@Sasakr (21.03.2024 23:00): :D stačilo přepnout https://www.youtube.com/watch?v=Rw8IOhRMjwo a je to :D

Koukám, že se tady scházíme samí staří páprdové s nostalgickou slzičkou. Zrovna jsem zajel první level závodů v NFSU a malej 8 let říká: teda tati, na to že je to 20 let staré, tak jako dobryyy.

Je teda pravda, že moc extra nových her nezná, krom GTAV, BF3 nebo SW BF1 (2015)...

PS jo a widescreen fix funguje, FPS zatím neřeším, ani se to neseká a ovládat to jde celkem dobře zatím (do 200 km/h). TAKŽE v 2560x1440 pecka!
@Jumas (11.03.2021 13:08): Zrovna si tak dneska jedu po dálnici a do toho hraje něco povědomého: https://music.youtube.com/watch?v=UYyc6UNFzfk&si=KHaYqDoVdkHaPETT
A on je to Rob Zombie, tak jsem na to šlápl (bohužel OfceIV 85 kW moc nejede :( ) a hledal čudlík na NITROOO :D No nic jdu hledat nějakou instalačku. Doufám, že to na W10 rozjedu, to s tím zrychlením hry samotné s vyššími FPS si pamatuji, že mi dělalo kdysi taky :D bylo to nehratelné. Origin aj steam jsem projel a tam je z NFS celkově dost PRD...

Za mně teda U1 U2 a první most wanted za mně top3. Bohužel ty starší díly si pamatuji dosti matně, Hot pursuit, porsche atd. Novější jsem pak nehrál skoro vůbec, možná Carbon jsem zkoušel a toť asi vše...
@endura (17.12.2022 19:08):  Okomentovat tuto závodní sérii jsem měl v plánu už několik let a pořád jsem to odkládal. Už mě ale čeká jen Hot Pursuit 3 z roku 2010. Zbytek jsem bohužel/bohudík nehrál buď vůbec, nebo hrál nedostatečně dlouho pro relevantní komentář.
Já jel na 60 a o interpolaci do 120 se postarala televize. Jinak i do U2 existují módy a vypadá stejně dobře ;-)
@Sasakr (30.08.2021 21:46): uz mi to jde ale musel sem preinstalovat drivery gpu (uplne odebrat pres safe mode a znova nainstalovat) vypnout Radeonmod a nepouzivat registry tweaky, ted to opet hraju na 75 fps a hra vypada lip jak NFS Underground 2 s tim definition modem. Ty textury sou daleko ostrejsi. Hra vypada o 10 let mladsi. Zajimave, staci jen pouzit sposteci exe. soubor ktery neni opatchovany, pak jeste dinput8.dll a hra se chova uplne jinak. S tim opatchovanym exe souborem sem na tech 60 fps a jak pises, jde to pak jen skr nejaky cheat engine, ktery sem zkousel ale kdyz sem videl tu slozitost a nutnost mravenci prace, tak sem to hned vzdal :D zkratka se mi to vubec nepodarilo najit tak jak pisi na te strance v odkaze
:( tak uz mi nefunguje fps lock, nevim proc kdyz predtim to fungovalo, ani V-sync nic :(
zajimave podarilo se mi sehnat verzi ktera ma odemceny FPS zamek, ale teda pokud nedam lock na nejakou normalni hodnotu,tak se cely engine chova uplne divne, kdyz nedam lock vubec-otevreny, kdy hodnoty skacou na 2000 fps tak je ta hra jakoby xxx krat zrychlena a je to jako celek nehratelne.

Takze sem dal limit na 75fps a ted je to tak akorat, protoze ty nove verze sou zamcene defaultne na 60fps a to je moc pomale, navic je pri 60 fpscitelne znat stuttering, ktery pri 75 fps relativne vymizi. Na 75 fps je auto daleko lepe kontrolovatelne, jakoby rychleji reagovalo.

