Chtěl jsem zkusit něco neotřelého, na první pohled zajímavého a tak jsem prubnul plošinovku Stick It to The Man! Jaké pro mě bylo milé zjištění, když jsem zjistil, že se jedná o tak nápaditý kousek, že hrát ho byla čirá radost.

Stick It to The Man! na první pohled působí jako klasická plošinovka. Jen s tím rozdílem, že se zrodíte v zábavně barvitém prostředí graficky podobném jak ze světa Grim Fandango. Přitom i s podobně laděným humorem, který v sobě skrývá celou řadu popkulturních vsuvek a nejvíce Vám to ukáže v misi s názvem Přelet nad kukaččím hnízdem. Nápady a grafikou je tato hra určitě hrou, která stojí za to vyzkoušet. A stojí za to vyzkoušet i vzhledem k nápadu, který je jeho hlavní devizou...

Začínáte totiž jako Ray, námezdní dělník, který s partou staví nějakej dům a vlivem nepozornosti mu něčí kladivo spadne na hlavu. Nasrán odcházíte domů a cestou domů na Vás, pro změnu, spadne jakýsi mimozemský náklad. Uvede Vás do stavu bez vědomí a když se proberete, zjistíte, že Vám z hlavy trčí nějaká ruka. Kterou, ještě k tomu, nikdo ani nevidí, jen Vy. Navíc budete umět číst myšlenky lidí, a co více, budete je pomocí této ruky tahat z myslí lidí a předávat je do myslí jiných. To proto, abyste mohli prostoupit příběhem, Rayovými sny a nebo čirou psychadelií, u které neustále bádá zdali se jedná o sen nebo realitu. Ostatně ani hráč to nedokáže přesně určit. Nicméně právě to předávání myšlenek je to, co činí hru tak zábavnou. Navíc této plošinovce přidává k dobru i jistý nádech adventurna.

Stick It to the Man! je zábavným kouskem. Nečekal jsem to, ale nakonec jsem se do hraní této hry pokaždé vysloveně těšil. Tvůrcům se povedlo vytvořit nápaditou a originální plošinovku, že by byla hrozná škoda, kdybyste jí alespoň nevyzkoušeli.

Úvodní skladba hry.

Pro: Originalitou živa je hra a tato z originality vysloveně těží. Nápadité, naivní grafické zpracování. Zábavná mezi videa. Hra ani chvíli nenudí, což podporuje i kvalitní hudební doprovod a adventurní prvky.

Proti: Těžko říct, co hledat proti. Hra těží především z nápadu předávání myšlenek mezi postavami a o tom to vlastně celé je. Sice se jedná o kombinaci plošinovky a adventury, ale z plošinovky si opravdu vzala jen to nejnutnější.

Som prekvapený, aká mŕtva je táto hra na DH. Žiadna diskusia, takmer žiadne hodnotenia a to už je hra vonku dva roky.

Mám rád humorné hry a Stick It to The Man! má toho humoru na rozdávanie. Obsahuje množstvo odkazov na popkultúru a tak tu nájdete jeden celý level venovaný filmu Prelet nad kukučím hniezdom alebo stretnete kapitána Achaba s jeho posadnutosťou Bielou veľrybou a tvorcovia si podobných prekvapení pripravili viac.

Hrateľnosťou je to mix medzi plošinovkou a adventúrou. Výplňové hopsacie pasáže, kde bolo potrebné zdrhať pred nepriateľmi už ku koncu išli na nervy, ale naopak adventúrna hrateľnosť veľmi bavila. Množstvo bizarných postavičiek, s ktorými môžete komunikovať alebo zistiť čo si práve myslia a z ich myšlienok sa dajú vytiahnuť predmety, ktoré sú potrebné na riešenie prekážok. To prináša množstvo zábavných momentov a hrateľnosť je tým veľmi originálna.

Grafický štýl je tiež unikátny a vlastne sa jedná o papierové prostredie, z ktorého môžete strhávať stránky a tak prísť k novým cestám, postavám a predmetom. Vypadá to príjemne a vtipne. Dabing sa veľmi podaril a hudba ponúka pár chytľavých melódií.

Prejdenie mi trvalo niečo cez 4 hodiny a zábava to bola kvalitná. Rozhodne odporúčam všetkým, čo majú radi humorné a originálne hry plné nápadov.

Pro: Originalita, príjemná grafika a hudba, plno hravých nápadov, bizarné postavičky, humor

Proti: veľký počet akčných skákacích pasáží, ktoré už ku koncu otravovali, krátke

• Switch 80
pokud máte chuť na něco vtipného s víc imaginativní estetikou a psychonauty už jste dohráli, tak tady nesáhnete vedle. stick it to the man! je skvělá hopsačka s chytrýma puzzlama a výborným dabingem.

Pro: vizuál, dabing, humor

Proti: některé pasáže nejsou moc intuitivní