Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Ratchet & Clank

79
38 hodnocení Platformy
Žánr:
akce > plošinovka *
akce > 3rd person akce
dětská > akce pro děti
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
20.04.2016 PS4
Vývojáři:
Insomniac Games
Oficiální stránky:
http://www.insomniacgames.com/games/ratche…
Ratchet & Clank je 3D akční plošinovka společnosti Insomniac. Geneze hry je mírně neobvyklá, jedná se o remake původní hry z roku 2002 a zároveň částečně herní adaptaci stejnojmenného filmu od společnosti Rainmaker Entertainment.

Hlavními hrdiny jsou titulární Ratchet a jeho robotí parťák Clank, jež se spolu potkají čirou náhodou. Hráč primárně ovládá Ratcheta, ale v některých momentech příběhu se hraje i za Clanka, který má vlastní sadu herních mechanik. Narozdíl od Ratcheta například nemá zbraně, takže s nepřáteli bojuje nablízko. Primárně se jeho části zabývají puzzly než bojem s nepřáteli.

Hra také obsahuje závodění ve formě hoverboardů a létající mise, v nichž hráč ovládá vesmírnou loď. V některých úrovních je potřeba porazit různé bosse. Po dokončení hlavního příběhu se zpřístupní "challenge mode", s vyšší obtížností, ale zachováním zbraní z prvního hraní. Ratchet & Clank neobsahuje multiplayer.


Poslední diskuzní příspěvek

Strady: Já ty původní díly nehrál, ale jo, tenhle remake je super. Jedna z nejlepších 3D plošinovek co jsem hrál.

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PS4 70
Ratchet je celkem fajn odreagovací hopsačka se zbraněmi na které je kladen velký důraz možná až moc přehnaný. A nutnost je všechny vylevelovat kvůli trofejím pak odhaluje jak jsou některé zde hlavně do počtu.

Rozebírat příběh zde nemá moc smysl, je to přeci jen hra spíše zaměřená na mladší hráče, přesto to docela funguje a vysvětlí to důvod proč procestovat tolik míst a planet. A právě planety a jejich rozmanitost ať už v úkolech či protivnících v tom Ratchet dokáže zaujmout.

Drží se odkazu svého originálu, tudíž i hratelnost připomíná to období ze starších konzolí v tom dobrém slova smyslu a má co nabídnout i novým hráčům.
+11
  • PS4 80
Starými hrami nepolíben jsem k tomuto titulu přistupoval jako velký neznalec těchto dvou hrdinů. Což ale rozhodně nebylo ke škodě, navíc když se jedná o jakýsi remake původní hry. Remake, který své kořeny rozhodně nezapře.

Příběhově o nic světoborného nejde. Však to znáte, z obyčejného chlapíka, v našem případě, ehm, lištičky, či jak bych Ratcheta jinak popsal, se stává hrdina Galaxie, a to s pomocí jeho věrného druha, malého plecháče Clanka. Jenže člověk po téhle hře ani žádný složitý příběh plný zvratů nechce. Příjemně to odsýpá, kolikrát je se i čemu zasmát, jednoduše řečeno, plní to svůj účel. Zato jednotlivé planety, které navštívíte, to už je jiná. Každá lokace je něčím specifická a nezaměnitelná od ostatních. Navíc společně s grafickým zpracováním si budete především exteriéry opravdu užívat.

Většinu hry ovládáte Ratcheta (Clank je tu akorát na pár neakčních pasáží), který svým arzenálem zbraní kosí jednoho nepřítele za druhým. A že to je nějaký arzenál. Na výběr je jich tu více jak patnáct, a přitom je každá unikátní. Ať už od těch klasických na způsob samopalu, po ozvláštněné (brokovnice, co mění nepřátele na pixely) až po takové ujetosti jako je disko koule, díky které nepřátelé předvádí to, co znamená mít tanec v krvi (a i tak je ale neocenitelná ve chvílích, kdy se budete potřebovat zmobilizovat a uklidnit situaci). Časem se naučíte využívat veškeré prostředky (málo munice Vás k tomu navíc vyloženě tlačí), a společně s tím přijde i výborný požitek z dynamické akce.