Nastesti se mi podarilo i naroubovat Defitinitive edition(mod) ktery sice neni kompatibilni se svojim speed.exe souborem (musim pouzivat ten z te puvodni edice, bez modu), jinak se fps zamek tovarne opet zamce na 60fps. Snad ale to ze ten exe soubor neni z toho modu se nijak neprojevi na grafice, no. Takto hraju s vylepsenou grafikou a zaroven na 75 fps.
V listopadu 2015 to ještě měli na jednom pražském eshopu, takže jsem to přes jednoho Pražáka sehnal. Ale musel se tam trmácet, bylo bůh ví kde, měl toho plné zuby. No, ale já pak měl alespoň hru, co jsem za časů WinXP prostě nekoupil. Dvojku jsem přitom měl už mnoho let před tím. A nyní mám už na DH u obou dílů naštěstí splněno. Jednička hrána v prosinci 2017, dvojka o čtyři roky později. Však víte.
@Dan9K (11.03.2021 00:53):  To si vlastně už někdy zmiňoval v kutluře, ten Killing joke. To byl dobrý objev i pro mě. Z Underground 2 mi ale nakonec nejdéle vydržel Helmet. Celkově v tom soundtracku bylo více hip hopu, mám dojem. Takže mi seděl méně.

@Naginata (11.03.2021 03:45): Jo, to je masakr, o Lostprophets jsem se to dozvěděl teprv nedávno (před pár lety) a byl to šok. Zrovna oni jsou první kapela, od které jsem si koupil merch. Teď už bych to na sebe nevzal. :)
@H34D (10.03.2021 21:13): No, přesně, Crystal Method. Dokonce mě to motivovalo i k poslechnutí desky. Bohužel žádná další mě moc nezaujala, ale třeba to jen chtělo dát větší šanci.

No a pak se mi líbilo i Asian Dub Foundation.  Já jsem holt všežánorvý :-)

To Underground 2 je pro mě hudebně mnohem lepší. Jednak je tam jedna z mých top kapel - Queens of the Stone Age a především mě přivedl k další kapele, která se posléze stala jednou z mých top kapel - Killing Joke.
@Sasakr (komentář): Tuning vozidel jde v drtivé většině případů úplně mimo mě, zejména vizuální. Nicméně tuto hru jsem si společně s první dílem Rychle a zběsile opravdu užil. Bylo to pro mě zajímavé zpestření a tematická změna série. Obtížnost hry je opravdu velmi vysoká, často i nelítostná a nespravedlivá. Hra je naskriptovaná, že když protivníkům ujedete, obvykle vám hra postaví do cesty civilisty v autech.
@Sasakr (komentář): Áno, Skyline je pán. Taká autová obdoba BFG z Doomu. :D
Inak fajnový koment, nejak tak to mám aj ja. Ten jazdný model mi tu vždy prišiel taký, "zvláštny". V dvojke to už mali vychytanejšie.
@Naginata (19.10.2020 11:03): považuju to za poslední dobrej díl NFS, tuning byl něco novýho a neokoukanýho. Od tý doby je to furt stejný, ba možná horší. Na dvojce mě odrazovala právě ta volnost a nutnost se pořád někam přesouvat. Ale máš pravdu, že tady jsou ty soupeři naprogramovaný tak, aby byli furt za zadkem a čekaj na chybu, která často přijde.
Já si pamatuji že jsem tohle před lety rozehrál ale nikdy to nedokončil protože ten AI rubber banding v poslední třetině byl naprosto šílený. V jednom závodě bylo třeba přejít 7 kol a pokud jsi udělal jednou chybu tak jsi musel začít odznovu.

Ještě k tomu jsem viděl že pokud downgraduješ svoje auto tak AI bude taky pomalejší, co dělá závody ironicky snadnější.
Já absolutně nechápu, jak to lidi mohli hrát ve svý době na Gamecubu s příšerným rozlišením, nestabilním frameratem, brutálním blurem a celkově naprosto nezřetelným obrazem, když já na to čumím ve 4K s 60 FPS na 55" bedně s vypnutým blurem a stejně mám co dělat, abych to nějak stíhal, jak je to rychlý...
@John Mirra (11.11.2019 12:07): Dá, emuluj to z PS2 nebo Gamecube.

