Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Populous: The Beginning

Bullfrog Productions •  Climax Group (PS1, PS3, PSP, Vita)
30.11.1998
31.03.1999
11.12.2007
11.02.2010
28.08.2012
81
57 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Populous: The Beginning je real-time strategie patřící do série Populous. V tomto již třetím díle se hráč ujímá role šamanky, která vede kmen svých následovníků za cílem zničení ostatních kmenů (Dakini, Chumara a Matak) a převzetí nadvlády nad celou sluneční soustavou. Hra se totiž neodehrává na Zemi, ale v planetárním systému, ve kterém se nachází 25 bezejmenných planet s různými biotopy, a to od travnatých planet, přes planety s vulkány, až po planety, na kterých dominuje voda. Děj se odehrává před prvními dvěma díly série.

Tento díl poprvé v sérii uvedl použití 3D grafiky, možnost manipulovat s terénem (ve smyslu jeho deformace) a vylepšené AI vesničanů, kteří se automaticky zhostí svých úkolů. Hra je viděná z pohledu třetí osoby a kamera umožňuje rotaci o 360 stupňů a také je možné si volit její výšku.

Hráč jakožto šaman rozdává rozkazy svým vesničanům, kterých je několik druhů a každý má v boji svoji vlastní výhodu. Základní jednotkou jsou tzv. Braves, ti staví chýše, věže a vojenské budovy a mohou být trénováni a stát se dalšími jednotkami, například válečníky na boj na blízko, na dálku nebo kazateli, kteří mají schopnost konvertovat nepřátelské jednotky, či špiony. Šamani se bojů také účastní a především pomáhají svými kouzly, kterých je ve hře celkem 26 (zejména simulují různé přírodní katastrofy).

Hra umožňuje hru více hráčů a to v maximálním počtu čtyřech hráčů bojujících proti sobě.


Poslední diskuzní příspěvek

zkoušel tohle někdo hrát online? Našel jsem na netu nějaký info o nějakým matchmakingu, kde je slušná hráčská základna

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 95
Tenhle kousek má to co je u hry jedno z nejdůležitějších, a to je hratelnost. Hrál jsem to mockrát, i když už to je třetí pokračování téhle série tak ten samotný nápad a koncept je prostě originál a neskutečně zábavný, prostě sranda. Spousta kouzel, která dokázala nadělat opravdovou paseku, roztomilá grafika a výborný zvuky, řev vesničanů prchajících před roji včel, tornády, blesky atd. atd. to nemá zkrátka chybu. Hlavní šamanka je řádně drsná slečna a zdárně jí sekundujou bojovníci, zaříkávači a vrhači fireballů. Vždycky jsem si vychutnával vše co nejvíc zlikvidovat, celou krajinu překopat, potopit, rozmlátit atd.:) Celé je to zábava a je to neuvěřitelně znovuhratelné.

Pro: grafika, zvuky, hratelnost, kouzla, nápad

Proti: nic mě nenapadá

+2
  • PC 85
Ano, hru jsem hrál (bohužel nedohrál) a kromě v článku napsaného mne doslova uchválit způsob, jakým se vývojáři vypořádali s herní mapu. Je to KOULE, planeta, kterou můžete doslova dokola obejít. Naprosto parádní, je to vysoce realistické (v reálu na konec světna nenarazíte) a dost inovativní (obejít celou planetu a uštědřit protivníkovi ráno do nechráněných zad). Navíc mi imponovaly již zmíněné efekty kouzel a taky legračné animace vojáčků i šamanek :-)

Pro: Grafika, mapa coby koule, hratelnost

Proti: Už to není hra na boha, ale taková zajímavější RTS

+1 +4 −3