@John Mirra (29.11.2020 18:58): Achievementy sem pasují, to určitě, jen mě zarazilo, že ti jich přišel nedostatek - už tak tě donutí hru prozkoumat skrz naskrz, vyzkoušet si ty nejhorší zvrhlosti, stejně jako ji dohrát ukázněně bez zabití. Když tě to nebavilo, překvapuje mě, že jich chceš ještě víc.

Obecně řečeno, zkušenost s touhle hrou vychází z přístupu hráče, větší část jejího obsahu je nepovinná. O těch postavách se dozvídáš v průběhu týdne, procházením jejich obydlí, zprávami a klepy v městečku. Uniká mi, co by se muselo změnit, abys k pyromanství viděl důvod. Proto se nad tím pozastavuju. Stačilo rovnou napsat, že zapalování lidí je hnus, který nemá ve hrách co dělat. Takhle to vypadá jako kritika s doporučením na zlepšení, nedávající přitom smysl.
@Walome (29.11.2020 14:13): No to jo, ale střílet je víceméně musíš, respektive nemůžeš se tomu moc vyhnout. A střílení do lidí teda za násilí považuju :) Je pravda, že tě nikdo nenutí sekat lidem hlavy a močit na ně, ale třeba v rámci úkolu se musíš vymočit na hrob svého otce :)

@Radecker (29.11.2020 14:25): To byla vlastně náhoda, ten komentář mám rozdělaný už delší dobu, ale říkal jsem si, aby mě pak někdo nepopotahoval za to, že tu hru hodnotím špatně jen proto, že jsem cíťa :D Btw ten Postal je prý na Uweho Bolla docela koukatelný film :)

@Bellerofontes (29.11.2020 18:05): Je to tak, ta hra mě nebavila a vypsal jsem důvody, proč to tak bylo. Těch důvodů tam bylo fakt hodně, i když jsem se to snažil mít za sebou co nejrychleji.
Určitě to nebylo omylem, to je mi jasný, stejně jako nejsou třeskuté omylem ty filmy Zdeňka Trošky.
Je to nic moc, protože nemám důvod, proč bych to dělal, natož abych z toho mohl mít nějaké pocity temného zadostiučinění (třeba díky těm achievementům).
@John Mirra (komentář): Hodně alibistický komentář; po hodině víš, že tě hra nebude bavit a propluješ jí co nejrychleji, přesto si hledáš a vršíš důvody, abys byl v právu.

Třeskuté a uhozené to nejspíš nebylo omylem. Poznámky o tom, že podpalování lidí je jakože nic moc, protože je neznáš, působí téměř strašidelně. Ano, jsou to z většiny kolemjdoucí, nechybí ale ani občané, o nichž lze něco vyzvědět. A jaké achievementy postrádáš? Opravdu ti nějaké chyběly, nebo jde o další tahání králíků děravým kloboukem?
@Filom3n (01.01.2020 21:27): Jo jo, pokud jsi vyšel tak brzy, tak tam ještě rozdíl byl. Já mám 30 a vím, že tehdy na brigádě v 18 jsem ale těch 18 táců měl v jedné fabrice, ale byl jsem osvobozený od daní jako student. Jinak záleží i na vzdělání a celkově člověku. Já těch 20 čistého mám, ale přijde mi to málo... jenže podmínka za dělání kravin :-)) Pak uvidím. Ale bude to chtít změnit práci. Auto stojí, teď grafika a nový PS dohromady 30k. Je to na číču, no.

