@Paul (28.02.2024 10:04): Aha, tak jsem se jen nedoklikal. Já jsem se dostal sem a neviděl jsem žádnej download jen velkým písmenem ENGlite is now available for Patreon users, jsem to špatně pochopil:)
@Red (28.02.2024 01:04): některý vedlejší questlajny jsou tu lepší než main questy ve spoustě placenejch RPGčkách. Jinak ano, "rozjezd" není kdovíjak adrenalinovej. A pokud tam nemáš ENB, tak doporučuju, ten rozdíl ve vizuálu a atmosféře je ohromnej.
vanilla
enb
Po 5h mám pocit, že se to pořád pomalu rozjíždí. Působí to dost jako TES, zklamalo mě, že zase musím i na cestách bojovat. Ignoruju vedlejší questy, chci řešit tu magickou horečku takže mám nasměrováno do Arku a tam se rozhodne, jestli mě to chytne. Zatím jsem skeptický, i když kvality nepopírám tak to asi není můj šálek čaje. Příjemně mně překvapila členitost terénu, jsou tu pěkný výhledy.
@styeer (28.08.2023 20:18): high level design (koncept stavby světa, příběhu, kvalita questů) je víc Gothicovskej, ikdyž třeba příběh mi tu přijde zajímavější než v jakémkoliv Gothicu včetně Archolosu. Low level design - jak fungujou samotný mechaniky - je furt z velký části Skyrim, přeci jen to běží na jeho enginu. Ale třeba levelování je tu kompletně předělaný a mnohem gothicovštější.
@Paul: Ahoj, zmiňuješ u Archolosu, že tohle stojí za to si zahrát. Je to víc podobné gothicu nebo skyrimu? Skyrim opravdu nemusím, nesedl mi systém levelování atd. Naopak gothic je srdcovka.
Je to super, zmodoval jsem total conversion mod :D, ale jedna věc mě neskutečně štve, a to jak ten svět ontologicky nefunguje; když např. potřebuji pro výrobu amuletu lidskou lebku, kterou jsem předtím pro plný inventář vyhodil, tak ačkoliv jsem u obchodníka, který ji má vystavenou v polici, nemohu ji koupit ani vzít, protože je pouhý neinteraktivní asset. Porazím tudíž dvacet lidí a pět KOSTLIVCŮ, objevím několik lidských těl, a stejně ji nemohu získat, protože item nic z toho negeneruje. Hledal jsem nějaký hrob k vykopání, ale nakonec jsem si lebku přihrál konzolí, neboť tolik času nemám. V tomhle je to velký game designový downgrade oproti původním TES, kde jdou narozdíl od Enderalu obchodníkovi všechny věci ukrást, neboť existují fyzicky ve světě a nikoliv pouze v menu.
Scénárista Enderalu Nicolas Lietzau dělá Gothic Remake. Interest lvl. +1000%

..zrovna jsem strávil hodinu a půl čtením ingame knížky Butcher of Ark.
@JohnCZ (11.06.2022 20:59): ten engine fakt doporučuju překousnout. S tím ENB to vypadá (na poměry toho enginu a data vydání) až neuvěřitelně dobře. Občas si fakt připadám jak v Kingdom Come. Plus to zatím nespadlo, ani jsem neviděl nějakej výraznější bug. Interiéry maj atmosféru a každá blbá jeskyně je nějak zajímavá. A čím déle hraju, tím víc jsem nadšenější, hlavně tedy z nástřelu příběhu a z dialogů a questů. Ikdyž je pravda, že centrální mystérium (jehož rozřešení zatím neznám a k jehož odhalení jsem se dostal po 30 hodinách) už jsem viděl jinde, ale nebudu to soudit před dohráním...a imitation a form of flattery atakdále.

Ještě tedy pár screenů z dnešní session

Constantine Firespark je skvělej :) Ty dialogy jsou supr a dabing špičkovej. Ark je jedno z nejimpresivnějších RPG měst. Krypta pod ním, dungeon kde jsem strávil snad hodinu a půl. Mám takovej dojem že pokud si to udrží kvalitu do konce, tak to pod 90 nepůjde.

Dice game, jak z Kingdom Come

Bardka co na požádání může zazpívat asi 10 songů

Environmental storytelling :)

A nějakej ten západ slunce

Fakt to působí jako 100% profesionální produkce - v podstatě takovej Fallout New Vegas pro Skyrim.
Konečně nastal čas. A je to tedy fakt pěkný a v tý SE verzi to běží perfektně a stabilně. Ale jsem zatím na začátku samozřejmě. Každopádně první dojmy vynikající.
Po přidání modifikací na DH jsem si teda řekl, že něco prubnu a padla volba na tohle. Už jsem v tom za pár dní nechal skoro 12 hodin a jsem docela nadšený. V základu je to teda furt Skyrim, takže koho nebavila hratelnost Skyrimu, tak u tohohle se zázraky dít nebudou, ale musím říct, že mě to baví o něco víc.

Příběhových questů jsem moc neudělal ještě, takže to těžko soudit, ale zatím mě to moc nevtáhlo. Stejně tak vedlejšáky nejsou žádný zázrak, ač světlejší momenty tam jsou, ale že to má kvalitnější writing než Skyrim se mi nezdá. Dialogy mě vesměs nudí a zatím jsem narazil jen na dva vedlejší questy, co mě zaujaly, takže level Witcher 3 to asi nebude. V tomhle ohledu se mi to jeví tak nějak stejně průměrně, jako Skyrim.

Každopádně baví mě to víc co se exploringu týče, a to mě Skyrim bavil hodně. Vše je tam zdá se ručně dělané, dungeony jsou zatím každý jiný, stejně tak interiéry. Vše je podstatně víc detailnější, což dává smysl, když se nemuseli omezovat konzolema. V tomhle ohledu je to mnohem víc zábavné a každou jeskyni nebo dům někde v lese je radost prozkoumat. Myslím, že v tom utopím ještě kotel času. Překvapivě i dabing a hudba je super a změněné expení je taky plus.

Některé recenze na Steamu se mi zatím zdají docela přehnané, ale jinak se to jeví opravdu jako lepší Skyrim. :) Na zkrácení doby čekání na TES6 ideální, doporučuju prubnout.