Jsem na první planetě (kde mám najít vstup do Vaultu). Vstup jsem našel, ještě jsem šmejdil po planetě, našel jsem obrovského plaza a naskenoval ho...
...
A teď prostě nedokážu najít cestu zpátky na loď. Z té mapy není vůbec poznat, kudy se tam dostanu a pokaždé skončím ve slepé uličce. Budou další planety taky takhle nepřehledné?

Uvažuju o tom, že bych si nainstaloval neoficiální fast travel, ale do toho se mi moc nechce :/
Dá se nastavit kamera tak, abych ji měl fixně za zády? Jako v Jedi Outcast a Academy? Takhle ji ovládám myší a trochu mi to vadí. V nastavení jsem to nikde nenašel :(
Odrážení střel kdyby bylo na včasné zmáčknutí klávesy - podobně jako když chcete střelu vrátit nepříteli, tak by to najednou bylo o to těžší a stačili by 3 nepřátelé na scéně a bylo by peklo.

Do toho různí bojoví droidi. Ono by to šlo. Ale už teď si lidi stěžovali na obtížnost.
@Gordon (08.02.2023 19:27): Ale di ty, kdyby tam šlo přeseknout všechno jedním úderem. museli by z toho udělat rubačku ala Dynasty Warriors s bžilionem enemáků. Pokud chceš dělat "souls like nentononc" musíš holt ten meč nerfnout.
@pajmič (07.02.2023 21:11): To není o balancu, to je o lenosti vývojářů. Ve starších Jedi Knight hrách to nebyl problém. Je prostě jednodušší, udělat kompletně uzavřený koridor, který vypadá hezky než přispůsobit celou mapu gameplay stylu a plácnout na to nálepku "souls like".
Pro mě je i 75% dostačující na jeden příjemný průchod, ale dvojka vypadá po všech směrech lépe, než jednička. Srovnala bych to se Zero Dawn vs Forbidden West. Možná ne tak drastické zlepšení, ale stále na první pohled znatelné. Už se na to těším :)
Z toho pravopisu mi kleslo IQ tak o dvacet bodů, nicméně pokud si pamatuju, tenhle problém je spojenej s namapováním kláves počítajícím s anglickou klávesnicí, nikoli českou. Zkus ji přepnout, mělo by to pak jít. Klávesy se asi dají i přemapovat.
[přesunuto z komentářů]

Zdravým vás,moc prosím o radu jsem na začátku vezu a padám dolů ve videi jsem se přichitil mam prý použít sílu to že ji mám použiít se objevý až spadne druhá postava nevyým co tady dělat mám prý použít síl, poradíte mě prosím.
@kuthy (15.06.2022 07:55): No to si nemyslím. Neviem na akej obtiažnosti si hral ty, ja som hral na tretej (jedi master) a určite to nebolo o bezhlavom mačkaní jedného tlačítka. To by fakt nefungovalo. Fromovky som prešiel všetky, ktoré vyšli na pc a hoci boj nie je tak komplexný a náročný ako v nich, nie je to ani nič tak primitívne ako lego star wars.
@Tulareanus (10.06.2022 12:46): lego star wars:) mačkáš jeden čudlík a bojuješ.
Rollování je nutný maximálně u bossů.

Chápu to připodobnění k DS hrám a možná právě kvůli tomu při přišel soubojový system u SWJ:FO ne tak dobrej.
Asi by stálo říct, že není dobrý hru začínat hned po Elden ringu ;)
Já se na dvojku těším hodně. Věřím, že zapracují na tom, co bylo zde jen ok-ish. Ale je pravda že to připomíná Force Unleashed který docela hejtím a zajímalo by mě zda mi prostě jen extrémně neklesly nároky.
@Tulareanus (28.05.2022 22:22): Tragická není, stále je to lehký nadprůměr, ty nedostatky jsou ale hrozná škoda. I když já bych neměl lamentovat, bo i tak jsem si udělal platinu :D I když právě u sbírání trofejí ten fast travel strašně chyběl.
Ja si myslím, že Fallen Order vôbec nebol taký tragický ako opisujete. Tá hra potrebuje nejaký fast travel, prehľadnejšiu mapu, lepšie odsýpajúci príbeh a vychytanie mechaník, ktoré už v hre majú. To vôbec nie sú veci s ktorými by sa nedalo pracovať, alebo základ na ne nie je. Pseudosouls systém tej hre sedí, pretože na komplexnejší combat so svetelným mečom zatiaľ lepší systém nemáme. Ak by ho vytvorili, som za jeho použitie. Cal mi ako postava vôbec nevadil, problém bol skôr ten extra pomalý spád príbehu, ktorý sa rozbiehal a rozbiehal a skončil, než sa poriadne rozbehol. Gameplay bol však za mňa až na planétu Zeffo s chaotickým a otravným backtrackingom fajn.

@veselykralicek (28.05.2022 14:17): Hoci mám Jedi Academy rád, ten príbeh tam bol extrémne slabý. Knights of the Old Republic 1 a 2 a Star Wars: Republic Commando sú za mňa lepšie star wars hry.
@Malignus (28.05.2022 11:24): Já myslím, že nejlepší byla Jedi Academy.

Úspěch Fallen Order je danej hodně tím, že byl hlad po velké Star Wars hře, tahle byla čistě singleplayer záležitost bez mikrotransakcí a dalších blbostí. Což spousta lidí (včetně mě) v dnešní době ocení už jen díky tomu..
@Zoltan (28.05.2022 11:02): Přesně tu postavu co zmiňuješ jsem měl na mysli jediná co měla charakter a nic konec hry :D Dokázal bych si i představit pokračování kdy hraješ právě za ni. Byla by originální možnost na unikátní gameplay mechaniky díky jejím schopnostem.
@Jack_Dark (28.05.2022 10:47): Souhlas, vidím to stejně. To vše se dá napravit, ale Cal bude trochu problém :) Já už si ani nevybavuji jaký měl charakter, na tom by měli také zapracovat, jestli má mít aspoň ždibec charismatu. A co si budeme, jediná postava, kterou bych rád v pokračování viděl, je Nightsister Merrin, o které jsem se nestihnul dozvědět skoro nic a přitom je ze všech těch nudných postav tam jediná zajímavá.
@Zoltan (28.05.2022 10:31): Jo hlavně spravit mizerný design map, udělat nějaký pořádný scénář a postavy které nedostanou prostor až na konci hry, vybodnout se na kopírování stylu ala Dark Souls. Jen škoda že to zas bude Cal ten herec s výrazem znuděné opice tam nesedí.
@Tulareanus (28.05.2022 10:00): Bylo by to fajn, jak píšu v komentáři, Star Wars má povedený svět a velký potenciál vyprávět zábavné příběhy, bohužel výborných her z tohoto universa není tolik. A tady budou muset máknout pořádně, Fallen Order má chyb jak máku :)