Rozehráno. Trochu se bojím, že to bude proti dvojce nuda. Na začátku závodu zmáčknu plyn a na konci ho pustím. Jezdí se po širokých silnicích s minimálním poloměrem a hlavně strašně rychle, a to hned od začátku. Ve dvojce už byla 200 pořádná rychlost, tady tak jezdím s prvním autem v prvním závodě.
Zdarec hráči, nevíte někdo jak u windows 10 tuto hru zprovoznit? Potřebuji přepsat soubor Speed zkoušel jsem cracky a nic jinak souboru widescreen fix kde to fungovalo přes winrar u windowsu 7 to mi fungovalo přepsal a jelo to. U 10 te stejný soubor když otevřu není jakoby celý jakoby chybějící soubor nepustí mně to dál takže nemůžu to přepsat. Zkoušel cracky sice to přepsal ale nefunguje to. Po kliknutí na ikonu naskočí tma pak jakoby to jelo nápis tý hry tak 2s a pak tma a nic. Ikona u speed není jak to mám u druhého dílu tam instaloval hru a ok.
Řešil jste někdo toto u win 10? Díky za rady jinak stahoval jsem na ulož to
Dva týdny hraní Go Underground režimu. Dojeté komplet. Vyděláno 178 000,-. Zhruba polovina jeta na Hard, nevím přesně. Bodů za řidičské dovednosti 3 000 000. Reputace 5. Auto celou dobu stejné, Mazda MX-5, myslím. Pořádně vytuněná. V závěru jsou asi tři hustý, filmečky prolezlý, výzvy, který převyšují oficiálně uvedený počet závodů. Všechny dány na Hard.

Quick Race má všechna auta též vytuněná, super. Kariéra je po dohrání již nepřístupná, musí se začít na novým profilu. Dobrej díl. Je noc a ulice jsou plné aut :)
Hru jsem normálně nainstaloval, ale vůbec nešla spustit. Nic to nedělalo. Nakonec jsem našel tenhle patch..

V podstatě stačí nainstalovat hru, dát tam widescreen fix, přepsat Speed.exe, případně vložit ENB Series. A mělo by to pak v pohodě jet. V graf. driverech vše dáno na max., ve hře též. Vše je na prvním odkaze. Fachá i na Win7 32bit.

Ještě mám nějaký HD Texture Mod, zatím nezkoušeno. Je to od stejného autora, co tvořil linkované ENB Series. Download onoho texture packu ale již je asi mimo, naštěstí sem sosl již před lety.
Tak pokud hraješ na Easy, je to úplně jedno. Na vyšší obtížnost se samozřejmě mantinelům co nejvíc vyhýbej... :-)
Taky když jste to hráli jste sekali o zdi u každý prudčí zatáčky? :D

Jinak moje oblíbená je Honda Civic, začínal jsem s mazdou nebo nissanem, stejně tak i v dvojce a vždycky jsem chtěl zkusit mustanga.
Já ze začátku asi nejvíc jezdil s Miatou. Až když nestačila, což bylo někde kolem půlky hry, začal jsem auta střídat. Ale teda s Tiburonem jsem nejezdil vůbec.
Já jsem to teď rozjel znovu a hraju ze startu s MX-5. Z těch prvních šuntů má nejlepší handling, takže strašně citlivý. S Tiburónem jsem hrál jenom chvilku, ten mně neseděl a hlavně se mně nelíbí.
Jinak na mou RX-7 z prvního dohrání nic nemá... :'-(
S jakym jste to dohrali autem? Ja se blizim do konce s Mazdou rx-7, predtim jsem hral strasne dlouho (trochu prekvapive) s Hiundayem Tiburon, zacal jsem s Hondou Civic.
skvělý soundtrack po dohrání ho niní poslouchám samostatně :-) , hlavně ty rockovky a metal
naprosto skvělá závodní hra, super muzika. Žádné zbytečné zdržování projížďkami po městě, jednoduchý, nepřeplácaný systém vylepšování auta.
Já jsem hru dohrál již několikrát na nejtěžší obtížnost - vždy celou hru jen s použitím jednoho auta - které jsem si vybral na začátku - s tou mazdou.
tady ukázka mého hraní - asi jednoho z nejtěžších závodů:
NFSU - gameplay - part 105 - RACE 95 - hard difficulty
http://www.youtube.com/watch?v=a5SRA9aHO ... 5AA1B09056&index=105
Tak u téhle hry jsem se dost bavil. Jeden den jsem u ní strávil dokonce 9 a půl hodiny, což už se mi pěkně dlouho nestalo. Hru jsem dohrál za 3 dny a můžu říct, že se jedná o zatím nejlepší závody jaké jsem hrál.