Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Karel Kubásek / 31 let / IT technik / České Budějovice (ČR - kraj Jihočeský)

Komentáře

« Novější Starší »

NAM

 • PC 60
Na tuhle hru si dnes vzpomínám už jen matně, ale při pomyšlení na ní si matně vybavuji vcelku dobrý dojem, jaký na mě hra v době, kdy jsem se k ní dostal, udělala. S odstupem času a se zkušenostmi a přehledem, jaký dnes mám mi přijde, že jsem snad jen nebyl dostatečně informovaný o zbytku tehdejší videoherní produkce, ale už jen to, že mě hra dokázala nějakým způsobem bavit, o lecčems vypovídá. Minimálně to plus za prostředí Vietnamu bych jí dal.
+4 +7 −3

Aliens versus Predator

 • PC 75
V podstatě opravdu dobrá hra, pro mě její potenciál zůstal skrytý až do vydání druhého dílu. Nemůžu však popřít, že ve videoherním světě se jednalo o vcelku originální hru, už jen díky existenci tří opravdu odlišných hratelných postav, což bylo (alespoň pro mě) do té doby v žánru FPS unikum. Snad jediným opravdovým záporem pro mě byla hra za vetřelce, která byla dost zmatená a náročná (obojí vyřešil druhý díl). Bez možnosti hrát za vetřelce by však hra byla takřka pouhopouhou 2in1 (marine + predator) střílečkou v poloznámém univerzu se skvělou atmosférou, která přebyla i průměrnou grafiku.

Každopádně si myslím, že dávám objektivní hodnocení.
-4 +2 −6

BloodRayne

 • PC 80
O hře jsem neměl ani zdání, dokud jsem na jednom Level DVD nenašel demo, které jsem asi po 2 sekundách váhání nainstaloval. Tohle je prostě hra šítá na míru nadrženejm teenagerům :), taky ode mě kdysi, když jsem na ní psal recenzi dostala 80% (link). Hra to je bezduchá a popravdě občas dost paroduje sama sebe, což je ale pro mě klad. Každopádně víc v recenzi výše.
+1 +5 −4

Diablo II

 • PC 95
Diablo2, hlavně s datadiskem Lord of Destruction, je opravdu příšerná hra... je brutální, repetivní, bezduchá a návyková, ale lepší hry se nehledají až tak snadno, hlavně co se hodin strávených hraním týče ;D U D2 (v kombinaci s Tibií )jsem strávil celou střední školu a část školy základní. Nakazil jsem dokonce i svého tatíka, který hraním obou dílů série Diablo strávil snad 10 let a super silných charakterů má tucty.

O hře samotné toho nemá cenu moc povídat. Diablo2 zná snad každý a kdo ho nezná, tomu ho ukažte!

Pro: Znovuhratelnost, 5 různých postav, každá se 3 stromy dovedností...

Proti: Návykovost, bezduchost, v podstatě se jedná "jen" o clickfest RPG

+15 +17 −2

Blood

 • PC 85
Trošku tvrdší a brutálnější klasika. Výborný multiplayer, hlavně díky vcelku originálním zbraním, ale i singleplayer stojí za hřích. Z osobní zkušenosti ale vím, že některým lidem tahle hra prostě nesedne, doslova. Náš pantáta hru hrál a i dohrál, ale pokaždé říkal, že mu z ní nějak není dobře ;D

Pro: Zbraně, styl hry... je to prostě zábava

Proti: Asi to nebude pro každého, chce to být trochu otrlejší

+14 +15 −1

Icy Tower

 • PC 85
Opravdu klasická freewarovka, která když vás chytí, tak fakt nepustí ;D Nejlepší je ji hrát na střídačku s více lidmi, fandění a hecování pak dosahuje intenzity nevidění např. ani u fotbalu xD

Pro: Jednoduchý, ale chytlavý princip

Proti: Ztráta času, jako ostatně hodně her :D

-2 +3 −5

Guild Wars Prophecies

 • PC 85
U Guild Wars jsem jedno období trávil většinu volného času, nahráno mám přes 2000 hodin, což na MMO poměry asi nebude tak moc, ale myslím si, že mi to dává jisté právo mít na hru názor ;) GW je v podstatě jakási "casual" MMORPG, neexistuje zde potřeba nekonečného grindování, maximální level je nastaven na 20 a pokud se člověku nelíbí příběhová část, tak si rovnou vytvoří postavu na maximálním levelu, udělá si setík skillů a už se řeže. Hra je to navíc vcelku pohledná a svět poměrně rozmanitý, leč co do rozlohy to zas tak slavné není (ale to je jen takové rýpnutí od chronického explorera xD). Příběhová část se dá navíc hrát i jako "singleplayer", kdy si na mise berete AI controlled parťáky.

