Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentáře

Cat Quest

 • Switch 65
Krásně graficky zpracované a velmi jednoduché RPG o kočkách. Všechno je pojmenované po kočkách, takže se někdy zastavíte a budete se usmívat nad jednotlivými jmény(pokud ovládáte angličtinu).

Ve hře nejsou žádné komplexní mechanizmy. Systém levelování jednodušší být nemůže. Stejně tak lepší zbraně a jejich vylepšování - což si myslím je dost otravné. Zaplatíte poplatek a náhodně se vylepší náhodná zbraň/zbroj.

Příběh nikoho nepřekvapí ale neurazí.

Cat Quest je pohodová hra, kde vás nic nikde netlačí a můžete si hrát kde zrovna chcete. Myslím si, že je to vlastně moc pěkná hra pro děti.

Pro: Grafika, jazykové hrátky(CATpital city), délka

Proti: Vylepšovací systém,

+9

Yoshi's Crafted World

 • Switch 60
Moc milá hopsačka se spousty nápadama a krásným vizuálem, která nijak nevyniká, a dohrajete jí v celku rychle. Některé úrovně jsou vychytané a některé mi přišly vysloveně otravné. Cílová skupina této hry je opravdu pro děti a dospěláci budou asi koukat pro jiné hře. Sice hru můžete hrát jako výzvu a snažit se sebrat všechny věci (v yoshim jsou to kytičky). Souboje s bossama nejsou žádná výzva, ale to ani u dětské hry nečekáte.

Pro: Vizuál, Yoshi

Proti: Nic nového

+5

The Long Dark

 • PC 80
Moc pěkná survivor hra, kde ztroskotáte s letadlem a budete se snažit přežít. Chladné prostředí vás chce usmrtit na každém kroku, teda pokud hrajte na velkou obtížnost. Jinak je to vlastně průchod hrou bez nějaké větší komplikace.

Ale i ten průchod hrou je velice zábavný a dějově zajímavý.

Pro: Příběh

Proti: Velikost batohu

+3 +6 −3

Star Wars Battlefront II

 • PC 60
Jsem rád, že jsem si hru mohl zahrát zadarmo tak jako spousta lidí, když ho rozdával jeden nejmenovaný obchod. Díky tomu se naplnil i multiplayer, kde jsem strávil pár hodin abych zjistil, že mě vlastně nebaví a konkurence mi přijde zábavnější například Overwatch.

Kampaň začíná slibně a některé mise jsou opravdu pěkné. Zahrajete si za mnoho postav z univerza SW a vůbec nevadí, že to příběhově neladí. Hlavní je si to užít a postřílet co nejvíc klonů.

No a vyvrcholení kampaně? Já vlastně ani nevím, že jsem to dohrál. Pustil jsem SWB2 dohrál jsem nějakou misi a druhý den jsem chtěl v kampani pokračovat a ve hře se dozvídám, že je to všechno a můžu jenom restartovat od začátku.

Když budu brát, že kampaň měla být víceméně rozšířený tutoriál, tak se není čemu divit.

Pro: SW prostředí, létání s Milenum Falconem,

Proti: Příběh, nudný singl/multiplayer

+1 +8 −7

Hades

 • Switch 95
K Hades jsem přistupoval poněkud skepticky, přece už jsem hrál Bastion a podle rychlého gameplaye to vypadá na úplně to samé.

Naštěstí to ale dopadlo na výbornou a Hades musím zařadit na pomyslný vrchol toho co jsem měl možnost hrát. V rámci jednoduchá hra, kde budete dělat dokola pořád to samé a to samé a to samé.

Hades v podstatě 'dohrajete' za 30minut a to je skvělá správa pro všechny hráče casual tak hardcore. Dohrajete znamená: projdete jednou celým podsvětím a dozvíte se něco málo ohledně příběhu. Cestou zmasakrujete všechno, co vám přijde do cesty jednou ze šesti zbraní.

A co dál? No dáme si to znovu ale s jinou zbraní a kombinaci skillu a snažíme se splnit tenhle úkol a tuhle výzvu. Získat správné vylepšení od bohů pro vaši oblíbenou zbraň.
A tak pořád dál:) a znova.
Víte co? Ono je to super:)

Někdy se stane, že nedostane TU správnou kombinaci vylepšení pro vaší zbraň a jindy se stane, že už na začátku víte, že tohle je TEN run.

