Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Diskuze

< >
@Charllize (11.08.2020 10:18): Ono právě když aktivuješ předplatné tak máš přístup ke všem DLC, to je asi největší výhoda předplatného a pak ten neomezený crafting bag. Jinak přesně jak říkáš, dá se to v pohodě sólovat, ten main quest je docela slušnej, dokonce i ty sidequesty jsou docela v pohodě a hlavně jsou mnohem méně grindovaci než v jiných MMO, akorat si člověk nad těmi questy musí udržet trochu kontrolu a přehled aby v tom neměl chaos a neutíkal mu kontext.

V first person nehraju, na boj mi to tu moc nevyhovuje a ztrácím přehled, ale na fotografování je to super. :)
@Crash (10.08.2020 16:31): Mne se to libilo taky. Ale to tak uz byva u TES pozitivnich. Ono to k tem TES single hram ma docela blizko, vice ci mene.
kazdopadne nejhorsi je ta zaplava rozsireni ktere sporadicky kupuji ale stejne mi vetsina (hlavne tech mensich) chybi.
Hrajes to v fps pohledu? :) ja si to do nej prepinal v dungeonech kdyz sem hral sam.
Tak jsem poprvé v životě u MMO subnul, k tomu mě nepřimělo ani SWTOR, ani LOTRO a ani WOW a ne že by to bylo u ESO potřeba, hrát se to dá v pohodě bez předplatného, ale důvodem je, že po více než měsíci mě to stále baví a chci to hrát dál, resp. baví mě to víc než ze začátku, ten rozjezd byl takový pozvolný.
Tak samozřejmě primárně jde o to že kalet na TES za mojí přítomnosti moc nejde, to nepopírám. A jde hlavně o to. Jinak kdyby dal nulu mafii ani neceknu .

Ale za tím vším si nakonec prostě myslim ze davat nuly je hovadina, obvzlášť když za to může něčí počítač


@M.a.t.t. (02.04.2019 15:27): klidně ti prenecham můj teso ucet, žádnej problém. :)
@Charllize (02.04.2019 11:56): Ako potenciálnu možnosť na nápravu navrhujem, aby si hru zakúpil vybraným hráčom, ktorí majú predpoklady k tomu, aby im sadla. Samozrejme, pod podmienkou, že ju zahrajú a ohodnotia, no v prípade pretrvávajúcich problémov so spustením sa musia zdržať hodnotenia. A keďže som to takto pekne vymyslel, môžem byť pokusný králik :P.
Tyvole, já fakt nechápu tu jeho logiku nehodnocení, když ta hra dotyčnému nejde ani spustit, takový shitstorm... odkaz
@Charllize (02.04.2019 12:23): To je úplně jedno, pokud je chyba, byť ne u většiny hráčů taková, že brání nejen v dohrání, ale i ve hraní hry, tak je nízké až nulové hodnocení naprosto na místě.
A já za třeba s oblibou snižuju hodnocení za nijak (tj. ani komunitou) nevyřešené či neřešitelné gamebreaking bugy.
V ESO se mi nic takového nepřihodilo, ale jedno DLC k New Vegas bylo v tomhle ranku k posrání (on byl po stránce bugů dost k posrání celý New Vegas, ale Dead Money TOP).
@Jab (02.04.2019 12:13): Hlavně je zajímavé, že s takovými Age of Conan, Secret World a Conan Exiles launchery jsem nikdy žádný problém neměl. :-) Zato jsem teď našel plný google lidí každým rokem pičující na ESO a jeho technické chyby, včetně toho launcheru a všech jeho partikulárních problémů.

No nic, radši už na to ani nebudu myslet, podstoupil jsem hotovou Odysseu marnosti, abych to nějak opravil. :D
@Charllize (02.04.2019 12:05): Ty jsi i věštec! Nicméně tě musím zklamat, důvodů, proč se ESO launcher nenačte, jsem našel na netu asi třicet (plus dosud neobjevené), inu, kvalitní prácička. Nejvíc mě pobavilo asi přeinstalování flash playeru.
@Charllize (02.04.2019 11:56): Mě docela zajímá, pokud třebas vybírám monitor, že tento 30% zákazníků po nákupu vůbec nefungoval. A plně chápu, že to hodnocení na heureku následně napíší a fláknou k němu nulu. I ty nuly beru jako relevantní a je zcela v pořádku, že se odrazí na celkovém hodnocení produktu. Já opravdu nevím, o co ti jde.
@Adieu (02.04.2019 11:28): Tebe ani nemyslím, stačí kouknout na častější nuly (Fallout 2, PST atd.) určitých (některých již bloklých) uživatel, které zde zůstávají a ovlivňují hodnocení :). Nicméně ani tak DH nelze brát jako směrodatný agregát, který by vyplivl významné číslo. Spíš je to zde postavené na osobním doporučení. Tedy, hodnocení není třeba moc řešit.

@Charllize (02.04.2019 11:27): Ty hlavně piš komentáře na ty JPN dungeony a RPG :)).
@SilentWolf (02.04.2019 11:14): Haha, tak to chápu, promiň. :) Je pravda, že občas mám chuť Toddovi napsat, jakého loajalistu zde má, jestli by mu neposlal reálný daedric armor.

