Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentáře

Mark of the Ninja

 • PC 80
Mark of the Ninja je důkaz, že jde udělat skvělou 2D stealth hru. po pomalejším začátku a základníma skillama uzamčenýma pod upgradama se něco zlomilo a z průměrné stealth hry vyrostlo monstrum, na které budu vlastně rád vzpomínat. v momentě, kdy se hra trochu rozjede a nabídne víc cest k cíli, volitelné úkoly, variabilitu obleků/nástrojů a výzvy, si říkáte, že už vás nemá co překvapit. a pak přijde finále příběhu, který jste celou dobu tak trochu ignorovali, protože nebyl nijak zajímavý a ani důležitý a já musím smeknout poklonu. to byla hodně kvalitní vyprávěčská práce.

Pro: stealth systém, variabilita přístupů, finále

Proti: příběh vetšinu hry, nezapamatovatelná hudba

+10

Minit Fun Racer

 • PC 85
jednoduchá, milá závodní hra, kde závodíte s časem, vyhýbáte se překážkám a snažíte se dostat na dovolenou. díky skvělým odemykatelným vylepšením vás hra chytne a nepustí dokud se na ten vysněnej ostrov nedostanete. a pak zjistíte, že je pořád co odemykat a ten jeden minutovej pokus přece nic nestojí a najednou vám čas strávený ve hře ukazuje dvě hodiny.

Pro: humor, délka jednotlivých závodů, odemykatelné vylepšení

Proti: chybějící žebříček na porovnání s kamarády

+6

Road 96

 • PC 80
Příběhový roadtrip o útěku z diktátorské země, ve kterém potkáváte další lidi na cestách, kteří jsou nějakým způsobem zapojení do budoucnosti země. Hra umí být krásná, dojemná a vlastně jsem se u ní bavil víc než jsem čekal. Jedno z letošních překvapení.

Pro: hudba, dabing, vizuál

Proti: pokud chcete zjistit jak to dopadlo se všema postavama musíte hrát i novou hru +

+9

Down in Bermuda

 • PC 75
Down in bermuda je kombinace puzzle hry a hidden object žánru, která se odehrává v kouzelných světech ztracených v Bermůdském trojúhelníku. Příběh je jednoduchý, puzzly chytré a každý nový ostrov plný překvapení. Škoda jen chybějících nápověd, které by mohli zabránit frustraci z nemožnosti přijít na to, co je vlastně další hádanka.

Pro: kouzelné světy

Proti: viz komentář

+4

Flotilla

 • PC 60
Flotilla je kombinací super taktických 3D bitev a textových eventů v zábavném světě, ve kterém i zvířata už obsadila vesmír. Pokud máte chuť na strategii s hloubkou (protože jsou bitvy ve 3D, chápete ne, haha), ale nemáte moc času, jste na správném místě.

Pro: 3D bitvy, svět

Proti: 3D bitvy umí být pekelně těžké

+4

Stick It to The Man!

 • Switch 80
pokud máte chuť na něco vtipného s víc imaginativní estetikou a psychonauty už jste dohráli, tak tady nesáhnete vedle. stick it to the man! je skvělá hopsačka s chytrýma puzzlama a výborným dabingem.

Pro: vizuál, dabing, humor

Proti: některé pasáže nejsou moc intuitivní

+2 +3 −1

Toren

 • PC 60
nadějné dílo, jehož kvality strhává nízky rozpočet. bohužel všechny ty nemotorné animace a nepřesné ovládání zaclání krásnému prostředí a hudbě, zajímavým nápadům a skvelému pacingu.

víc takovýchle hodinku a půl dlouhých prvních her, které ukážou, co studio umí. upřímně doufám, že to využijí ve své příští hře.

Pro: pacing, prosředí, hudba

Proti: nízký rozpočet, nemotorné ovládání

+6

Marvel's Spider-Man: Miles Morales

 • PS4 85
miles morales se nevyhne porovnání k původnímu spider-manovi a těch pár změn, kterými prošel nebyly vždy k lepšímu. jde na něm vidět, že je brán jen jako intermezzo před druhým dílem, jelikož se mu nedostalo tolik polishe a běžne se mi stávalo, že se mi nezapl voice over, podcasty přestaly hrát v půlce nebo se mi nějaká postava zasekla a já musel restartovat misi. i přes tyto neduhy jsem si nového spider-mana ale užil víc než původní hru. miles je skvělá postava, jeho příběh je víc osobní, hra rozšiřuje stealth možnosti, nové schopnosti prohlubují soubojový systém a houpání je mnohem víc smooth. přičtěte si k tomu oblečky, které tentokrát i chci nosit nebo zasněženej new york a máte další skvělou spider-man hru.