Screenshoty - photobucket

Pro: Neexistence poplatků, "casual" styl, technické zpracování, PvP systém, AI henchmeni

Proti: Dá se to "dohrát", pokud člověk nechce dělat PvP vkrádá se po čase nuda

+11 +12 −1

Call of Duty 4: Modern Warfare

 • PC 95
Skvělé technické zpracování, skvělá filmová atmosféra, skvělý design a spád misí, různé skvělé nápady... Call of Duty 4 je prostě skvělá hra, jak v SP, tak i v MP.

Pro: Atmosféra, design, tech. zpracování, "Death from above"

Proti: Mohlo to být o fous delší

-6 +4 −10

Wacky Wheels

 • PC 80
Správně ujetá hra... klasika žánru, ze které si berou především "závodní" hry ze série Mario dodnes příklad ^^

Splitscreen je opravdu nezaměnitelný.

Pro: Splitscreen, zbraně a tak nějak obecně to je prostě "pro" hra xD

Proti: Opravdu tam chybí morčata!

-2 +5 −7

The Elder Scrolls II: Daggerfall

 • PC 75
K Daggerfallu toho není moc co říct. Dostal jsem se k němu zhruba před deseti lety, čili 2 roky po vydání, hra samotná mě ani nestačila začít nudit a už jsem narážel na první bugy... Zabugovanost původní verze byla ostatně, vedle asbolutního megalomanství designérů, hlavní "devizou", jinak vcelku dobré hry.

Pro: Jsou to Elder Scrolls, megalomanství (pozitivní důsledky)

Proti: megalomanství (negativní důsledky), bugy

Gears of War

 • PC 95
Jak jsem už kdysi napsal v recenzi na CG, Gears of War je opravdu titulem, který stojí za zahrání. Ač přes rok konvertován z XBox360, neztratila hra na ničem (naopak měla PC konverze lecjaké bonusy) zážitek na PC je více než srovnatelný s konzolí.

Role Marcuse Phoenixe vás bude bavit a způsob, jakým vám "válku v malém" GoW předkládá je nezaměnitelný.

Pro: Technické zpracování, ovládání, atmosféra

Proti: Velmi krátké

+8 +9 −1

Deus Ex

 • PC 95
Hra s velkým H. Cyberpunkové dobrodružství z budoucnosti prolezlé nanotechnologiemi stejně, jako korupci a někalými praktikami... no, skoro každého. Deus Ex na RPG pozitivním hráči rozhodně nesmazatelnou stopu zanechá, jedná se o silný zážitek, který opravdu vydrží, ale naštěstí baví téměř po celou dobu. Znovuhratelnost hry spolu s variabilitou a propacovaností vývoje postavy z něj postupem času udělaly jasnou stálici na mém HDD ;)

Pro: Témeř vše

Proti: Skoro nic ;D

+11 +13 −2

Max Payne 2: The Fall of Max Payne

 • PC 85
Max Payne 2 naštěstí netrpěl syndromem svého předchůdce, jinak bychom se ho dočkali až někdy v současnosti ;D Každopádně oproti prvnímu dílu se jednalo o jasný posun k lepší hře, alespoň podle mého názoru. Skvěle noirově vyprávěný příběh (pomocí komiksu, pokud si dobře pamatuju), lepší grafika, o hodně více emocí a leckdy hustší atmosféra... a hlavně, Mona Sax ;)

Pro: Noirový styl, technické zpracování, Mona Sax a samozřejmě pro MP typické zpracování přestřelek

Proti: Krátké

+16 +17 −1

MDK

 • PC 95
Snad vůbec první hra na CD, která se mi doma objevila a jako takovou ji samozřejmě bezmezně uctívám ;D Hra si to ale samozřejmě zaslouží. Detailní koncept hry je sám o sobě dost šílený, přidejte k tomu pro MDK specifický design levelů, ulítlý černý humor a postavičku chlápka v černém latexu s rotačákem přidělaným k ruce a se sniperkou v helmě a máte před sebou opravdu originální hru, na kterou i po těch víc jak deseti letech stále rád vzpomínám.

Pro: Surrealistický industriální design levelů, humor, atmosféra, hudba

Proti: CD se hrou jsem už ztratil :(

+12 +14 −2

Mafia: The City of Lost Heaven

 • PC 90
Mafia je pro nás Čechy doslova srdeční záležitostí, o tom není pochyb. Už svého času se jednalo o hru vyzdvihovanou téměř všude a test času dokázal, že nadšení, které provázelo hru první týdny a měsíce, může v případě Mafie vydržet i několik let. Perfektní příběh, provedení, prostředí, atmosféra i celkový design patří ke špičce i dnes.