Jinak k samotnému Postalovi. Já mám taky rád zvířata a třeba psy jsem tam hodně chránil a měl svou smečku. Asi 10 psů jsem tam vždy tahal a byl jsem hodně nasraný, když mi někdo nějakého zabil, ale hrával jsem na easy, tak oni málokdy měli střelné zbraně a měli je spíše jen v misích. Vím, že na velmi těžkou běhali i civilové s raketomety. Ale kočky moc nemusím celkově a asi jediné zvíře, co mi přijde falešné jak člověk, takže jejich prdele ochutnávaly hlavně brokárny docela často :-D Ale jinak mám zvířata raději než lidi a třeba lvy a tygry obdivuji.
@CrocoRay (01.01.2020 18:54): tak ja kdyz vylezl ze skoly tak vyplata byla 3000 kc normalni, viz minimalni mzda
bylo mi.17 let, to bylo v 1997, misto bylo placeny úřadem prace a vic mi nedavali, vsak jsem tam dlouho nevydržel, ale i po tom co jsem delal v brne za nejakych 6-7.000 kc to porad bylo dost penez.

Minimalni mzda a prumerna jsou hodne rozdilny pojmy a v realu je to dost vylepseny platama profi manGeru atd, poslaci atd, normalne si sahnou kolem 100.000 mesicne manazeri klidne na pul mega, to se to pak.delaji prumery, normalni clovek na prumernou mzdu nedosahne 2ma platama...

Ono i podle toho to ted vypada, kdyz nekdo vyleze ze skoly hned chce vyplatu 20.000,- kolik ma ted prodavacka v lidlu cistyho? 12.000? To jako ani tenkrat ani ted neni žádná sranda. Ted se nastesti msm dobre ale nemusi.to byt dlouheho trvani.

Hra byla super hele, i kdyz to byla takova blbost, ale bylo.to presne o tom co pises, v realu miluju zvirata, kocce bych neublizil, ale ve hre ju nasadit na kulomet? Ulet...

E: a cista vs prumerna mzda je dalsi ulet
@Filom3n (01.01.2020 16:06): Jsem si jen tak přečetl vaše poslední dva příspěvky a budu reagovat trošku mimo hru. Ale výplata 3000 Kč? Hodně dávno asi ano, ale ty máš v profilu jenom 39 let, takže to jsi nejspíš hodně nadnesl :-D

Jinak tady berou koment odjakživa už jako takovou minirecenzi. Záleží pouze na tobě, zda jim vyhovíš nebo ti jde pouze o tvé vyjádření názoru na hru s tím, že se občas objeví nějaká kritická reakce na formu a úpravu, pokud tam budou časté překlepy, chyby apod.

Jinak Postal 2 se mi také hodně líbil a bylo to tehdy docela srandovní, jak jsem to hrál poprvé. Kde jinde jde zapálit člověk a uhasit ho chcaním nebo se sestřičce vychcat do výstříhu a dívat se, jak se z toho poblije :-D
@Kuba1911 (28.09.2019 06:56): ne, pisu.to vsechno na mobilu

E: porad nechapu.co mate s hackama, carkama atd, proste prvni mobily taky nemeli hacky a carky, a kdyz jo tak zkratili sms na nejakych 49 znaku a v dobe kdy sms stala 5kc a vyplata byla 3.000 se holt nekde setrit muselo. Tak od ty doby nepisu hacky a carky, komu to vadi tak at jde na nejaky forum o cestine nebo na idnes kde jedinej argument na vsechno je hacky a carky...
Člověk musí dohrát Postal 2 bez jediného zabití a teprve pak dokáže pochopit jeho genialitu!
@Všivák (21.11.2017 22:47): V Týden v Ráji je obtížností 14. Prvně hráno na šestou Average, následně jsem krátce poté dal osmou Hard. Na tu 6 v roce 2015 dojeté, 8 mám jen save někde ze začátku.

Hehe, tak ta starší Gog verze má defaultně obtížností patnáct, kdežto stejná verze modifikovaná o jednu méně. Ale nejspíše to rozvržení jednotlivých stupňů Týden v Ráji nějak upravuje. Za optimum považuji šestou až devátou volbu. Za předpokladu, že jsi opravdu zkušený hráč.

