Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Zajímavosti

Vývoj

Easter eggy

Velkou inspirací byl pro vývojáře Indiana Jones. Vzdali mu hold mimo jiné i tím, že se v domě Lary Croft nachází Archa úmluvy z prvního filmu o Indym.

Ostatní

Tomb Raider měl mít původně mužského představitele. Tvůrci ale nechtěli být až příliš podobní jinému archeologovi Indianu Jonesovi, proto nastoupila ženská hrdinka. Původně to měla být jihoameričanka jménem Laura Cruz, pozdější a definitivní jméno Lara Croft získala z telefonního seznamu, aby zněla lépe Angličanům.
V původních konceptech se uvažovalo s Larou Croft jako chladnokrevným vojákem.
V roce 2006 je Lara Croft zapsána v Guinnessově knize rekordů za nejúspěšnější hrdinku videoher.
Lara Croft měla mít původně mnohem menší poprsí. Designér Toby Gard, však omylem upravil velikost jejích prsou o 150 procent a kolega ho přesvědčil, aby už nic neměnil.
Doposud se hru podařilo nejrychleji dohrát za 1 hodinu, 50 minut a 16 vteřin s využíváním chyb ve hře.
Podle herní předlohy je natočen film Lara Croft - Tomb Raider (2001) s Angelinou Jolie v hlavní roli. O 2 roky později se do kin dostalo volné pokračování s názvem Lara Croft - Tomb Raider: Kolébka života.
Podle herní série, která začala touto hrou, vznikla roku 2019 její desková varianta s názvem Tomb Raider Legends: The Board Game.
Jedna z her zařazených do knihy 1001 Video Games You Must Play Before You Die vydané nakladatelstvím Universe Publishing.