Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Momentálně rozehráno


Profil

Jak hodnotím:

100% Legenda
95-80% Téměř dokonalá hra - pár nedůležitých vad
75-60% Fajn hra. Sice se asi žádný převrat nekoná, ale dokáže zaujmout.
55-40% Nic extra. Hratelné, ale zřejmě na ni po dohrání zapomenete.
35-20% Hra tak nějak technicky funguje, ale jinak je to celkem zbytečný titul.
15-10% Úspěch je když se to povede zapnout a ještě větší pokud jde odinstalovat.
5-0% Na vlastní nebezpečí - hrozí psychická újma. (cenu zatím vyhrál jenom Metin2)

Moje itemy:

Základní deska: MSI B450 TOMAHAWK MAX - AMD B450
Procesor: AMD Ryzen 7 3700X
Operační paměť: HyperX Fury Black 2x16GB DDR4 3466 MHz
Grafická karta: MSI GeForce RTX 3060 12 GB
Zvuková karta: Sound Blaster Audigy Rx 
Analogový tuner:  Aver Media C725B Ezmaker 
Operační systém: Windows 7 64bit

Oblíbené hry:


Kdysi dávno, v jedné daleké galaxii…

Matně vzpomínám na svoje herní začátky. Byli to zpravidla marné pokusy o cosi jako hraní her Gruntz, Age of Empires, Roller Coaster Tycoon nebo Worms na počítači svého táty.

První úspěšnější hraní jsem zahájil někde kolem Vánoc 2000 kdy jsem dostal hi-tech nebušenou herní konzoli na kazety z vietnamského tržiště. Zpracování konzole stálo sice za starýho datla, ale náramně jsem se u toho bavil. Nejvíce asi u hry Mario i přes to že se mi jej nepovedlo nikdy dohrát rád na ní vzpomenu.

Opravdu hrát jsem začal kolem Vánoc 2002 kdy jsem dostal první i když značně jetý PC s CRT monitorem zabírajícím skoro celý stůl. Můj první úspěch byl vyhrání závodu demo verze Test Drive 6, hře tak vyspělé že ji můj moderní počítač zvládal 20 vteřinovými záseky (hlavně v zatáčkách) a tak jsem si mohl rozmyslet jak zatáčku projedu. Další hru, tentokrát plnou verzi, jsem rád hrával Age of Empires II kde jsem celé hodiny dokázal věnovat jediné mapě v tutoriálu. Zabavil jsem se tím, že jsem vytěžil celou mapu, zabavil majetek nepříteli i spojencům a postavil obrovské město. Aby hra nechtěně neskončila zajistil jsem to tak, že jsem zavřel jednoho nepřátelského vesničana do dřevěné ohrádky 3x3 políčka. Když nad tím teď přemýšlím byla to dost divná zábava. Po prvé jsem dohrál i hru Putt-Putt Saves the Zoo, měl jsem radost i když byla...pro děti. No co bylo mi 12 let :-D

Základní údaje:

Jméno: Ingram
Věk: ani nevím, každý rok se to mění
Rasa: něco mezi člověkem a přerostlým trpaslíkem
Smýšlení: většinou dobro (pokud nikdo neprudí)
Pohlaví: ano


Základní atributy a talenty:

Když jsem se vyskytl na 1. levelu někde roku 1990 dal jsem 10 bodů do odvahy, 7 bodů do inteligence a bohužel jenom 3 body do výřečnosti. Těžko říct zda to byla správná volba, ale postupně jsem zjistil že bodů inteligence nemám dostatek na to aby jsem se zbavil antiTalentu dyskalkulie. Díky čemu jsem později nezískal talent Maturita, a tak jsem měl pouze nižší úroveň tohoto talentu Výuční list.

Po úspěšném získání talentu Absolvent ZŠ jsem si vybral jako hlavní třídu postavy Elektrikáře, která sama přidává +1 zručnost ale bohužel je docela náročná na manu (zkrátka mě jiné věci baví víc).


Achievementy:
Nedohrané hry:

Za svůj herní život jsem narazil na několik her (z těch lepších kusů) které jsem nedohrál a byl jsem jimi tak otráven, že asi nikdy nedohraju.

1. S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl
Už si to moc nevybavuji, ale hra se mi podělala tak, že jsem se sice dostal do finální pasáže u reaktoru. Bohužel dostával jsem tam takovou dávku radiace že nešlo jít vpřed ani s tím nejlepším oblekem. No a zpět už save taky něšlo načíst, ale jinak docela zajímavá hra.

2. Fallout
V roce 2019 jsem měl v plánu dohnat jako RPG hráč jeden ze svých velkých restů, sérii Fallout nebo aspoň první 3 díly. Ačkoliv jsem si nezvolil zřejmě ideální vlastnosti postavy dostal jsem se přibližně do 3/4 hry. Jenže co se nestalo. Společníci mi začli pravidelně zdraht z boje (pro jistou hned na záčátku boje). Nejdřív pes a postupně všichni. Nabízel se sice save, ale mnoho hodin zpět se mi opravdu nechtělo nahrávat hru.

WArhammer 40k: Dawn of War II
Vlastně asi by sem ani neměla patřit - dokončil jsem ji na normální obtížnost, ale chtěl jsem vyzkoušet i tu nejtěžsí a možná by se mi to i povedlo nebýt bezva save systému (žádného) během misí. Na druhý pokus jsem teměř dokončil obranu Andělské továrny (jedna z nejtěžsích misí) a však hra zamrzla, spadla a "zafungoval" save sytém po dlouhém (opakováném) pokusu o dokončení mise.