Po x-tém průchodu podsvětím se postupně rozkrývá příběh, který mě postupem času přestal zajímat úplně. Což si myslím je škoda. Na začátku je příběh doprovázen vtipným vypravěčem stejně jako u Bastionu. Vlastně nedokážu říct jestli jsem hru dohrál nebo už hraju nastavení. Ale po 40h a x pokusů a nespočet zabitých příšer (přesné data vám řekne hra samotná) jsem spokojen a půjdu si zase večer dát jeden dva runy.

A když budete cítit, že je tu už moc jednoduché tak si přidáte větší výzvu před startem dalšího runu a rázem máte novou výzvu.

Rozhodně doporučuju.

Pro: variabilita, rychlost, hudba, řecká mytologie

Proti: žrout času, skomírající příběh

+10

Xenoblade Chronicles

 • Switch 95
Dohráno na Switchi.
Tohle že vyšlo na před 10 lety? Neuvěřitelný.
Dohrál jsem hlavní příběh a jsem nad míru spokojenej cca 68h času. Tak, že se nehodlám pouštět ani do přídavku v DE a ani do NG+.
Hra je to nádherná a pro milovníky jrpg bych řekl, že i povinnost. Příběh je luxusní a plný zvratů. Lokace, které navštívíte jsou neokoukané a hezky zasazené v rámci obou gigantů (Mechonis a Bionis), na kterých se celý příběh odehrává a kde i vaše postava žije.
Ze začátku jsem byl ztracený v množstvím informací, questů a hlavně v soubojovém systému, který jsem nikde ještě neviděl. Řekl bych, že mi spousta možností, kombinací a informací utekla, ale na celkový zážitek to nemá vliv a člověk se bez toho obejde.
Oblíbil jsem si kombinaci Dunban-Shulk-Sharla, kteří jako tým fungujou dobře a zároveň nejsou otravný.
Každopádně hru doporučuji a jsem rád, že jí Nintendo dostalo i na Switch.

Pro: příběh, hudba, hloubka

Proti: repetivni souboje

+7

Sayonara Wild Hearts

 • Switch 80
Subway surfers na steroidech s úžasnou hudbou a vizuálem. Zabaví přesně na tak dlouho jak je dlouhá hra. Hra vás chvilku nechá běžet, pak najedou, jedete na motorce, letíte tunelem, ....... Tempo hry se sice nemění, pořád musíte posouvat postavičku chvilku sem a chvilku tam a přitom sebrat co nejvíc čudlíků/mincí/žetonů, uhnout tomuhle a přeskočit támhleto a v čas zmáčknout čudlík aby vaše postavička neumřela. Jednotlivé levely můžete opakovat pro lepší skóre ale tak nějak nevím proč bych to dělal. Hra vás do toho naštěstí nenutí. Jde o to si užít audio vizuál a ten je parádní.

Pro: Hudba, délka, rychlost načítání

Proti: málo obsahu

+6

AER Memories of Old

 • PC 55
Pěknej vizuál, pár logickej hádanek, příjemná hudba, je to krátký. No a pak je tu ta nuda a tý je nějak hodně.
Ovládání nejde přemapovat, takže klasika běžím rovně vyskočím a letím....do země.
+4

Fire Emblem: Three Houses

 • Switch 95
Jako nájemný žoldák přijdete do školy a stane se z vás profesor.....cože? Vyberete si svojí kolej a tu si budete piplat až do závěrečných titulek.

Jako profesora vás totiž přijali do důstojnické školy a vy zde budete cvičit, rozvíjet vztahy, pěstovat kytičky, vařit, chytat ryby, ..... a taky bojovat.

Boj sám osobě je vlastně evolucí předchozích FE a jsem za to rád. Ke každé postavě dostanete spoustu informací a statistik. Můžete jí vytrénovat jak je libo i kdyby to nebyl dobrý nápad, hra vás nechá.

Z předchozích FE, kdy se pohybujete po mapě a bojujete, tak tady vás čeká překvapení v podobě kalendáře a vymezení aktivit na daný měsíc. V týdnu se učí o víkendu si dělejte co chcete.

Děj se odehrává vždy v konverzačně a ty nejdůležitější momenty jsou skvěle na animované. Ke konci příběhové kampaně(poslední měsíc) jsem osobně měl všechno splněné, jednotky s přehledem masakrovaly všechno co se dalo, vztahy na maximu, lepší předměty nikde nebyly a tak jsem do finiše jsem spěchal co to šlo.

I tak více jak 50h za jednu kolej. Po dohrání a odhalení celého příběhu máte možnost zjistit pohledy ostatních kolejí, tak že rozehrajete hru znova za jinou kolej. To je velice zajímavé a někdy to určitě zkusím.

Pro mě osobně nejlepší Fire Emblem co jsem hrál.

---
Graficky je zejména ve škole FE obzvlášť ošklivej ale dá se na to zvyknout.

