@Charllize (16.01.2024 18:13): aha, pravá páčka, levá páčka. Zajímalo by mě, jak poladí ovládání na klávesnici.

Asi jsem čekal nějaký remaster ve stylu Anniversary. Ale opravdu to bude asi jen vyhlazení detailů a rozlišení. Včera jsem koukal na nějaký srovnávací video na YouTube.
Info o remasterech.

Vývojáři chtěli přinést tyto hry na současné konzole už delší dobu, ale čekali na vhodný čas. Za cíl mají s kolekcí uctít základy série, ale také zpřístupnit hry novým hráčům.

Vývojáři od začátku věděli, že remastery poběží na původním enginu i se stejným zdrojovým kódem, ale rozhodli se vylepšit vizuální stránku. Mezi modernější a původní grafikou je možné kdykoliv přepnout.

Vývojáři umožní využívat původní, ale také moderní systém ovládání, který bude podobný tomu, co bylo možné vidět ve hrách Legend, Anniversary a Underworld. Moderní systém se zaměřuje hlavně na pohyb Lary, kdy pravá páčka slouží pro ovládání kamery, zatímco levá pro volný pohyb. Bossové budou mít nyní ukazatel zdraví, což by mělo souboje udělat zábavnější. Vývojáři připravili přes 200 trofejí, které bude možné získat. Jedna bude za zamknutí komorníka Winstona do mrazáku.

Vývojáři přidali Photo režim se spoustou možností, díky němuž bude lehké zachytit různé situace. V Photo režimu bude také možné přepínat mezi starou a novou grafikou. „Naše filozofie při modernizaci vizuální stránky byla, aby hry vypadaly přesně tak, jak si je pamatujeme. Že jsme na správné cestě, jsme poznali už při prvních testech, protože testeři ani nevěděli, že hrají hru se zapnutou modernější grafikou,“ říkají vývojáři k vizuální stránce. Nasvícení bude nově kompletně v reálném čase. Lara bude mít nový model, stejně tak byly přepracovány modely dalších postav a nepřátel. Dokonce vývojáři přepracovaly i modely objektů v herním prostředí.  Předměty jako lékárničky, artefakty, zbraně nebo náboje už nebudou 2D ale kompletně ve 3D.

PS: copy paste z webu
@Charllize (14.09.2023 16:37): Tak to je hodně nečekané, hodně milé překvapení. :))

Že by s tím testovali vody a v případě pozitivního výsledku by byl na řadě třeba takový remake čtyřky? Která se k modernímu remaku svou strukturou z těch klasik vybízí nejvíc? Jeden může snít. C:
@Sasakr (01.04.2023 07:36): To mi zrovna moc Tomb Raiderovské nepřijde, s přimhouřením oka možná trochu max. TR Legend, které bylo o dost akčnější, "arkádovitější" (a za mě i nejslabší z původní série). Nejblíže k sérii mají možná první díly Uncharted, ale ty na PC zatím neseženu (a soudím tak max. z pár gameplay videí, na první pohled, jak moc to je/není gameplayově jako starší díly TR, netuším).
@Red (01.04.2023 03:48): Určitě :), hlavně odstupem času sérii starších TR oceňuji čím dál více, páč moc alternativ (tj. relativně "reálně" působící plošinovko-adventura) na trhu není. Plošinovek aka Mario style či všelijak dětsky laděných (Spyro, Crash Bandicoot, Croc etc.) je na trhu spousta, ale tohle je prostě specifické. I ta trilogie Princů od Ubisoftu působí dost odlišně a více pohádkově/fantasy/arkádově a méně "realisticky" co do pohybu hlavního hrdiny (který běhá po zdech jako spiderman :)).
@Isair (01.04.2023 02:46): Taky jsem to nakonec hrál přes nějaký emulátor. Pořád mi to přijde jako v mnohém inspirativní hra. I přes dřevní ovládání je mnohem zajímavější než je ta novodobá trilogie.
Teda ta GoG/Steam verze má pěkně dokurvenou Gamma/Brightness (přesvětlené to je až hanba a nejde to nijak nastavit), kdyby to též někomu vadilo, stačí si stáhnout NGlide, vyhodit ze složky se hrou (a podsložky dosbox!) glide2x.dll, v Nglide options nastavit Gamma na třebas 0,5 a je to. Jinak to asi nejde, na netu jsem našel jen nějaké návody na úpravu těch .dll souborů v hexa editoru a podobné šílenosti, popřípadě tipy na další 3dfx wrappery, ale s Nglidem mám zkušenosti už z minulosti a spokojenost.
Hele viděl jsem v gameplay videu jak Lara při zachycení okraje vysune takovou elegantní obrácenou stojkou? Jak se to dělá? U mě normálně vyšvihne.
Mám GOG pc verzi. Zkoušeli jste někdo zprovoznit ovládání na gamepadu? Vím, že je na Steamu nějaký návod na zprovoznění pomocí externího programuhttps://steamcommunity.com/app/224960/discussions/0/3158631000005929465/. Nevím ale, jestli stojí za to se o to pokoušet. Hra byla pro mě v dosboxu nehratelná a s tím fixem v odkazech už hratelná je, ale třeba v soubojích mám pořád problém s responzibilitou.
@Walome (03.03.2021 12:06): tak já tu appku jel jen na osobko, jakmile řeším poštu, tak je to vždycky oser a musím říct, že já měl jen dobré zkušenosti, jasný, když byla nějaká úlet cena a zboží šlo rychle pryč, tak pak ani neodepsali, že už není, ale většinou probíhala komunikace obstojně, ale třeba jsem měl jen štěstí... ale mě spíš vyhovoval ten princip, že ti to hledá hlavně lidi ve tvém okolí, rovnou se domluvíte, žádné notifikace a potvrzení přijetí zprávy...

