Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Hitman: Contracts

Hitman 3

IO Interactive •  Mi'pu'mi Games (PS3, X360)
20.04.2004
29.01.2013
09.05.2019
78
212 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Hitman: Contracts je třetím dílem série od Eidosu. I když jde o plnohodnotný díl, do jisté míry se dá považovat za přepracování Hitman: Codename 47.

Převážná část příběhu je stylizovaná jako vzpomínky agenta 47. Asi polovina misí je odvozena z úplně prvního Hitman: Codename 47. Zbylé mise jsou nové. Herní principy se rovněž příliš nezměnily, grafická stránka se dočkala jistého vylepšení. Vylepšený byl i systému zbraní a způsob hodnocení po každé misi. O hudbu se znovu postaral skladatel Jesper Kyd.


Poslední diskuzní příspěvek

takže vono to má lepší level design než dvojka, ale protože tam pořád prší, tak je to celkově horší hra? vy sluníčkáři mi občas naháníte hruzu.

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 75
Hitman: Contracts jsem nevnímal, jako pokračování, ale spíše jako hutný datadisk, z důvodu všem známím.

Na rovinu můžu říct, že po dohrání jsou moje pocity smíšené až kladné. Hitman: Contracts je rozhodně lepší jak první díl série, ale na druhou stranu též rozhodně nedosahuje kvalit Sillent Assasin a to z různých důvodů. Např.: Jedna z věcí která mě vadila asi nejvice bylo to, že oproti prvnímu a druhému dílu, si již před misí nemůžete libovolně zmenit výbavu a vzit s sebou například 9mm pistoli s tlumičem(osobně mi hodně chyběla). To znamená, že pokud budete chtít někoho během mise odklidit bez použití struny nebo Silverbalerů (a poplachu) máte smolíka. Jelikož na hlídku jednotlivce narazíte zřídkakdy.

Co mi trošku chybělo je jakékoliv pojítko mezi misemi, jelikož hra nemá témeř žádný příbeh a povětšinou jste vyplesknuti do mise jen s kraťounkým brefem a základní výbavou.


Jelikož jsem hrál na Profesional obtížnost, i sám 47 je celkem zranitelný a není to takový tank jak SA, což hodnotím jako plus.
Další plus je vážne dobrý level design, i když znovu jak v SA dobrý není, to samé lze říci, alespoň dle mého názoru i o soundtracku, Jasper Kyd je prostě borec, ale Ave Maria, je prostě nepřekonatelná, jinak zvuky za jedničku a společne s hudbou a notně vylepšenou grafikou skvěle dotváří parádní atmosféru. Technovku z jatek a a Immortal od Clunch z motorkářské knajpy poslouchám doteďka.

Co se týče ovládání, neměl jsem nejmenší problém a akční tlačítko + kolečko u myšáka mi plně vyhovovalo.

Mise jsou prostě libové a více méně každá je unikát i zde se podíváme do všech koutů země jako je Nizozemsko za drogovým kartelem, Japonsko, Anglický venkov atd. A Anglický venkov vážně vypadá jako Anglický venkov.

Jinak ve hře potkáme staré známé, jako tu japonskou couru, agenta CIA a v hotelu v Budapešti jsem zahlídl ducha, Diana je samozřejmostí.

Co se týče UI tak ta se nezmenila a tak troch stále budí rozpaky.

Podtrženo a sečteno Hitman: Contracts je, alespoň dle mého názoru o pořádný kus lepší jak první díl, ale maličký kousíček slabší jak SA.

Metascore (PC): 74

Pro: Lepší grafika, soundtrack, ozvučení jako takové, level design

Proti: UI, celkem krátke, absence příběhu

+15
  • PC 100
Jelikož mě Hitman 2: Silent Assassin ohromil a sjel jsem ho jedním dechem, přirozeně jsem se začal pídit po pokračování. A protože stejně jako Hitmana 2 (Score), i Contracts (Level) mám doma, stačilo se mírně natáhnout po krabičce a disk už se vesele točil v mechanice za veselého ládování dat na můj HDD.

Rád bych zde srovnal některé aspekty hry se Silent Assassin (SA). Pro lepší přehlednost v bodech.

(+) Mise jsou zpravidla delší než v SA. Jejich počet je ale nižší (12) a ve výsledku se mi Contracts zdály oproti SA kratší. Jejich náplň mi však přišla o dost poutavější, úkoly propracovanější.
(+) Grafika, ač na stejném enginu, je vylepšená. Zejména co se týče efektů (světla a déšť)
(+) Audio tradičně špičkové. Jesper Kyd rules!
(-) AI opět zlobí a určitě se nejednou stanete svědky divné situace. Tady se nic nezlepšilo.
(-) Mise tentokrát nejsou spojeny žádným příběhem. Jedná se o různé vzpomínky na Hitmanovy kontrakty. Mě osobně toto přijde jako mínus, protože v momentě, kdy dokončíte misi, jste často hned vhozeni do druhé bez jakéhokoliv briefingu či spojovacího filmečku.

Od Contracts jsem nečekal více než další balíček misí. Četl jsem jak recenze, tak komentáře zde. Zkrátka, kdo hrál SA, neztratí se. Vylepšení je minimum a Contracts je spíš než pokračováním datadiskem. Navíc polovina misí je recyklována z prvního dílu (ovšem recyklována na výbornou). Koho ale bavil SA, Contracts si též užije. Jen nesmíte čekat víc, než mission pack.

