@Moryart (02.10.2023 16:40): Já tam teda odehrál pár hodin až poté, co jsem dohral remake a říkal jsem si, proč to vlastně vůbec hraju, vždyť je to jen "okleštěný" remake. Přijde mi, že pokud člověk nehrál ten originál jako první, tak se mu to téměř určitě víc líbit nebude.
@Fritol (02.10.2023 16:31): Remake je možná tak lepší v grafice a gameplayi. Originál je jinak lepší ve všech ostatních ohledech. Hudba, animace, vztah dvou hlavních postav a víc prostoru pro hlavního záporáka. Ten navíc v originále působí jako hrozba oproti jeho verzi v 2016. Navíc PS2 éru Ratcheta považuji osobně za peak celé série.
@Moryart (02.10.2023 16:27): Jestli myslíš originály včetně toho prvního dílu, jehož je právě tenhle díl remakem, tak nechápu proč. Ta hra není v ničem lepší, než tenhle remake. Dnes už ji nemá smysl hrát.
@Tulareanus (02.10.2023 14:53): DS 3 som rozohral včera a zatiaľ to vyzerá veľmi, veľmi dobre. Ratchet je vlastne tak nejak v pohode, ale nemá - aspoň pre mňa - niečo, čím by ma zaháčkoval, aby som sa tešil, keď si ho zase zahrám...
@Tulareanus (02.10.2023 13:01): Asi áno. :) V skutočnosti som si Ratcheta chcel dať ako predel medzi DS 1 a 2 s tým, že som chcel nejakú oddychovku. Problém bol, že pohodové hranie vydržalo dosť krátko a potom sa len nudil, no.
Novy gameplay z rift apart.
Je to pěkný, jen tam nějak nevidím ten generační posun, aspoň ne v extrémní podobě jako to bylo třeba v případě ps2 a 3. Vlastně  bych docela věřil ze by to mohlo běžet i na ps4 z menšími ustupky. Jasne nějaké RT tam je, fast loading ale jinak...
Aby to nezaniklo, tak je hra ode dneška, asi na měsíc zdarma ke stažení na PS Storu.
@JohnCZ (komentář): Ono když to před těmi necelými dvaceti lety vyšlo poprvé tak to bylo dost nevídané a na konzolích to stvořilo docela legendu. Spolu s Jackem a Daxterem. Já hrál jen první tři díly, pak začli na můj vkus příliš sérii dělat akční a už mě to nebavilo. Ale i tak má Ratcheta rad a jsem rad ze na rozdíl Jacka a Daxtera pokračuje.
Můj první Ratchet. Musím říct, že to bylo skvělé. Zábavné collectibles, proměnlivé prostředí, spousta zbraní a gadgetů, neustále oživení v podobě závodů, potápění či lítání vždycky proložené tak akorát, ideální obtižnost i délka. Po Tearaway zas parádní Sony exkluzivní plošinovka. Kam se hrabe Crash... Doufám, že vznikne "remake" i dvojky.
Na dohrání vůbec nespěchám a hraji pomalinku, jak mám náladu a řekl bych, že dost rozkouskovaně (žádné pětihodinové pařby se nekonají), ale přijde mi to docela dlouhé, což je asi dobře.

Ale hlavní důvod mého příspěvku je, že jsem chtěl hře uznat docela slušnou obtížnost. Čekal jsem, že taková kreslená hopsačka bude poměrně snadná hlavně i kvůli tomu, že to budou hrát hodně mladší hráči (čímž nechci říct, že nemůžou i ti starší), ale na tu střední obtížnost mi nějaké úseky daly zabrat a musel jsem taktizovat. Schovaný za bednou a přemýšlet, kteréhého nepřítele sundat dříve a jakou zbraň na kterého použít. Prozkoumat zásoby munice. Na hopsačku docela komplexní a složité, ale je to svým způsobem i chytlavé. Samozřejmě jde jen o určité úseky a někde se prostě stačí protřískat kladivem.

Tak si to jdu zase na chvilku zahrát. Možná pak dám ten God of War 2.
Je to celkem chytlavé. I když nemám dobrou náladu, tak jsem u toho vydržel teď dvě hodiny vkuse. Ten systém prozkoumávání planet, dobře zpracovaná mapa, systém úkolů, vylepšování výbavy a bonusy jako závody a jiné minihry - to všechno mě docela chytlo a jako celke ta hra působí hodně dobře. Navrch pěkná kreslená grafika a vtipné animačky.

Je to fajn hra. Jen to míření je na prd. Buď to jede moc pomalu anebo moc rychle, ale chápu, že to není primárně jako střílečka brané. Ale i tak se tam míří, tak to nemuseli tak odbýt. Ale to je jen taková menší vada, jinak je to fajn hra.
@morlun (24.07.2018 19:32): To není žádná hra. Spíše jsem narážel na předsudky určitých lidí k tomuto typu her. Každopádně mám rád tyhle hopsačky a tohle se mi líbí jak graficky tak celkově gameplayem, takže myslím, že mě to nezklame. Navíc je to takové akční a svižné, takže to určitě nezklame. Dohraju, co mám doma a půjdu na tohle spolu s Killzone 3.
Už dlouho jsem nehrál žádnou pěknou kreslenou hopsačku pro mladší hráče, ale nevidím na tom nic špatného, i když mi je už 30 a tohle si fakt musím zahrát.

Tak z další výplaty si tohle spolu s Horizonem a Killzone 3 (pro PS3) koupím a zase bude chvíli co hrát.