Navíc to bylo lehčí používat než aukro, takže tam prodávali i lidé, kteří se nechtějí štvát s Aukrem, tudíž jsi častěji narazil na fajn cenu, přijde mi, že těch je na aukru čím dál míň a dost to tam převzali takové polo-eshopy :)

@Fritol (03.03.2021 12:07): jo, tak jasný, těch lidí tam bylo hodně, takže pak i dost těch, se kterými nebyla komunikace ideál, ale mě dost bavilo to, že se většina věcí dala přes osobní setkání, třeba od týpka, kousek ode mě jsem sehnal 3 hry za 500,- Kč na PS, byl tam Witcher 3 GOTY, Far Cry 4 a MediEvil, v té době mega dobrá cena a týpek ještě rád, že mu stačilo jen vyjít před barák a nepatlal se s poštou :)
@S4TW (03.03.2021 11:48): Jo, Letgo se to jmenovalo. Tam jsem tehdá taky hodně nakupoval, protože mi přišlo, že tam prodávají lidi, kteří nemají vůbec přehled o hodnotě. Koupil jsem tam třeba Vitu ve skvělém stavu s hrami a kartou za 900Kč i s poštou, přitom reálná bazarová cena za to byla tehdá i přes 2k. Nebo raritní DS hry za třetinu běžné bazarové ceny. :D A kadence nových inzerátů na knihy tam byla taky brutální. Tam se opravdu dobře sháněly "nesehnatelné" věci.

Na druhou stranu občas tam s těmi lidmi byla domluva na úrovni FB. Kolikrát jsem ignoroval zprávy od lidi, protože neuměli ani i/y nebo nedokázali pochopit, že na dobírku neposílám.

@Walome (03.03.2021 10:52): Mně teda přijde vzhledově ok. Jednoduché, přehledné a čisté. Jediné zastaralá věc mi tam přijdou kategorie a přednastavené informace u některých položek. To by bodlo více aktualizovat.
@S4TW (03.03.2021 11:48): no ale i na tý appce byly hrozný lidi. To si pak člověk musí říct jestli se mu to kvůli těm pár stovkám vyplatí... a třeba v době kdy jsem prodával třeba komiksy tak jsem měl jasný pravidlo že posílám jen přes zásilkovnu za prachy předem na účet.

Dneska spíš člověk vymejšlí jak ty věci udat někde kde to někomu udělá radost, to má větší smysl než se nahánět s white trashem po fb marketu.
Jeden čas fungovala nějaká appka, kde byl bazar a hledal ti lidi v okolí, ta byla hodně super, pár věcí jsem tam pořídil za super peníze, žádná pošta, osobko v okolí... bohužel u nás skončila podpora... aukro je blbé v tom, že tam většinou prodejci dobře znají cenu a výhodně se tam moc věcí neobjevuje, aspoň v oblasti konzolí, her atp., na druhou stranu FB je úplně peklo se s někým vůbec domluvit, to raději konkrétní skupiny zaměřené na konkrétní zboží... nedávno mi odepsala paní na 4 roky starý inzerát na knihu :D tu knihu ještě mám, ale už nemám sílu se s tím drbat :D
@Walome (03.03.2021 09:10): Zajímavé, že tenhle názor, že Aukro je mrtvé apod, vídám různě na fb diskuzích tak často, přitom Aukro v minulém roce značně rostlo, dost možná i rekordně a letos chtějí díky růstu do reklamy investovat ještě vyšší částku, než loni. Nehledě na to, že inzerátů je tam mrda a osobně tam nemám problém prodat cokoliv a bez problémů, což se o jiných bazarech na českém internetu říct nedá.