Dojmy po dohrání.
Pravej duvod, proč je tadle země v troskách (ale chápu, že verbež si to nemyslí, protože se právě ocitla na vrcholu svého plebejsky nejpohodlnějšího období), nejsou psi - to je jen projev zhovadilosti, ale lidská práva a všechny ty svobody, které jim umožnují, aby ukazovali na člověka vedle svým pokřiveným prstem, protože pro jejich životní styl představuje hrozbu, když vedle těch kriplu už nemuže ani normálně dejchat!
Nenapsal jsem náhodou včera komentář? Nějakej zapřísáhlej čoklomil mi ho asi smazal! Asi jsem se mu otřel o psa! Nebo jsem použil nevhodný výrazy, že nám kašpaři před domem sbíraj po svejch miláčcích hovna, ale nikoho nepobuřuje!

Skutečnost je taková, že člověk klesl na uroven psa, ba co víc, on mu slouží! Co si myslíte, že bude ted následovat? Todle je konec jedné lidské etapy. Mužete si podat ruce, protože vám už moc času opravdu nezbývá.
Přesně tak, čoklové jsou důvod proč je tahle země v troskách. Kdyby všichni co chovají psa místo toho chovali prase, krávu či slepice tak by životní úroveň byla někde jinde. Takhle místo masa, mléka či vajec máme akorát h....
zrovna když se mi podařilo splnit všechny achievementy, tak museli přidat dvacet dalších.
@Garret (09.04.2015 15:56): Mám to nalinkovaný v mém profilu v dohraných hrách za letošek. Byla to GOG verze modnutá jen tím Týdnem v ráji a ENB Series. Tahle kombinace mi ale přišla OK, defaultně podporovalo 1920x1080 v menu hry, u Eternal Damnation jsem už musel upravovat neoficiálně v configu.
@PavelU (01.04.2015 21:34): Škoda, že se sem nedají přidávat podobné modifikace, ED by stál za to, protože se jedná opravdu o samostatnou hru.
Postal 2 byl pro mě zdařilou satirou na stereotypy americké společnosti, Apocalypse Weekend bohužel zklamáním, protože šlo v podstatě již jen tuctovou střílečku. A Eternal Damnation vyniká temnou a úchylnou atmosférou, která místy mrazí v zádech.
Takže je dobře, že se Ti to po peripetiích podařilo nainstalovat.
@leebigh (29.03.2015 20:24): Tak nainstalován i tenhle mod, konečně se mi to povedlo :) V podstatě TC, úplně nová hra. Dost temný, s ENB Series jsem tam alespoň něco uviděl, jinak bych se ze začátku nedostal. Gama ve hře ještě zesvětlena o dvě hodnoty, než jak to mám v AWiP, kde to je v pohodě.

Dlouho jsem hru takovýho ražení nehrál, to bude zážitek. Už mám sekáček.
hale, tedtka jsem sjel formum o vzduchovkách, a jsou tam mnohem argesivnější lidi než tady, takže máte u mě plus! (malý a bezvýznamný)
Co jsem studoval ty add-ony, kompilačky apod., je toho docela dost :) Nejlíp vypadá ten Týden v Ráji, měl by mít i widescreen podporu. Tohle je zase vše dohromady, vyžadující Share The Pain. Docela mě něco z toho láká.
@ViRus (14.04.2013 22:42): Vážně, co se týče FPS, budu muset brát zdejší hodnocení - pro mě relevantní - odspodu :). Aneb DN3D je proti tomu přesný opak níže zmíněných aspektů.
@Shoggot (14.04.2013 22:29): Tedy, s tvým komentářem jsem - zatím - nesouhlasil ani v jenom bodě. Vtipné, graficky bez problémů i dnes a motivace k hraní je více než dost, aneb vyzvednout stromeček či petice, to se jen tak nevidí.
Před deseti lety mě taky docela i bavila. Dneska se přes její dementnosti nemohu přenést.
Tak dlouho jsem Postal 2 ignoroval, a na konec jde o velmi zábavnou FPSku, možná i jednu z lepších, co jsem poslední roky hrál (zvláště, když to srovnám s momentálně nainstalovaným Allied Assult a Timeshift).