Pokud vám cestou někdo umře, tak je pryč. Mě v prvním boji umřela nějaká bojovnice a postupem času jsem zjišťoval, že je to dost blbý. Ve skupinových hovorech tam bylo místo, ale prostě tam žádná postava nebyla. Některý postavy jako by čekaly, že se k tomu někdo vyjádří, ale nikdo tam nebyl.
Co by se asi tak stalo, kdybych nechal umřít skoro celou kolej :)

Pro: Taktické souboje, děj, možnosti, vztahy

Proti: Grafika

+10

Baba Is You

 • Switch 75
Pěkná hříčka, která vám zavaří mozek. Jednoduché měnění pravidel funguje krásně. Od jistého levelu jsem si říkal, že koncept je jednoduchý ale celkové provedení(dokončeni) levelu bude náročnější. Popravdě hru jsem zatím nedohrál - je to těžký. Je to sakra těžký a pokud nechce člověk podvádět, může na jediný mapě strávit opravdu hodně času. Hodně se mi osvědčilo hrát Babu s někým dalším. Kdy koukáte na něj co dělá a pak, a pak vás to trkne co je třeba udělat - někdy.

Pro: koncept, jednoduchá grafika

+5

Control

 • PC 85
Control je skvělá hra. Ne vždy se jí daří držet tempo a bloudění po baráku je celkem v pohodě. Hra je to krátká, takže to zmáknete dohrát fakt rychle. Hlavní dějová linka se mi líbila a vřele doporučuji hru zahrát už kvůli Astray misi. Nepřátele jsou celkem tupý ale i tak vás dokážou zaskočit. Nejvíc mi na hře vadilo načítání....jako bych se vrátil v čase.

Pro: Příběh, souboje

Proti: délka, bloudění po baráku, dlouhé načítání

+10

Astral Chain

 • Switch 85
Bojová detektivka z budoucnosti se silným příběhem, která nemusí sednout každému - stejně jako Bayonetta.

Osobně Bayonettu nejsem schopný hrát ale Astral Chain se mi moc líbil. Mise vlastně jsou pořád ty samé: běž tam zmlať všechny bubáky => hotovo. To co je zde zábavné jsou ty souboje a kombinace vašich astrálních kamarádů Legionu.

Mě nejvíc vyhovoval základní Sword Legion s kterým jste hned od začátku. Hra vás sice nutí používat i jiné Legiony a to dokonce i v soubojích. Taky pro sbírání různých předmětů v koridorových levelech se bez všech Legionů neobejdete. Navíc v prvních levelech se nedostanete všude protože vám některý z Legionů chybí.

Detektivní složka je tu vlastně jen tak do počtu, což mě trošku mrzelo. Stealth misse, až na jednu, jdou jednoduše vymlátit.

Hrát můžete na víc obtížností. Chcete si užít příběh nebo mít vyváženou hru nebo naopak chcete pořádnou výzvu je to na vás.

Astral Chain je rozhodně to nejlepší co může Switch nabídnout. Takže neváhejte a vyzkoušejte.

Nejvíc mě dostala mini hra s uklízením aut aby byla průjezdná komunikace. Ano i takové úkoly tu jsou.

Pro: Příběh, Souboje, mini hry

Proti: Repetivní mise, Zběsilý začátek

+11

Diablo

 • PC 100
Diablo definovalo žánr RPG pro řadu hráčů. Doba kdy jsme s kamarádem hráli Diablo a každou půlhodinu jsme se střídali je dávno pryč. Když jsem, ale Diablo pustil znova v rámci Herní výzvy všechno bylo zpět.

Tuto hru bych doporučil zahrát všem alespoň jednou už jenom pro skvělý soundtrack.
Příběh je druhotný a můžete ho úplně ignorovat a přesto si užít skvělou hru.

Kvalitní předměty se dají koupit v obchodě. Zkuste si vzpomenout jestli v D2 nebo D3 jste mohli koupit nějakej dobrej předmět v obchodě.

Hra je poměrně krátká. Zase vám nic nebrání jí hned rozehrát za jinej char.

Pro: Jedndoduchost, soundtrack, přímočarost

Proti: Délka

+19

The Legend of Zelda: Link's Awakening

 • Switch 90
Links's Awakening je klasická Zelda hra tak jak většina hráčů očekává. Izometrický pohled, řešení hádanek, běhání tam a zpátky a záchrana Zeldy (zde ryby:).

Hra je graficky moc pěkná a to jak na TV tak v handheld modu. Zamrzí však propady fps v "otevřeném světě". Jakmile se dostanete s Linkem do dungeonu tak je všechno v pořádku a vše jde plynule. Hudba je klasická a pořád super.

