Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Populous

Bullfrog Productions •  Code To Go (SegaMS) •  Infinity (SNES, PC98) •  AlfaSystem (TG16)
05.06.1989
1989
1990
16.03.1990
červenec 1990
1991
září 1991
28.05.1993
67
27 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Jedna z prvních her na boha. S pomocí svého lidu se snažíte ovládnout svět tím, že vyhubíte populaci, která uctívá jiného boha. Svému lidu rovnáte půdu pod nohama, aby si mohl stavět nová obydlí a rozmnožovat se. Čím větší populace vás uctívá, tím máte větší šanci na výhru. K vymýcení uctívačů cizích bohů můžete použít svůj lid, anebo sopky, povodně a jiné přírodní katastrofy.

Na svět hry Populous shlížíte z izometrického pohledu. Grafika je jednoduchá, ale líbivá a přehledná. Populous obsahuje na 500 možných map a světů v prostředí prehistorickém, starověkém a středověkém.


Poslední diskuzní příspěvek

Tyjo populous se dalo hrat i bez mysi myslim, to byla jedna z prvních her, na mobilu je predelavka, docela povedena, od toho stejnyho autora petra mollyneuxe nebo jak se jmenoval. Na se menuje godus

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 55
Jaké je hrát si na Boha nabídla poprvé hra Populous a položila základy pro Sim City, Age of Empires apod ...
Oddanost věřících vysoká, pokud budete stavět chrámy, uctívat a přinášet oběti - no prostě pečovat o jejich blaho, odrazí se to na množství many.

To můžete jak pozitivně, tak i negativně v případě životadárných deštů, ale i třeba padajících šutráků, pokud chcete trestat - jednoduchá blbina v průměru - 55 %
+6