Pro: miles, stealth, příběh, zasněžený new york

Proti: chyby, horší UI

+8

Marvel's Spider-Man: Turf Wars

 • PS4 60
stejně jako předchozí the heist má toto dlc neoriginální mise a nezajímavej příběh, který drží pospolu jen díky základům, které položila už základní hra. navíc na vás posílá větší hordy nepřátel a souboje s zdají být nekonečné. na krátký návrat do new yorku dobrý, jinak bohužel nic moc.

Pro: spider-man, pohyb

Proti: moc nepřátel, neoriginalita

+6

Marvel's Spider-Man: The Heist

Marvel's Spider-Man

 • PS4 85
od hry se spider-manem člověk čeká skvělé houpání, zábavné souboje, nenáročnej příběh a trochu přiblblej humor. marvel's spider-man to všechno doručil s takovou grandiózností, až o té hře nemůžu říct, že se jedná o zábavnou sedmičku. ne, spider-man je super akční letní trhák s obří výpravou, nádherným městem a sympatickým petrem parkerem i záporákama.

Pro: pohyb, hloupej humor

Proti: nevýrazná hudba

+7

Tiny Lands

 • PC 80
krásná relaxační logická hra, která na vás dýchne nostalgickým hledáním v rozdílů mezi obrázkama v časopisech. rozdíly jdou ale občas pekelně těžcé najít. naštěstí ani to mě nedokázalo vytrhnout z toho zenu, do kterého jsem se pokaždé při hraní tiny lands dostal.

Pro: relaxační atmosféra

Proti: UI občas zavazí

+4

Middle-earth: Shadow of War

 • PS4 70
shadow of war je zvláštní sequel - na jednu stranu skvěle rozšiřuje nemesis systém, s kterým je radost si hrát, na stranu druhou je skoro ve všech ostatních ohledech o úroveň horší než první díl. je to takový herní mcdonald, najíte se z toho, máte na to chuť, ale uvědomujete si, že to není žádná špička. je to zábavné hrát, ale vlastně vás moc nezajímá, co se ve hře děje.

Pro: nemesis systém

Proti: přeplácanost, příběh, hlavní postava

+6 +7 −1

Hard Lads

 • PC 75
stejně jako adaptované video jsou hard lads nádhernou studií křehké maskulinity a celé "bro, no homo" kultury. finální scéna s truly madly deeply je něco, co se ve hrách jen tak nevidí.

Pro: finále, téma, hudební doprovod

Proti: ovládání může být ze začátku zmatené, stejně jako to, co vlastně dělat

+9

Sayonara Wild Hearts

 • PC 80
audiovizuální hry jsou nejčastěji doprovázeny elektronickou hudbou a tak byla sayonara wild hearts jako popové album velice příjemná změna. a musím uznat, že popu tvůrci rozumí, protože každý level je skvělým popovým hitem nejen v rámci hudebního doprovodu. škoda jen nuceného pauzování mezi úrovněma. po prvním dohrání otevřený arcade mód by měl být to, co si lidi zahrají jako první.

Pro: pop, hudba, vizuál

Proti: pauzy mezi úrovněma v základním režimu hry

+5

Firewatch

 • PC 85
když firewatch pustíte, je vám naservírován úvod jako jen málo kde. text, pár scén, nádherná příroda a emoce. a přesně v těchto oblastech firewatch exceluje. nesnaží se vám předkládat žádné hádanky, žádnou akci a přesto si vás udrží až do konce.

Pro: příroda, atmosféra, scénář

Proti: některé pasáže jsou zbytečné zdlouhavé

+7 +8 −1

Sid Meier's Civilization VI

 • PC 80
když se řekne doma, jedná se často o místo, kde se cítíme v bezpečí, kde si odpočneme a kde můžeme být sami sebou. civilizace je série, která ve mě tyto pocity vyvolává a šestý díl není výjimkou. ačkoliv na poli 4X strategií vznikají nové a originálnější hry, žádná jiná hra tohle nedokáže.
+2 +3 −1

Assemble with Care

 • iOS 75
pokud máte rádi starou elektroniku a rádi se v ní vrtáte (i když netušíte, co vlastně provádíte), assamble with care je pro vás. příjemně napsaný a skvěle nadabovaný coming-of-age story o dívce, která umí spravit víc než jen rozbité věci.

Pro: voice acting, feel good vibe

Proti: předvídatelný příběh

+6

Sea of Thieves

 • PC 85
nádherné moře, překrásné západy slunce, pátrání po pokladech, sbírání historek a legend, napínavé souboje, relaxační rybaření, zábavné večery při hudbě s korbelem grogu v ruce a ještě mnohem víc. sea of thieves vás netahá za ručičku. jste pirát a tohle je pirátská fantazie se vším všudy.

