Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Bullfrog Productions

Rok vzniku:
1987
Rok zániku:
2004
Země původu:
Spojené království
Oficiální stránky:
---
Bullfrog Productions byla společností sídlící ve Velké Británii, založenou v roce 1987 herními nadšenci Lesem Edgarem a Peterem Molyneuxem (tehdy ještě zcela neznámý herní vývojář). V době svého vzniku tvořilo studio pouze malá skupina zaměstnanců, spojována podobnými názory na vývoj a výrobu originálních her. V roce 1994 se spoluzakladatel Peter Molyneux stává vice-presidentem herního gigantu Electronic Arts – tato společnost tak v Bullfrog Productions získává významný podíl a v roce 1995 studio zcela pohltí. V roce 1997 Molyneux odchází a zakládá Lionhead Studios, zbývající členové Bullfrog Productions zakládají Mucky Foot Productions. V roce 2004 se studio Bullfrog přesouvá pod společnou značku EA UK a svou existenci pod původním označením ukončuje.

Prvotinou studia Bullfrog se v roce 1988 stala akční hra Fusion, vytvořená pro Amigu a Atari ST. Hra, která ale Bullfrogu přinesla kýžené uznání a hráčský zájem se stala až sociální strategie Populous v roce 1989 - produkt dávající směr novému hernímu žánru. Populous následovali další, vice či méně originální a úspěšné tituly (Magic Carpet, Dungeon Keeper, Sindicate Wars nebo Theme Park, Theme Hospital), to vše až do roku 2001, kdy vychází poslední titul pod značkou Bullfrog, hra Aquarium.