Icy Tower

květen 2011
29.05.2013
04.06.2013

freeware

Icy Tower staví na velmi jednoduché hratelnosti, která testuje především hráčův postřeh a trpělivost. Cílem je vyskákat ve věži co nejvýše po jednotlivých plošinkách, které postupem hrou mění svůj vzhled. Obrazovka se ale neustále pohybuje nahoru, tempo hry se zrychluje a hráč může provádět i komba přeskočením několika plošinek najednou. K původní herní postavě Harold the Homeboy přibyl v pozdější verzi hry ještě Disco Dave a také šablona pro tvorbu vlastní postavy.

Za freeware hopsačkou Icy Tower stojí Johan Peitz a jeho tým Free Lunch Design. Ta se stala okamžitě velmi oblíbenou a popularitě se těší dodnes. Dočkala se i druhého dílu od stejného studia, ale tentokrát pouze na mobilní platformy.

Příjemná blbost, která (jak už spousta lidí předemnou napsala) zpříjemňuje hodiny informatiky. Ale nejen je! Icy Tower hraji i doma a je to jedna z těch her, kterou hrajete třeba půl hodiny, nejde vám to, naštvete se, vypnete to se slovy: "Už to hrát nebudu!", ale za 5 minut to máte znova zapnutý a společně odříkávátě Perfect! Great! apod. A když spadnete, tak překvapí: Try again!

Dobrá je též Facebooková verze týhle skákačky. Nabízí více věží s více nástrahami i vylepšeními. Například v Disco Tower skáče sám, je to výhoda i nevyhóda... V Jungle Tower jsou plošiny dál od sebe a občas se propadají... Ale zase máte po stranách záchranný houbičky.

Pro: Nikdy není stejná

Proti: Vysoká návykovost (ale to asi není tak úplně proti)

Icy Towera jsem se nejvíc nahrál v hodinách informatiky, a to mimo jiné taky proto, že to byla jedna z mála her která na školních počítačích běhala naprosto bez problémů. Koncept je celkem jednoduchý ale zábavný, a tak během pár hodin už Towera pařila téměř celá třída.

Pro: minimální HW nároky, jednoduché a zábavné

Proti: po nějákém čase omrzí

Ano, tato hra je zábavná blbůstka, co se nedá dohrát a hýří všemi barvami. Ale je to sakra zábavná blbost, která splňuje to, pro co je určena - zabavit. A to klidně i na dlouhou dobu. Kdybych měl spočítat jak dlouho jsem IT hrál, bylo by to celkem víc jak 20 hodin. Ne v kuse, to u takový hry nejde, ale po částech, v průběhu let, vždy jsem se k Icy vrátil. A dobře vím proč, hra má ohromnou výhodu v tom, že se dá trénovat víc a víc, naučit se jak dělat velká komba (kdy se skočí přes mnoho pater), jak lítat sem/tam a jak pořážet různé rekordy (na každý je jiný styl). A nebo honba za "novým vzhledem plošinek (po 100 patrech se mění). A abych nezapoměl, pokud dávám Icy Tower 90% a nějaké AAA hře (s dobrým příběhem, grafikou ...) jen 85%, znamená to jen to, že danou funkci plní lépe. IT je samozřejmě horší, technicky a možnostmi. Ale zábavou ? To ne. To exceluje.

Pro: Zábava, Znovuhratelnost

Moje nejoblíbenější freewarovka, aneb jak se dá zabavit s hrou co si vystačí se šipkama a mezerníkem. Hratelnost jak má být, naučí se jí hrát každý, ale ne každý se jí naučí dobře. A tak to má být :)

Pro: Jednoduchost, hratelnost

Proti: Still the same

Skvělá věc, která je výborná na chvilkové zabavení. Sednete, zahrajete dvě tři hry a vracíte se k tomu pořád a pořád a pořád...

Pro: Stylizace, návykovost

Proti: spoustu lidí nemusí bavit