Vážně by mě zajímalo, kde teda ostatní prodávají a nakupují bazarové věci, když ne na Aukru. Jestli fb bazar, tak teda obdivuju vaši trpělivost s těmi idioty tam.
@Walome (06.06.2014 16:56): V dnešnej dobe nie je problém dohľadať si savy a pokračovať približne od miesta, kde si skončil. TR naviac nie je hra, v ktorej by sa dej vetvil, alebo si si mohol prispôsobovať vzhľad hlavnej hrdinky :)
@Matthias (06.06.2014 14:55): Není to bug, ale podle mě ani chyba hry. Lara se odráží, až když jí vyjde krok, takže pokud běží, nemusí zareagovat okamžitě. Je tedy lepší stisknout skok dříve, než je u okraje (zhruba jeden čtverec před ním).

Potřebuješ–li se odrazit přesně na okraji, spolehlivý je následující postup: Stoupneš si až ke hraně, odskočíš dozadu (1x šipka dolů), rozběhneš se vpřed a hned nato zmáčkneš skok.
Uf, tak jsem konečně dohrál tuto "kultovní" (dle názoru) hru, která celou sérii TR započala a nevím, co si o ní prozatím myslet :)
Měl jsem hlavně problém s ovládáním... Lara zkrátka občas (docela často) odmítala skočit. Prostě jsem se rozběhl, že skočím přes propast, stiskl SKOK a ona nic... běžela dál, zahučela dolů a křup - chcípla :D
Mám to brát jako regulérní chybu hry, nebo spíše byla chyba u mě, že jsem měl nějakou nepatchovanou verzi verzi (staženou z ulozta) ? A měl bych týto hře dát ještě šanci s nějakou lepší verzí (např. z GoGu) ?
Rozehrál jsem Tomb Raider a dostal jsem se do mapy Colosseum, kde musím skočit na plošinku, rychle vběhnout do místnosti č.1, stisknout páku, a pak letět do místnosti č.2 dřív, než se zavřou dvě mříže...

Nemůžu si pomoct, ale je to IMPOSSIBLE! Zvlášť s tím ovládáním... Je nějaký způsob, jak to zvládnout?:)
Zvláštní. Téměř u všech zdejších Tomb Raiderů je mezi Fanstránkami uvedena bůhví jak dlouho neaktualizovaná Kronika Tomb Raider, ale nejlepší český blog o této hře, který byl dokonce vývojáři zmíněn v závěrečném credits posledního dílu, tu nikdo nezná. Musím toto politováníhodné opomenutí napravit ( http://larahcroft.blog.cz/ ).
@yenn (24.02.2013 10:41): Taky jsem chtěl napsat, že si žádný takový proskakování nepamatuju, ale když jsme shlédnul to video, tak jsem zjistil, že si nepamatuju ani tenhle level. Teprve, když se tam objevily ty potvory, ty jsem si to vybavil. Ach ta skleróza, já si to snad budu muset zopáknout...
@yenn (24.02.2013 10:41): ty jo. Tak to nechápu, jsem se to snažil tlačit všemi směry a nic to nedělalo. On byl nejspíš hlavní fór v tom poznat, že ta křesla jsou vlastně posuvné krychle, což jsem hned věděl, ale asi jsem neposouval zrovna tu správnou....
@Walome (23.02.2013 20:22): já měl obou lékaren většinu času nad deset, takže myslím, že je to neomezené...

Jinak v době vydání hry jsem se jako děcko nedostal z prvního kola. Ale je fakt, že teďka jsem návod párkrát musel použít taky. Dokonce mi v jednom kole ani návod nestačil (ten na abecedaher.cz se o tom vůbec nezmiňuje), musel jsem použít videonávod, a sice v kole Atlantis, jak se tam musí proskočit tím rohem v místnosti, kde jsou taková tři velká křesla vytvořená z posuvných krychlí. Netuším, jak jsem měl na něco takového přijít sám, to je prostě o tom vyzkoušet každý pixel, jestli to něco nedělá.
@7c (23.02.2013 20:02): Jo, náboje do magnumu mám taky :)
Jinak: jsem si jist, že hrát TR v době vydání tj bez netu a patrně v momentě, kdy by to byla má jediná hra, že bych jej pokořil (tak jako jsem pokořil mnoho her právě z toho důvodu, že nebylo zbytí) ale dnes je to na mě přeci jen gamesa z jiného světa, která se mi hraje velice těžko, ačkoli musím se neustále podivovat nad tím, jak je to vymakaná hra.
Lékáren mám 9 a ze strachu, že je to maximum, si jednu vždy užeru :) plus nutno podotknout, že lze ručně ukládat, což snad v době vydání nešlo (?)

@Crash (23.02.2013 20:12): To věřím :)