Příběh se moc neřeší jako u ostatních Nintendo her a i když to vypadá na nějaký zvrat tak se bohužel nic nestane.

Ovládání by mohl remaster zvládnout lépe a například využít směrový kříž pro rychlejší přístup k předmětům.

Hra je celkem lineární, i když se to nezdá. Prostě vás nikam nepustí dokud nesplníte/nenajdete to co v daný moment potřebujete. Nejhorší co se vám pak může stát je, že přehlédnete jeden detail, nebo zapomenete v kterém baráčku dané NPC bydlí a budete bloumat po mapě tam a zpátky. Naštěstí je tu jednoduchý systém pinu na mapu nebo ještě lépe screenshoty.

Hra dokáže potrápit při řešení dungeonů a ne každého bosse dokážete zabít na první pokus. Ten finální mě fakt štval. A o to je to pak radostnější když přijdete na způsob jak ho zabít, protože vždycky sebou máte vše, co potřebujete.

Původní hru jsem nehrál;)

Pro: Logické hádanky, grafika

Proti: Propady fps, hladání detailů

+14

Luigi's Mansion 3

 • Switch 65
Předchozí díly jsem nikdy nehrál a kladné recenze mě navnadili a tak jsem se nemohl dočkat, až si Luigiho zahraju.
Příběh je zde vlastně jenom do počtu a je to taková klasika: Unesli Peach jo a ještě taky Maria a Toady běž je zachránit. Tak jdeme.

Na patnácti patrech řešíte různé logické hádanky, vysáváte peníze a hledáte skryté předměty, které světe div se, nejsou k ničemu jinému, než aby se uložili sbírky.

Prozkoumávání úrovní je ze začátku zábava. Na dalších patrech ale už tak nějak tušíte co kde hledat a úroveň dokážete dokončit celkem rychle. Teda pokud nehledáte všechny předměty do sbírky.

Peníze se dají utrácet za oživení, hledání Bubáků a hledání předmětů do sbírky.

Každé patro je jiné a častokrát jsem se přistihnul, jak se usmívám nad zvoleným tématem a jeho začleněním do hry. Na každém patře je celkem zajímavý souboj s bossem. Jakmile ale přijdete, co na bosse platí, máte vyhráno. Což je většinou evidentní a tak největší problém je včas zareagovat.

Hra nabízí ještě mimo jiné party mód, který vyhraje ten kdo Lugiiho dohrál a ví co má dělat.

Suma sumárum lehce nadprůměrná hra, která může zabavit na pár hodin.

Pro: Vizuál, souboje s bossy

Proti: Otravné pípání při nízkém stavu zdraví(nedá se vypnout), po čase nuda, motivace proč sbírat předměty do setů

+10 +11 −1

The Legend of Zelda: Breath of the Wild

 • Switch 95
BOTW je skvela hra v ktere můžete utopit spoustu času a ještě vice s DLC. Můžete si delat co chcete i jit kam chcete hra vas neomezuje coz je super. Prozkoumavani lokaci, objevovani sveta a jeho zakonitosti je to co je na hre unikatni. Jeji problem je v tom že čím déle ji hrajete tim je finální boss jednodušší.

Pro: volnost, souboje, svět

Proti: pomale vaření jidel, závěrečný boss

+10

Batman: The Telltale Series - Episode 1: Realm of Shadows

 • PC 60
Chtěl bych aby to nebylo o Batmanovi. Chtěl bych abych ten příběh neznal. Chtěl bych aby tam nebyly divný souboje.
Hodnotím pouze první epizodu.

Pro: Příběh

Proti: Souboje, cena za následující epizody

+5

Shadow of the Tomb Raider

 • PS4 75
Další TR v serii, ktery ničím nevycniva coz je dobře a zároveň ne úplně dobře. Příběh mi nepřišel zajímavý: musime zachránit svět. funguje ale stejne jako v předchozích dílech: Lara neco najde a buď už tu někdo byl před ní nebo ji to v zápětí někdo sebere. Pak se jede na novou lokaci a znova aaaa znova. při tom hledáte hromadu veci pohazenych po světě. Finalni souboj byl zakimavy skoda ze je jenom jeden.

Pro: hadanky, grafika,

Proti: repetivni, pribeh

+10 +11 −1

Unravel

 • PS4 80
Unravel je krásná plošinovka, kde s postavičkou z vlny se snažíte dostat zleva doprava. Yarny jak se ta postavička asi jmenuje umí skákat, šplhat, houpat se na svém provázku atd. Na pozadí se odehrává děj, který vás vůbec neruší a pokud nechcete nemusíte si ho ani všímat. Obtížnost je velmi jednoduchá a vy vlastně vždycky víte co máte dělat, krom sbírání bonusových čudlíků, které ale nepotřebujete. Délka je tak akorát cca 8h.

