Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Diskuze

Tyjo populous se dalo hrat i bez mysi myslim, to byla jedna z prvních her, na mobilu je predelavka, docela povedena, od toho stejnyho autora petra mollyneuxe nebo jak se jmenoval. Na se menuje godus
@mazar1234 (03.02.2019 23:12): Toho Populouse 2 jsem dohrál asi docela daleko, ale už si nepamatuji, kolik map to bylo, tu nemožnost snižovat nebo zvyšovat si pamatuji, nervy mi došly jinak v jednom levelu, kdy mi soupeř udělal z mého území sopku. Bylo už to pak takové divné, člověk se uklikal k smrti, rychleji už to snad ani nešlo a on mě vždycky nějak zázračně přečíslil.
@Ringo (03.02.2019 17:44): Ja som powermongera skúšal, ale ovládanie som proste nedal, to ten populous 2 bol na tom v rámci UI/Ovládania o dosť "zistitelnejší" aj keď brat to videl hrať svojho spolužiaka na Amige a odkukal ako sa vytvára ten "HERO KILLER", to bol základ elementárneho prežitia, ale akonáhle som sa dostal do levelu kde sa nedal upravovať povrch mapy, tak ako píšeš som to vzdal, to už bola fakt demencia.
@90210 (03.02.2019 16:43):
Powermonger fakticky byla naprosto průkopnická strategie, problém byl fakt v tom, že tam šlo dělat psí kusy, na které když se člověk zaměřil, tak je mohl dělat, ale pak zjistil, že to neukoučuje. Kontrolovat na několika místech v reálu výrobu jídla, těžbu dřeva, těžbu rudy, výrobu katapultů a mečů, bylo nemožné, co bylo ale neuvěřitelné na tehdejší dobu, že šlo tyhle věci tam dělat a chovalo se to docela reálně, v plastickém terénu. Armádu člověk reálně vyzbrojoval zbraněmi a vojenskou technikou, armáda jedla. bylo třeba vyrábět v městech a vsích jídlo a občas si ho jít s armádou vyzvednout. Když to tak člověk popisuje, tak to zní fakt úchvatně. Herně se to ale nedalo. Ale docela mě láká ten datáč z období tuším I. světové.
@Richmond (03.02.2019 11:41): Pravda je, že to bylo přehypované. Powermonger sice umožňoval dělat neskutečné věci, nicméně je nešlo stíhat a tak to stejně člověk uhrával na vyhladovění soupeře tím, že mu jedním panákem obíhal vesnice, vyvěsil tam svou vlajku, sebral mu tam žrádlo a prchal dále pryč, zatímco on tě proháněl obří armádou a hladověl, tak ty jsi mu obíhal dokola nebráněné vesnice, obsadil je a tak pořád dokola, dokud mu hlad armádu nerozpustil. A srandovní bylo, že rozprchnuvší se armáda zpět do domácích vesnic převlékla kabáty na mou barvu všude tam, kde byly ty vesnice pod mou vlajkou a získal jsem tak bez boje ohromnou populační sílu.

Populous II zase byla zběsilá klikačka a člověk narazil stejně na neprůchodé levely, které prostě nešly překonat a zabalil to.
Populous a Powermonger - nikdy jsem nepochopil to tehdejší nadšení redakce Excalibru/Score. Nejpřecenovanější hry ever! :))
@Zx Atari (03.02.2019 11:18): Powermongera jsem taky dohrál, ale trochu prasácky, mě to po čase přišlo strašně repetetivní, tak jsem se do finální mapy dostal dovytím okrajových map a celý prostředek těch map zůstal nedobytý.
Populous bylo vždycky o tom , že pravým tlačítkem snižuješ terén a levým zvyšuješ. Musíš vytvořit obrovské placaté lochy, na kterých si lidi začnou stavět domy, množit se a stavet další doly. To je celý princip hry :-) A než jedničku, asi je lepší hrát po všech stránkách vytuněnější a krásnější dvojku.
Tak jedna z těch vypopávek kde spustím hru a absolutně nevím co dělat. Přečetl jsem manuál i walkthrough na internetu ale výsledek je, že jediný co umím je procházet si světem. Panáčci stojí na místě a čumí. Přijde mi že ty tlačítka mi nějak nefungují, ani nedokážu opustit hru. Asi to dám k ledu jestli mi někdo neporadí.
@Red (02.01.2019 02:11): Hraval som iba P2, ale uz v nejakom svete 680/1000, alebo tak nejako zacali byt handicapy sialene, osobne som s tym vtedy skoncil. Konkretne napr. si mal nedostupne zvysovanie (alebo znizovanie?) zeme.
Neviem si ani predstavit co museli byt za podmienky niekde v rade 900+.
Nebo Powermonger...

Strategie od Bullfrogu jsem nikdy nepochopil, asi to bylo tim, ze me nikdy nikdo neukazal, jak je hrat a manual jsem samozdrejme nemel. Vzdycky jsem je na chvili spustil, hrabal se v jejich neintuitivnim ovladani a po par minutach je vypnul, u Syndicate jsem vydrzel o neco dyl, ale taky to neslo. Dobre hrat sel az Theme Park a samozdrejme Theme Hospital, jejich nejlepsi hra.
By mě zajímalo, jestli existuje na světě někdo, kdo dohrál první nebo druhý díl. A nebo oba dva.