Enderal: Forgotten Stories

Enderal: The Shards of Order, Enderal: Forgotten Stories (Special Edition)

16.08.2016

freeware
totální konverze

Enderal: Forgotten Stories je čtvrtý projekt od vývojářů z SureAI a úplná konverze hry The Elder Scrolls V: Skyrim odehrávají se ve světě Vyn a zároveň i volný sequel modifikace Nehrim: At Fate's Edge, vydané taktéž ve formě úplné konverze The Elder Scrolls IV: Oblivion.

Stejně jako předchůdce není ani Enderal nijak propojen se sérií The Elder Scrolls, ale je zasazen do nového originálního světa Vyn s vlastním lore, příběhem a rasami. Tentokrát se hráč chopí bezejmenného, na břehy kontinentu Enderal vyplaveného, uprchlíka, v němž dřímá velká magická moc. Jenže s velkou mocí přichází i velká zodpovědnost a tak se vydává na cestu poznání a odhaluje pravdu o sobě samém a svém spojení s dávným cyklem tajemné apokalyptické destrukce, která se v pravidelných intervalech vrací, aby zničila svět.

Enderal se vyznačuje temným a nekonvenčním příběhem s filozoficko-psychologickým přesahem. Tomu odpovídají i mnohovrstevnaté postavy, kde každá má svůj vlastní psychologický profil – své strasti, touhy a cíle. Stejně, jako ve svém předchůdci, se i Enderal dočkal masivního překopání RPG systému, který klade větší důraz na postupné zlepšování statistik hlavního hrdiny tak, aby hráč pociťoval jeho růst. Dohrání hlavní dějové linie zabere okolo 35 hodin a pro úplné prozkoumání všeho, co konverze nabízí, může hráč počítat až s trojnásobkem herní doby. To vše v ručně vytvořeném světě se smyslem pro detail.

Konverze vyšla již v roce 2016 s podtitulem The Shards of Order. V roce 2019 vyšla re-edice s podtitulem Forgotten Stories, která kromě původní hry přinesla více než 20 hodin dodatečného obsahu – dvě nové questové linie a tajný konec pro hlavní příběhovou linku. Titul je plně lokalizovaný do němčiny a angličtiny včetně profesionálního dabingu.

V dubnu 2021 vyšla Enderal Forgotten Stories: Special Edition, což není nic jiného, než původní hra i s Forgotten Stories DLC překlopena do Special Edition enginu Skyrimu, kvůli lepší stabilitě, novým renderovacím schopnostem a výkonu enginu.

@Paul (28.02.2024 10:04): Aha, tak jsem se jen nedoklikal. Já jsem se dostal sem a neviděl jsem žádnej download jen velkým písmenem ENGlite is now available for Patreon users, jsem to špatně pochopil:)