Poznámka: Komentář jsem psal přibližně v roce 2010. Je mírně upraven.
+15
  • PC 80
Třetí Hitman, přestože se snaží pokračovat v nastavených zaběhlých šlépějích, bohužel nedosahuje, zdaleka takových kvalit, jako oba předchůdci:

Graficky se posunuje hra o kus dále, to je možná pravda, ale levely samy o sobě mi přišly o něco lineárnější, menší a tak nějak i prázdnější a prvoplánovější. Z nějakého důvodu jsem při procházce po Hong Kongu neměl vůbec pocit z velkoměsta, ale spíš rozestavěných kulis okolo jediné šedivé a poněkud sterilní ulice.

Příběh se tentokráte v podstatě nekoná a jedná se tak o jakýsi soubor misí, které spojuje tak maximálně počasí (vždy prší). Náplň hry je v pořádku, dosažení kýženého ohodnocení "Silent assasin" je však o mnoho snazší. Opravdu jsem tentokráte neměl se skoro žádným levelem problém. Jedině snad v Rotterdamu mi dalo vykoumání postupu trochu zabrat.

Herně se moc nezměnilo, snad nejvýraznější rozdíl je v rychlosti chůze (mr.47 je opravdu rychlej) - bohužel. Taky strážci jsou blbší a jejich výseč zorného pole je mnohem užší - vůbec není problém je obejít/přechytračit. Obtížnost tak výrazně šla dolů. Kdeže pátrající ninjové (ve dvojce) neustále se rozhlížející na obě strany.

Hudba je určitě opět skvělá, ale i tak byl znát menší rozpočet - pokud jsem si dobře všimnul neinvestovalo se do orchestru, všechny skladby jsou vytvářeny elektronicky. Jako své favority tohoto dílu zmíním jednak "Slaughter Club", ale především skladba "Hong Kong Underground". Autoři si naštěstí sílu atmosféry této písně uvědomili a tak ji procpali nejen do intra, ale i do nejrůznějších částí hry (po splnění úkolu). Celkově si na zvukový mastering ale musím bohužel postěžovat: nevyváženost zvuků, absence hudby ve venkovních lokacích atp.

Ačkoliv se některé mise celkem povedly (třeba Skotsko nebo Rumunsko), musím vyjádřit i svůj nesouhlas s předěláváním starých misí z prvního dílu. Dokonce místy, zdá se mi, nedosahují takových kvalit jako kultovní levely z prvního dílu. Jakoby se nemohli zmoct na jinej hotel s jiným úkolem, jiným průběhem mise.

Celkově, jak už zmiňuju výše, se jedná o do té doby nejhorší díl série. Ještě že pokračovatel "Blood money" vše strhnul zpět do starých šlépějí.

Za kontrakty to bude slabších 80%.

Pro: HITMAN, HUDBA, atmosféra, styl

Proti: zvukový mastering, zlehčená obtížnost, příběh

+13
  • PC 65
Herní výzva 2019 - bod číslo 6 "Severní vítr" - Dánsko

S holohlavým zabijákem jsem se poprvé setkal právě u tohoto dílu. Setkání to bylo velmi zvláštní, protože se mi hra líbila i přesto jsem ji příliš rád nehrál, protože v mém věku (asi okolo 10 let) to pro mě bylo velmi náročné a úplně jsem netušil, co se po mně chce. I proto jsem si do výzvy vybral tento díl, abych dohnal jeden ze svých herních restů.

Jelikož je hra založena především na trpělivosti a preciznosti a já ani v jednom nevynikám, natrápil jsem se u některých pasáží velice. Opakovat misi několikrát kvůli přehlédnutí jedné maličkosti docela naštve, ale když se vám poté stane zase nějaká jiná nepředvídatelná věc a musíte to několikrát opakovat, tak už to zase taková zábava není. Ze začátku jsem si sice říkal: "Toho jsem si nevšiml, při opakování budu opatrnější a budu na to dávat pozor." Jenomže pak mě to začalo docela štvát i díky tomu omezenému ukládání, které se mi docela příčilo.

Přesto hra není zase tak špatná a většina úkolů je sice převážně o tom samém, ale na zajímavých místech. Ke všemu zabíjení nějakých důležitých a zvláštních osob má také něco do sebe. K zabíjení osob můžete využít opravdu rozmanité způsoby a věci, které vám autoři nabízejí a že jich není málo. Ovšem pokud mě některá mise dala zabrat, až příliš tak jsem se prostě zkusil jednoduše k cíli prostřílet, což také není zrovna jednoduché. Také jsem, ale na svůj výkon masového vraha pyšný dvakrát nebyl.

Celkově jsem se hrou spokojený, až na poslední misi, která byla taková divná a uspěchaná a k tomuto tématu se příliš nehodila.

Pro: Lokace, množství způsobů zabíjení, mise

Proti: Slabší AI, poslední mise, systém ukládání

+13 +14 −1
  • PC 80
Hitman je moje oblíbená série, a proto jsem čekal na její nový díl, vždy s nadšením, i když se říká že je tohle slabší díl, tak nemohu tak moc souhlasit. Je pravda že je to dost krátký, a příběh už není to pravé ořechové, ale furt se to sakra dobře hraje. A při tom stealth žánr nijak extrémně nemusím.

Pro: grafika, starý dobrý agent 47

Proti: krátkost

+11 +13 −2