Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Stick It to The Man!

19.11.2013
03.12.2013
13.12.2013
01.05.2014
06.05.2014
28.08.2014
23.11.2017
kompatibilní
74
13 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Ray je zdánlivě obyčejný dělník žijící v nemilosrdném soukolí nelítostné reality, chlapík se srdcem na pravém místě, jenž vede skromný život, touží po lásce, má tajné sny i cíle a hluboký smysl pro spravedlnost. Nicméně se jeho život stále plaví za celistvostí. Jednoho dne při cestě z práce mu na hlavu spadne přísně tajný ilegální náklad, po němž upadne do krátkodobého kómatu. Touto příhodou je bez milosti vhozen do víru život ohrožujících událostí.

Po nabytí vědomí zjišťuje, že mu z hlavy trčí růžová chapadlová ruka, kterou okolí naštěstí nevidí. Její hlavní devízou je telepatie. V momentě zacpání si uší a uchopení mozku člověka či zvířete špagetovou prackou se mu vyjeví "momentální" myšlenky onoho tvora, trable a přání, čehož v postupu hrou nejednou využijeme. Taktéž s ní lze strhnout, uchopit i přenést předmět, emoci či náladu nebo s ní proplesknout protivníka, čímž jej na chvíli paralyzujeme.

Na Stick It to The Man! shlížíme ve 2D pohledu z boku provedeném v papírovém prostředí s kompletním dabingem.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 75
Chtěl jsem zkusit něco neotřelého, na první pohled zajímavého a tak jsem prubnul plošinovku Stick It to The Man! Jaké pro mě bylo milé zjištění, když jsem zjistil, že se jedná o tak nápaditý kousek, že hrát ho byla čirá radost.

Stick It to The Man! na první pohled působí jako klasická plošinovka. Jen s tím rozdílem, že se zrodíte v zábavně barvitém prostředí graficky podobném jak ze světa Grim Fandango. Přitom i s podobně laděným humorem, který v sobě skrývá celou řadu popkulturních vsuvek a nejvíce Vám to ukáže v misi s názvem Přelet nad kukaččím hnízdem. Nápady a grafikou je tato hra určitě hrou, která stojí za to vyzkoušet. A stojí za to vyzkoušet i vzhledem k nápadu, který je jeho hlavní devizou...

Začínáte totiž jako Ray, námezdní dělník, který s partou staví nějakej dům a vlivem nepozornosti mu něčí kladivo spadne na hlavu. Nasrán odcházíte domů a cestou domů na Vás, pro změnu, spadne jakýsi mimozemský náklad. Uvede Vás do stavu bez vědomí a když se proberete, zjistíte, že Vám z hlavy trčí nějaká ruka. Kterou, ještě k tomu, nikdo ani nevidí, jen Vy. Navíc budete umět číst myšlenky lidí, a co více, budete je pomocí této ruky tahat z myslí lidí a předávat je do myslí jiných. To proto, abyste mohli prostoupit příběhem, Rayovými sny a nebo čirou psychadelií, u které neustále bádá zdali se jedná o sen nebo realitu. Ostatně ani hráč to nedokáže přesně určit. Nicméně právě to předávání myšlenek je to, co činí hru tak zábavnou. Navíc této plošinovce přidává k dobru i jistý nádech adventurna.

Stick It to the Man! je zábavným kouskem. Nečekal jsem to, ale nakonec jsem se do hraní této hry pokaždé vysloveně těšil. Tvůrcům se povedlo vytvořit nápaditou a originální plošinovku, že by byla hrozná škoda, kdybyste jí alespoň nevyzkoušeli.

Úvodní skladba hry.

Pro: Originalitou živa je hra a tato z originality vysloveně těží. Nápadité, naivní grafické zpracování. Zábavná mezi videa. Hra ani chvíli nenudí, což podporuje i kvalitní hudební doprovod a adventurní prvky.

Proti: Těžko říct, co hledat proti. Hra těží především z nápadu předávání myšlenek mezi postavami a o tom to vlastně celé je. Sice se jedná o kombinaci plošinovky a adventury, ale z plošinovky si opravdu vzala jen to nejnutnější.

+12
  • PC 75
Som prekvapený, aká mŕtva je táto hra na DH. Žiadna diskusia, takmer žiadne hodnotenia a to už je hra vonku dva roky.

Mám rád humorné hry a Stick It to The Man! má toho humoru na rozdávanie. Obsahuje množstvo odkazov na popkultúru a tak tu nájdete jeden celý level venovaný filmu Prelet nad kukučím hniezdom alebo stretnete kapitána Achaba s jeho posadnutosťou Bielou veľrybou a tvorcovia si podobných prekvapení pripravili viac.

Hrateľnosťou je to mix medzi plošinovkou a adventúrou. Výplňové hopsacie pasáže, kde bolo potrebné zdrhať pred nepriateľmi už ku koncu išli na nervy, ale naopak adventúrna hrateľnosť veľmi bavila. Množstvo bizarných postavičiek, s ktorými môžete komunikovať alebo zistiť čo si práve myslia a z ich myšlienok sa dajú vytiahnuť predmety, ktoré sú potrebné na riešenie prekážok. To prináša množstvo zábavných momentov a hrateľnosť je tým veľmi originálna.

Grafický štýl je tiež unikátny a vlastne sa jedná o papierové prostredie, z ktorého môžete strhávať stránky a tak prísť k novým cestám, postavám a predmetom. Vypadá to príjemne a vtipne. Dabing sa veľmi podaril a hudba ponúka pár chytľavých melódií.

Prejdenie mi trvalo niečo cez 4 hodiny a zábava to bola kvalitná. Rozhodne odporúčam všetkým, čo majú radi humorné a originálne hry plné nápadov.

Pro: Originalita, príjemná grafika a hudba, plno hravých nápadov, bizarné postavičky, humor

Proti: veľký počet akčných skákacích pasáží, ktoré už ku koncu otravovali, krátke

+10
  • Switch 80
pokud máte chuť na něco vtipného s víc imaginativní estetikou a psychonauty už jste dohráli, tak tady nesáhnete vedle. stick it to the man! je skvělá hopsačka s chytrýma puzzlama a výborným dabingem.

Pro: vizuál, dabing, humor

Proti: některé pasáže nejsou moc intuitivní

+2 +3 −1