Jinak pokud budu mít někdy lepší zkušenost s ESO online, nemám problém hodnocení zvednout, ale pokud to masochisticky ještě někdy zkusím, tak s jinou mašinou či modemem.

@Drolin (02.04.2019 11:14): Já umím hodnotit, stojím si za cca 80-ti procenty svých hodnocení! :D Ač tedy se pro druhým srozumitelnější orientaci držím spíše té recenzentské škály herních časopisů, se kterou jsem vyrostl, než škálou 50% - průměr v žánru.
@Charllize (02.04.2019 10:59): Na DH drtivá většina uživatel neumí hodnotit, takže povznášet se nad tím, že nějaký troll udělí nula procent (nebo ty u všeho 100 procent! :)), někdo napálí dvacet procent po deseti minutách a tak dále, je docela jedno.
@Adieu (02.04.2019 11:09): dělal jsem si legraci, když vím, že podobně jako ty obhajoval podobná nízká hodnocení u Red Dead Redemption 2. V podstatě udělal to samé, co Gordon tady. Akorát tu nulu tedy pak vzal zpátky. :D Vadí mu to tu jen proto, protože TES. Proto narážka, ať to hlídá i jinde... třeba u toho RDR2 :P

O nic nejde.

Hodnocení tu nebude nikdy zcela vypovídající, protože lidi si vybírají, co chtějí hrát a co jim pravděpodobně sedne. A když se utnou, je lehké hodnotit níže a jelikož horší hry nehrají a ty jsou pak hodnoceny lidmi, co mají jiné nároky, tak trochu špatné hry mají mnohdy lepší hodnocení, než ty dobré, které ale zklamaly. Už jen proto bych se nějakým číselným hodnocením neřídil a raději dal na komenty.
@Adieu (02.04.2019 11:09): On to myslel tak, že Charllize hodnocení uděluje a obecně je jedno verbální hodnocení vedle druhého. Proto také psal reakci na něj a ne na tebe. ;)
@SilentWolf (02.04.2019 10:55): Hlídej co, twl? :D

@Charllize (02.04.2019 10:59):
Tak ještě jednou a polopatě, zatím je to jako házet hrách na stěnu. 0% je u mě vyhrazeno na herní produkty, které technicky nefungovaly, aniž bych si byl vědom jakéhokoli ospravedlnění, v tomto případě navíc umocněno několika níže zmíněnými skutečnostmi.

Já vám také neberu nadhodnocování sraček, tak doporučuji vzájemný respekt.

Nestačí ti absolutní stupnice na to, abys mohl zohlednit vše, aha.
Imho je zcela fér dát hře nulu, když nejde i přes snahu spustit. Hodnocení hry to nekurví. Naopak jej napravuje. Vždyť jde o hodnocení podpořené argumenty. Což je cennější než kterákoliv anonymní stovka. Analogie s nefunkčním kolečkem u myši je úplně mimo. Resp. je silně zavádějící až tak nějak debilně manipulativní.
Tak myslím, že jsem vysvětlil, co v hodnocení zohledňuji. Že ty takové věci nepovažuješ za adekvátní hodnotící metodu je pouze tvá věc, pokud vím, žádná univerzální zde nefunguje. ESO jsem navíc již hrál v době vydání, viděl jsem to tehdy tak na 40%. :)

Mně obecně zas přijde většina hodnocení na této databázi nekritická, i proto se při výběru hry řídím svým úsudkem.

Btw, čistě pro zajímavost, myslíš, že by do hodnocení titulu nemělo být promitnuto ani to, pokud člověk zakoupí sběratelku a je s ní nadmíru spokojen? Přece jen to není samotná hra.
@Adieu (02.04.2019 08:43): Tak minimálně ztrácí smysl cokoliv hodnotit. Což vlastně je tady známá věc, takže se toho snažím držet. Vždycky se může najít někdo komu nejde kolečko na myši a dá nulu :)
@Charllize (01.04.2019 22:11): Občas něco nejde mi v tomhle případě tedy přijde poněkud jako eufemismus. Většině lidí to funguje, hmm, a pak je taky dost těch, kterým to support stylu "jeden post a jinak mám fpyči" (u onlajnovky!) nikdy nepomohl vyřešit. A ano, herní produkt nedělá pouze samotná hratelnost, ale i to, jak je technicky ošetřený. Takže ať si jej někdo hodnotí na základě své zkušenosti a já jej taky budu hodnotit na základě své zkušenosti. Že to srazí průměr (o nějaké směšné procento dvě?!) je jedině dobře, patří jim to za to, že jsem mnoho hodin ztratil hledáním řešení a zkazili mi den. :P
@Charllize (01.04.2019 15:22): Já myslím, že součástí produktu je i jeho instalace, která má splnit svůj cíl. Dikybohu jsem to před koupí zkusil teď free, ale představa, jak koupím a stahuji osmdesátigigový kolos, abych hru ani nemohl spustit, neboť ti retardi od vydání nedokáží spravit stejnou chybu... A jak říkám, nejsem jediný. Samozřejmě by se asi dal uplatnit refund, ale tahle chyba se některým objevila i delší dobu od koupě.
Tak, krásných 0%. Zkusil jsem vše, přeinstaloval knihovny, dal to jako výjimku na antiviráku, ale problém objevující se již od roku 2014, kdy se zasekává launcher na loadingu, jsem překonat nedokázal. Neuvěřitelné, že nejsou schopni pět let ten samý problém, na který narazila řada lidí, vůbec vyřešit.
@Charllize (08.06.2018 10:04): jaký je to pocit, že speciálně kvůli lidem jako ty udělali teď ten teaser na TES VI? :D

