@Tommywise (10.08.2019 09:54): Určitě skoukni, ačkoliv já střílečky nehraju, tak tahle měla něco do sebe (design, setting, kolem 40 kouzel (některé originální, jako např. sweep pozice s nepřítelem za mřížema). Pro mě to asi nebude, i když mám doma všechny knížní díly posháněné překvapivě v tuzemských shopech a eshopech (vše anglické paperbacky) a první díl mě vyloženě nadchnul.
Zajimala by me pricina toho proc hry jako tahle, Requiem:Avenging angel, nebo Gunman chronicles maji tak nizkou popularitu jak celkove ve svete tak tady na DH
Atmosféricky hodně povedená hra, ale ovládání inventáře a kouzel to hodně kazí. V soubojích to dost často byla šílenost všechno rychle správně popřepínat.
No Všivákov komentár ma na to namotal kurňa!

Si tú hru pamätám zo Score, kde to v recenzii dostalo tuším nejakých 90% a ja som bol z toho úplne unesený, potom som sa k tej hre dostal, ale nikdy som ju nedohral.

Chcel by som si to znovu zahrať a prejsť to do konca, funguje to normálne na Windows 7? Na GoGu som to nenašiel, tak si budem musieť nájsť nejaký iný zdroj.
@Všivák (komentář): jj, velmi nedoceněný kousek, také se pravidelně objevuje v různých žebříčcích typu "Nejlepší hra, kterou nikdo nehrál".

FPS s kouzelnickou postavou v hlavní roli je jako šafránu. Lichdom: Battlemage, Dark Messiah of Might and Magic, In Verbis Virtus, série Heretic/Hexen, Ziggurat a série Catacomb. Částečně je magie nebo "něco jako magie" (typicky psionika) v Dishonored, sérii Bioshock, System Shock 2, sérii Borderlands a CyberMage. A více mě toho opravdu nenapadá.

Wheel of Time mělo také výrazně dříve, než z toho stalo politické téma (rozdělující komunitu), ženskou hlavní hrdinku (stejně jako třeba geniální NoLF).
@Jo_Do (30.01.2013 18:01): Přesně, taková všestranná kvalita se u FPS/TPS akčních her s fantasy námětem podaří jen jednou za čas (WoT 1999 Undying (2001), Dark Messiah (2006), Hunted: Demons Forge (2011)...) Boj je tady sice problematický, protože nepřátelé jsou na dálku chirurgicky přesní a vůbec, celkově dost tuzí, nicméně The Wheel of Time je požitek už jen poslouchat a sledovat... Hru jsem kupoval minulý rok na podzim až z té vzdálené země, tam za mořem a bohužel poplatku z DPH jsem neušel...

Překlad je dobrý, snad jen na záčátku druhého videa říká že this city is cursed maze a ty to prostě překládáš, že je "prokleté". To jako volný překlad jde, ale myslel "prokleté bludiště".
Svého času jsem se ji pokoušel přeložit, protože tuhle hru prostě miluju - hru s temným a hlubokým příběhem a atmosférou, která by se dala krájet. Je to moje nejoblíbenější a nejhranější hra. No, je taky NESKUTEČNĚ těžká. Ale bohužel jsem nevyřešil, jak dostat titulky do .mov videí, aby se pak ve hře nesekaly. Druhý problém byl, že používala citáty z fantasy knih Roberta Jordana a tam jsem byl úplně vedle. Aspoň že se trochu posnažil Mrazík.
Mimochodem, posuďte sami - byl jsem hodně vedle?
hellhouse99: Já to před pěti lety koupil v Levných knihách za 49,- a od té doby mi to smrdí někde v poličce=)
ugraugra, ViRus: Ok, díky. Na XP předpokládám, že hra jde bez problémlů :).
Nebylo vlastně The Wheel of Time u nějakého časopisu? Že bych se pohledal po cdčkách.
Pche, můžu se vám vysmát, k čemu gog a steam, když má doma někdo originál, že jo :-) Ale teda v životě jsem to ani nenainstaloval, ani nevím proč, možná časem napravím.
Gunár: Jj, je to zamotané. Stejně jako u další řady her.

Samozřejmě díky elitářství s tím spojeným :) Navíc gog a steam aby prodal musí dávat již předpřipravené tituly k hraní a podstrčit je přímo pod nos zákazníkům, což více méně popírá retrogaming a abadonware ve smyslu hledání "hidden gemů" a řešení jak hru optimálně spustit.

Jinak už si objevil nějaký levnější big box Wheelu? :)
Drolin: Kdo má práva? Hele těžko říci. GT bylo koupený v roce 1999 společností Infogrames. která se přetvořila v roce 2003 na Atari. Atari následně spoustu práv prodalo, těžko říct, kdo to teď má...

Proč? Tím, že je to abandonware o tom skoro nikdo neví, tudíž si o tom není s kým povídat (vyjma tebe samozřejmě). :)
Doufám, že to tak zůstane :).

Jinak kdo vlastně má práva na Legendí adventury?
nevím co tady máte s tím ovládáním - vždyť je stejné jako ve většině FPS her - klávesy W,S,A,D + mezerník + myš + klávesy rychlých voleb pro výběr kouzel - stačí si jen zapamatovat ke kterému typu kouzel ty klávesy patří ( ono je to u nich dokonce napsané - takže se stačí naučit jen rychle přehmatávat ) a rychlím opětovným stiskem té určité klávesy lze snadno listovat mezi dostupnými kouzly stejného typu - stačí jen trocha cviku - ovládání naprosto v pohodě.
Dohrál jsem ji tolikrát, že už jsem to přestal počítat. Hrál jsem multiplayer, různé mody (doporučím aspoň Amadicii). Vždycky mě oslovila. Je to hra, ze které doslova ukapává špičková fantasy atmosféra. Obtížnost je příšerná, ale stačí zmáčknout TAB a zadat allammo, nebo fly, ghost anebo god a jaká byla. Na nejtěžší obtížnost mi dá bez cheatů vždycky pěkně zabrat, každý Ter´angreal je dobrý.