Pro: Grafika, hudba,

Proti: žádná motivace projít hru znova nebo sbírat tajné předměty

+10

Life is Strange - Episode 1: Chrysalis

 • PS4 80
Hra kde vaše rozhodnutí budou dávat smysl a pocítíte je. Doporučuji zahrát alespoň tento úvodní díl, který je tuším na všech platformách zadarmo, takže vaše investice je vlastně jenom do 2h gameplaye. Pak začnete odkrývat jeden příběh za druhým, teda pokud chcete, když se některé postavy nezeptáte tak se její příběh nemusí pustit nebo vám budou chybět detaily. No a pak je tady vracení se v čase, kdy můžete třeba změnit odpověď, kterou jste předtím ani neznali.
První epizoda vás vlastně má navnadit na koupi dalších epizod a musím říct že to dělá velice dobře. Vy prostě chcete vědět co se všem těm postavám, které jste sotva poznali přihodí.

Pro: Ovládání času, rozhodovací proces, poznámky

Proti: Délka

+12

Red Dead Redemption 2

 • PS4 95
Začátek hry je hodně rozmáchnutej a ne úplně dobře se mi dostávalo do děje. Jak ale postupně plníte mise a postavy si cestou na misi povídají tak jsem se do příběhu dostal ani nevím jak. Zase ne tak velká mapa nabízí nepřeberné množství úkolů, nahodných událostí, vedlejších misí, výzev atd. V půlce hry jsem se rozhodl, že vedlejší mise nakonec nebudu dělat, protože bych u téhle hry mohl strávit veškerý svůj herní čas a to bych pak už nehrál tento rok nic jiného. Taky jsem byl překvapen s obrovského množství detailů a grafiky. Hra většinu času funguje plynule na obyč PS4 a to je co říct.
Tahle hra se mi dostala pod kůži a to nemám rád westerny:)

Pro: Grafika, nepřeberné množství úkolů a zábavy,

Proti: Fast traveling, horší optimalizace na obyč PS4

+14

A Plague Tale: Innocence

 • PS4 85
Pěkná, svižná stealth adventůra, která naštěstí dřív skončí než začne nudit.

Pro: Příběh, Grafika

Proti: Souboje, stupidita AI

+1 +5 −4

What Remains of Edith Finch

 • PS4 70
Hra je krátká o to intenzívnější i když chybi vyvrcholení.

Pro: napady, příběh, délka

Proti: závěr

+1 +4 −3

Darksiders III

 • PS4 70
Hra mě bavila i přes to že nebyla zrovna optimalizována pro ps4. Hraje se to stejně jako předchozí díl až na to že předchozí dil byl radove lepší. Jako fanoušek série dávám 70% jako nefanoušek takovych 55%

Pro: Obtiznost, souboje, zbraně

Proti: Optimalizace, příběh,

+9

Infamous Second Son

 • PS4 75
Skvěla městská akce s netradičním pojetím. Příběh je více méně předvídatelný od začátku do konce, ale i tak je hodně zábavný místy vás hra i rozesměje. Hra vás tak trošku tlačí být buď hodný nebo zlý a od toho se odvíjí vaše schopnosti. Ideální je hru projet dvakrát, aby člověk zjistil co se skrývá na druhé straně barikády.

Pro: Souboje, schopnosti, příběh a volby(zlo/dobro)

Proti: Opakující se události

+4

Horizon Zero Dawn

 • PS4 95
Horizon Zero Dawn je výborná hra kterou si budete užívat po všech stránkách.

Pro: Příběh, Grafika, Roboti, Souboje,

Proti: Minimum zbraní - na začátku si můžete v podstatě koupit nějaký luk s kterým hru dohrajete bez větších problémů, Crafting je hodně ořezenej...

-6 +4 −10

Marvel's Spider-Man

 • PS4 90
Novej Spider-man je super. Volnost pohybu a rychlá akce to je to co chcete. Město sice nějak žije ale když se přijdete podívat z mrakodrapu dolů na zem tak zjistíte, že vlastně ani tak moc nežije, ale to vám vlastně moc nevadí, protože musíte zachraňovat město.

Pro: Spousta obsahu, soubojový systém, plynulost pohybu, vtip

Proti: Soubojový systém ala Batman etc, hodně opakujících se misí, žetony za úkoly je těžké získat.

+2 +10 −8