Pro: moře, crossplay

Proti: málo hudby

+10

Alan Wake's American Nightmare

 • PC 70
seriál night springs byl už v alanu wakovi strašně cheesy a v american nightmare jste v jedné z jeho epizod. tam, kde dlc ztrácí na výborném příběhu z původní hry, to dohání akcí, která je minimálně o úroveň lepší. nečekal jsem to, ale bavil jsem se celou dobu.

Pro: akce, alan wake universum

Proti: horší příběh než v původní hře

+10

Alan Wake

 • PC 80
psychothriler s arogantním spisovatelem v hlavní roli, odehrávající se v atmosférických lesích amerického severozápadu. akční složka trochu pokulhávala, ale svět i příběh na výbornou.

p.s. doporučuji zahrát i dlc the signal a the writer. to první je bohužel víc akční, ale dark place má výborný level design. zato the writer je výborný a zároveň má nejoblíbenější část celého alana waka.

Pro: prostředí, atmosféra, příběh, dlc

Proti: akční pasáže

+12

Total Overdose

 • PC 80
stylová frenetická akce zasazená do mexika s výborným soundtrackem, která je překvapivě zábavná i 15 let po vydání. hodně tomu pomáhá fakt, že lze přeskočit všechny ty open-world pasáže (které nezestárly nejlíp) a mise pouštět rovnou z menu. největší plus jevšak to, že se hra nebere vážně. jak by taky mohla se všemi těmi explozemi, stupidním humorem, a klišoidním příběhem?

Pro: soundtrack, humor, dynamická akce

Proti: open-world

+7

Pikuniku

 • PC 80
milá a zároveň hrozně moc stupidní hra, ve které hrajete za monstrum, které vlastně není zlé, jen umí akorát kopat, takže toho víc rozbije než opraví. jednuchá hopsačka s pár puzzlema cool brýlema a chytlavou hudbou. coop jsem ještě nezkoušel, ale rozhodně se do něj časem pustím.

Pro: humor, vizuál, hudba a celkově nálada

Proti: pár pasáží je oproti zbytku hry nečekaně obtížných

+6

Fe

 • Switch 70
Fe je kouzelná hra s nádherným vizuálem, roztomilým protagonistou a frustrujícími částmi, kde musíte skákat. Na druhou stranu obyčejný pohyb, plachtění a jiné způsoby pohybu jsou natolik uspokojující, že tuhle malou metroidvaniu (která se tak na první pohled netváří) můžu doporučit všem, kteří nehledají nic složitého a chtějí si na pár hodin odpočinout.

Pro: vizuál, pohyb, hlavní lištička

Proti: frustrující skákání

+9

Lair of the Clockwork God

 • PC 85
nejnovější hra s Danem a Benem je point&click adventurou, která zvládá být aktuální i v roce 2020. všechno to statické klikání je sice nahrazeno akčními skákacími pasážemi, ale centrem zůstávají stále puzzly, takže se nemusíte bát, že by šlo jen o skill s ovladačem. hra je navíc pekelně vtipná a nebojí se dělat legraci sama ze sebe, z dnešního herního průmyslu a hlavně z hlavních protagonistů/tvůrců.

Pro: humor, téma

Proti: ovládání dana není tak responzovní jak by mohlo

+10

The Signal From Tölva

 • PC 80
Atmosférická střílečka v krásném světě od Iana McQueho, kde se snažíte přijít na to, proč je tolik zájmu o planetu jménem Tölva. Nečekaně náboženské a zenové.

Pro: svět, hudba

Proti: zbytečně těžké

+7

Donut County

 • PC 80
Krásná pohádka o tom jak přátelství vyhraje nad korporátem, který mezi tím stihne zničit úplně všechno. To vše zabaleno v jednoduché a velice uspokojivé puzzle hře, kde hrajete za díru.

Pro: téma, nálada

Proti: nepřesné ovládání

+6

Ashen

 • PC 75
Atmosférická akční adventura s pomalým soubojovým systémem, zajímavým světem a ikonickým vizuálem. Oproti podobně těžkým hrám stejné typu se však soustředí spíše na naději, budování civilizace a spolupráci.

Pro: coop, vizuál, nálada

Proti: spojení s konrétním hráčem je zbytečně složité

+8

The Blackwell Legacy

 • PC 75
Příjemně napsaná epizoda se zajímavě fungujícím světem, sympaticky otrávenou hlavní postavou a výborně budovanou atmosférou.

Pro: délka, svět

Proti: nečitelný text

+11

Four Last Things

 • PC 60
Vizuálně krásná, vtipná a příjemně krátká adventura, o sedmi smrtelných hříších, která bohužel strádá po stránce nápověď, které tradičně hry podobného tipu nabízí. Tady se vážně snažíte trefit tvůrcům do hlavy, jak zrovna chtěli daný hřích vykonat. Škoda, koukalo se na to krásně.

Pro: vizuál, humor, krátká herní doba

Proti: chybějící nápovědy

+10