Pro: Příběh, atmosféra, design města a misí

Proti: Neni to od EA, jinak by to vydělalo miliony $$$ ;D

+4 +19 −15

Soldier of Fortune

 • PC 75
John Mullins a The Shop :) Svého času opravdu propíraná hra, o kterou člověk v diskuzích na internetu zakopával neustále. Ghoul systém (myslim, že tak se to jmenovalo) zásahových zón dal nám, těm lehce vyšinutým, možnost se opravdu vyřádit. Povzdvižení, které se okolo tohoto systému utvořilo, hře lehce pomohlo, neboť v ostatních ohledech se (alespoň podle mého názoru) povětšinou jednalo o průměr.

Pro: Ghoul system, zbraně a realismus obecně, Quake 2 engine (ano, to je plus :D)

Proti: Leckdy trochu strohý design levelů a absolutní linearita

+14 +15 −1

Star Wars Jedi Knight: Jedi Academy

 • PC 80
Poslední díl (alespoň pokud vím) série, kterou začaly staré Dark Forces (potažmo Dark Forces 2: Jedi Knight), na mě zezačátku působil, jako hra postavená na "cool" možnosti různé konfigurace lightsabru/sabrů, od které se pak mírně odvíjel i herní styl. Naštěstí má Jedi Academy co nabídnout i pokud vás lightsabry nebaví (i když proč byste pak hráli SW hru). Mise jsou vcelku poutavé, hudba výborná, jak je ostatně u SW her zvykem a multiplayer je v lecčems úplně špičkový. Navrch přidejte možnost vytvořit si vlastní postavu (já třeba hru probíhal se sličnou Twi'lečkou s oboustraným lightsabrem) a máme tu další tutovku ;)

Pro: Multiplayer, hudba, 3 různé konfigurace lightsabrů, tvorba vlastní postavy

Proti: Lehce lineární, trocha hluchých míst se najde

+2 +5 −3

The Suffering

 • PC 80
Survival horor, jakožto žánr mi nikdy moc neříkal a k The Suffering jsem se stavěl velmi rezervovaně, především proto, že mi připadal jako chudší bráška pecek jako Silent Hill nebo Resident Evil. Hru jsem prakticky hrál jen proto, protože na něj lidi nadávali pro její brutalitu ;D a po dohrání hry musím říct, že oprávněně. Každopádně The Suffering je akční horor se vším všudy, lekaček a mrazivých pasáží je dostatek a ani samotný příběh hry, či prostředí vás nudit rozhodně nebude.

Pro: Vzpomínkové pasáže, atmosféra, oproti ostatním surv. hororům rychlejší spád hry...

Proti: Občas mi z toho hrabalo :D

+9 +10 −1

Gothic II: Night of the Raven

 • PC 85
Gothic 2 je už sám o sobě opravdovým zážitkem a mnoho lidí jej nazývá klasikou žánru. Já se k NotR dostal relativně pozdě, ale o to více jsem si datadisk vychutnal. Ve hře poměrně přituhne, ale na to člověk ani nemyslí, když se mu do cesty staví zbrusu nová NPC a po průchodu portálem do země za zrcadlem... ehm, tedy kamsi, tedy v momentě, kdy by datadisk měl teprve pořádně ukázat zuby, už má hráč jasno... Gothic2 už jedině s NotR. Už pro ten Claw of Beliar ;)

Pro: Nová NPC, questy, překopaný systém vývoje postavy, Claw of Beliar...

Proti: Člověku to nestačí projít jen jednou... zase :(...

+10 +14 −4

Freelancer

 • PC 90
Pro mě osobně naprosto ultimátní počin, skoro ve všech ohledech. Je pravda, že vesmírnejm střílečkám se víceméně vyhýbám a když mi o stůl mlasklo CD s Freelancerem, nebyl jsem z toho moc nadšenej, takže o mojí objektivitě by se dalo polemizovat, každopádně Freelancer má hodně co nabídnout. Skvěle vypadá, skvěle se hraje a hlavně v MP po LAN jsme si s nim fakt vyhráli celý tejdny.

Pro: Multiplayer, ovládání, technické zpracování v poměru k HW nárokům atd.

Proti: Repetivnost misí

+9 +11 −2

Gothic

 • PC 80
Série Gothic je hned po sérii Fallout moje nejoblíbenější. Co díl, to perla. V jedničce trochu zlobí ovládání, ale jak si na něj člověk zvykne, nechtěl by jinak :)

Jen s ta linearita by ze hry nemusela tak křičet. Hrát se to dá sice dokola, za různý tábory apod. ale v podstatě jde pořád o to samý.

Pro: Příběh, částečná znovuhratelnost

Proti: Ovládání

-10 +5 −15

Fallout

 • PC 90
Což, je to už legenda, kterou překonává jen druhý díl... Collector's Edition trojky už mam předobjednanou ;)

Pro: Tvorba postavy (S.P.E.C.I.A.L. atd.) a pak vlastně skoro všechno

Proti: Chybí děti xD

-10 +4 −14