Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Bullfrog Productions

Spojené království
Založeno 1987, zrušeno 2004
Bullfrog Productions byla společností sídlící ve Velké Británii, založenou v roce 1987 herními nadšenci Lesem Edgarem a Peterem Molyneuxem (tehdy ještě zcela neznámý herní vývojář). V době svého vzniku tvořilo studio pouze malá skupina zaměstnanců, spojována podobnými názory na vývoj a výrobu originálních her. V roce 1994 se spoluzakladatel Peter Molyneux stává vice-presidentem herního gigantu Electronic Arts – tato společnost tak v Bullfrog Productions získává významný podíl a v roce 1995 studio zcela pohltí. V roce 1997 Molyneux odchází a zakládá Lionhead Studios, zbývající členové Bullfrog Productions zakládají Mucky Foot Productions. V roce 2004 se studio Bullfrog přesouvá pod společnou značku EA UK a svou existenci pod původním označením ukončuje.

Prvotinou studia Bullfrog se v roce 1988 stala akční hra Fusion, vytvořená pro Amigu a Atari ST. Hra, která ale Bullfrogu přinesla kýžené uznání a hráčský zájem se stala až sociální strategie Populous v roce 1989 - produkt dávající směr novému hernímu žánru. Populous následovali další, vice či méně originální a úspěšné tituly (Magic Carpet, Dungeon Keeper, Sindicate Wars nebo Theme Park, Theme Hospital), to vše až do roku 2001, kdy vychází poslední titul pod značkou Bullfrog, hra Aquarium.

Nejlépe hodnocené hry