Na druhou stranu si za to můžou sami, když se vydavatel (Bethesda Softworks) jmenuje stejně jako vývojář (Bethesda Game Studio).
@StriderCZ (08.06.2018 09:14): me se TESO libilo. Hral jsem asi 300 hodin ten zaklad a byl celkem prekvapen ze se to aspon ramcove drzi zakladu serie. Dosel jsem az do bodu kde zbyvaly jen end game cinnosti pro partu a po 5 letech v age of conan jsem na tuhle cast nemel naladu. Ale mozna se k tomu nekdy vratim. Jediny problem co v te hre vidim je to ze kvuli ni nemame a zrejme jen tak nebudeme mit klasicke single TES. To me stve dost. Bude proste Fallout porad dokola:)
@StriderCZ (08.06.2018 09:14): me se TESO libilo. Hral jsem asi 300 hodin ten zaklad a byl celkem prekvapen ze se to aspon ramcove drzi zakladu serie. Dosel jsem az do bodu kde zbyvaly jen end game cinnosti pro partu a po 5 letech v age of conan jsem na tuhle cast nemel naladu. Ale mozna se k tomu nekdy vratim. Jediny problem co v te hre vidim je to ze kvuli ni nemame a zrejme nebudeme mit klasicke single TES. To me stve dost. Bude proste Fallout porad dokola:)
Koupil jsem si TESO + Morrowind ve slevě na Xbox za 250 kč.
Odehrané asi dvě hodinky a zatím si zvolna zvykám.
Je asi fakt, že kdybych hrát TESO v době uvedení, tak bych byl asi naštvaný, ale po těch iks letech a za tuhle cenu to není rozhodně špatná volba. Graficky mi připadá jako vymodovaný Skyrim, loadingy kratší, barevnost větší. Ještě jsem si nezvykl na to, jak jinak vypadá Seyda Neen, a že už ten druhý dungeon vypadá jako z Might&Magicu X.
To, co mi na hře vadí ale velice krátká doba respawnu nepřátel, což při postupu hry typu: průzkum, boj, loot a návrat k obchodníkovi kazí zážitek ze syslení ....
Nevim no, mně se líbil jak starý tutorial, tak ten nový (co přidali s Morrovindem). :)
Do pořádného komentáře se ale asi jen tak nedokopám, beztak si připadám jako exot, že se mi ta hra líbí. :D
(sice ji už zas pár měsíců nehraju, ale to s tím nesouvisí... :P)
hraje to někdo? :) v Elder scrolls legends jsem dostal kód na nějakýho mounta: Doom hound..jestli to někdo chce, já to určitě hrát nebudu
@Arcee (06.05.2017 11:35): Víceméně jako SWTOR, včetně toho, že máš stále možnost platit Subscription (za což je víc XP a nějaké ty Koruny do in-game shopu).

Háček jsou některá DLC. Dokud platíš Subscription, tak máš přístup ke všemu, ale když předplatné nemáš a jen sis koupil základní hru, tak máš přístup pouze do základní hry a ne do DLC (= pár regionů a pár dungeonů). Pokud nechceš platit předplatné, můžeš si k základní hře přikoupit i vybraná DLC (Thieves Guild a Dark Brotherhood stojí za to, zbylá DLC mi nepřijdou tak zajímavá (XP a loot stranou)).

Osobně zatím jedu na předplatném. Každému doporučuji si předplatit alespoň měsíc, protože to dává možnost si vše vyzkoušet před případnou koupí. Navíc, DLC se dají koupit jak za peníze, tak za Koruny, které dostáváte z předplatného. ;)
Toto funguje jako swtor? Koupím si hru a hraju bez dalších nutných poplatků?
@Jab (12.04.2017 12:29): Tak nejvíc mě na celé hře bavila tvorba postavy, nad kterou jsem strávila tak půl hodinky :D jinak mě to nějak nebaví. Vadí mi ostatní hráči, kterých je tam momentálně požehnaně a vybíjí tam všechny dostupné nestvůry. Nebaví mě čekat na to, až se obnoví s tím, že mi do souboje může kdokoliv zasáhnout. Pokud to porovnám třeba s Wowkem, které jsem delší dobu hrála, tak tam s tímhle byl minimální problém. Nebaví mě prostředí ani úkoly...takže jsem ráda za bezplatnou ukázku a stačilo mi to :)