlenka samotná, tedy pravidelné relaxační dýchánky u on-line střílečky postavené na skvělém a v té době ještě stále ne tak okoukaném enginu Quake III: Arena, byla chvályhodná.
Zpočátku se jí podle mě i docela dařilo. Minimálně já jsem byl u počítače jen kvůli této řežbě vylepený v jednom kuse. Jenže jak rychle přišla, tak i rychle odešla, po pár letech už servery zely prázdnotou. V dnešní době je už téměř nereálné najít nějakého živého soupeře, pokud neobvoláte staré známé a nezkusíte si dát z hecu jednu z nostalgickou partičku a trošku zavzpomínat. Bohužel nad instalací a samotným spuštěním jsem nejen já strávil asi dvě hodiny, nejsem totiž tak úplně "IT zručný", jak bych potřeboval. Proto musím při každém problému s nekompatibilní hrou dlouze pročítat internetové diskuze a zkoušet různé nabízené varianty.
Každopádně tato střílečka už dnes doopravdy nemá co nabídnout, je zcela zbytečné ji vůbec zkoušet instalovat a pokud možno hrát. Označil bych ji tedy právem za mrtvou a hodil na její hrob kytici pořádně ostrých růží. Mé hodnocení 55% navyšuje hlavně nostalgie a hodiny strávené u PC kdysi hodně hodně dávno.
Podprůměrná akce která je známá jen díky tomu že ji kdysi vydal (nebo snad i vytvořil?) časopis score. Hra je plná jejich reklam a obálek časopisů což mi ani moc nevadilo, nejhorší ale je že hratelnost nestojí za nic. Ke grafice se nemá cenu moc vyjadřovat, i když na freeware to není nejhorší. Zvuky jsou průměrné .

Je vůbec nějáký důvod tohle hrát? Konkurenční Alien arena nabízí zábavu mnohem lepší, stejně tak jako starý známí Quake III Arena. Nedoporučuji

Pro: je to zadarmo, nějáké další drobnosti

Proti: k hrám typu Quake a Alien arena to má daleko, tak proč to vůbec hrát?