Nepřátelé jsou různorodí, ale na všechny platí stejná taktika… per to do něj čím můžeš. Někdy jsem měl pocit, že se na nějakého protivníka hodí více určitý typ zbraně, ale ve výsledku je to víceméně jedno, protože umlátit se dá každý vždy vším, co střílí nebo metamorfuje na ovci. Obtížnost není nijak vysoká, na druhou stranu od toho ale procházku růžovým galaktickým parčíkem taky nečekejte.

Celou dobu během hraní je Vám jasné, že hrajete něco ze „staré školy“. Nevím, jak to správně popsat, ale mám pocit, že takovéto hry se dnes už nedělají. A to je sakra škoda, těch deset hodin uteklo rychle a já bych si moc rád dal nějaký přídavek. I přesto že stále jedná jen o zábavnou jednohubku. Ale sakra moc zábavnou.


+10
  • PS4 85
Herní výzva - "Nejen PC živ je člověk" (Hardcore)

Jo, jasně, dětská hra, to tak bude něco pro mě. Skáčete s nějakým ušáčkem a pomáhá vám robůtek. Je to hezké, milé, dětské, co by mě na tom sakra mohlo bavit? Aháááá, je to sranda k nezaplacení!

Jako začínám být s koupí PS4 čím dál víc spokojenější, neboť co hra, to parádní herní zážitek. Ratchet je sice hra primárně zaměřená na mladší hráče, ale starším přinese minimálně stejně kvalitní zážitek. Ano, příběh je fádní, možná až nudně předvídatelný, ale to je snad jediná vada na kráse tohoto díla.

Předně musím vychválit neuvěřitelný humor, který je opravdu povedený. Několikrát jsem se musel smát hláškám Clanka, Mr. Zurkona nebo dalších postav. Je to napěchované dělání si srandy ze všeho možného, především z her, komiksů či filmů obecně. Když se člověk soustředí na dialogy a hlášky, tak v tom skutečně nachází jednu vtipnou narážku za druhou.

Samotný gameplay je též velmi zábavný. Velké množství zbraní a jejich různých upgradů vám po celou dobu hraní dopřejí užívání si soubojů. Na nějaký tichý postup zapomeňte, ale jestli zvolíte taktické odstřelování či bezhlavý hack-slash styl, to už si vybrat můžete, navíc na každého nepřítele se hodí něco jiného.

Prolézání lokalit/planet - opět zábava. Ač nemáte v dané lokalitě příliš mnoho prostoru a nedá se v nich nějak moc bloudit, tak to vynahrazuje fakt, že co planeta, to originální design prostředí, každá lokace má úplně jiný nádech (ať už díky krásné přírodě, melancholické atmosféře či temným zákoutím továrny).

Hra není příliš těžká, ač finální boss mi dal celkem zabrat (no dobrá, přiznám se, od kámoše jsem dostal radu, že RYNO to za mě vyřeší - a vyřešilo). Pro mě to byl ideální poměr mezi obtížností a tím, jak moc náročný takovýto žánr chci.

Pravdou je, že hra zase takové množství obsahu nenabízí, celé to sfouknete za nějakých 15 hodin? Plus nějaké menší vedlejší aktivitky jako je sbírání, upgradování atp. Ale po dohrání vás asi nic moc hnát do pokračování nebude. Na stranu druhou těch 15 hodin bylo opravdu intenzivních a nelituji jediné minuty.
+7
  • PS4 90
Moje první hra s Ratchetem a jedna z nejlepších her v tomto stylu.

Pro: Jednoduchá hratelnost, rozsháhlý a taky vtipný zbraňový arsenál, grafický styl,

Proti: Krátký příběh

+2 +4 −2