In Verbis Virtus

03.04.2015

V hre In Verbis Virtus ste mág, ktorého cesta vedie do púšte. Tam hľadáte chrám v ktorom sa má nachádzať starodávna sila. Na svojej ceste budete objavovať časom zabudnuté ruiny, učiť sa nové kúzla, riešiť hádanky a bojovať s príšerami.

Hlavným prvkom hry je ovládanie kúziel vaším hlasom. Do mikrofónu vyslovíte čarovnú formulku zloženú z dvoch až troch slov a vaša postava v hre spraví kúzlo. Na svojej ceste sa naučíte 16 rôznych kúziel v jazyku Maha’ki, čo je jazyk Bohov. Môžete si však zvoliť angličtinu. Napríklad si viete vyčarovať svetlo ktoré sa hodí v tmavých miestnostiach, naučíte sa telekinézu na ovládanie predmetov, teleport, štít, liečenie v blízkosti vody alebo vyvoláte útočnú ohnivú guľu. Všetky kúzla sa vám zapisujú do vašeho denníka a tak si čarovné formulky môžete kedykoľvek pozrieť. Veľmi dôležité je prehľadávať každý kút mapy, aby sa vám náhodou nestalo, že nebudete poznať kúzlo potrebné pri riešení nejakej hádanky.

Hra je poháňaná Unreal Enginom.

Došel jsem asi do druhého chapteru a tahle hra se ode mě nejspíš komentáře nedočká. Nápad je super, kouzlení je zábavné a funkční, ale pro mě to hodně pohřbívá nezáživný, skoro až amatérský design. Velké prázdné koridory, většinu času ani nevím, kam mám jít a co po mě hra chce. Čekal jsem trochu hráčsky přívětivější zážitek, ale tohle není nic pro mě. Asi stárnu, ale na tohle už nemám trpělivost. Nápad s hlasovým ovládáním ale supr, ale to je asi tak všechno. Chci radši nějaké RPG nebo akční adventuru!