Donut County

logická > nezařazeno *
28.08.2018 PCPS4
18.12.2018 XOneSwitch
V krátké logické hře Donut County hráč ovládá díru v zemi, se kterou se může pohybovat po povrchu a umísťovat ji pod nejrůznější objekty a postavy na herním poli, aby jí propadli. Čím více věcí vaší dírou propadne, tím víc se zvětšuje její objem a může tak pohltit čím dál větší objekty, od malých kamínků a smetí až po celé budovy. Cílem hry je tak pohltit celé městečko, přičemž důraz je kladen na využití fyzikálních vlastností předmětů při řešení hádanek. Některé propadlé objekty lze vyvrhnout nazpátek a použít je tak pro postup dále.

Samotný příběh je vyprávěný mezi jednotlivými úrovněmi formou krátkých a vtipných dialogů vedených několika různými postavičkami, sedící v kruhu u ohně na dně obrovské díry, která je pozřela. Mezi obětmi sedí i mýval zvaný BK, hlavní podezřelý této tragédie, bránící se obviněním naštvané skupiny. Ačkoliv je skoro jasné, že hlavní viník je mýval, proč se i on ocitl mezi propadlými dírou, na to hráč musí přijít v průběhu hry.

Donut County má neskutečně jednoduchou premisu, a to že hrajete za díru, která pojídá věci a přitom se zvětšuje a může jíst větší a větší objekty. Trailer na hru jsem viděl někdy před lety na E3, a od té doby jsem na ni zapomněl. V tichosti vyšla letos v srpnu, a já se o ní dozvěděl až v listopadu kdy dostala první slevu. Jak jsem již zmínil, celou dobu ovládáte černou díru a snažíte se toho co nejvíc pohltit. Hru prolíná velmi jednoduchý příběh, který mi přišel spíš na škodu, a necelé dva týdny po dohrání si z něj již nic nepamatuji. Grafika je jednoduchá, velmi stylizovaná, soundtrack je velmi uklidňující a mění se s tím jak vaše díra roste. Co mě velmi mrzí je délka samotné hry a počet levelů. Hra mi zabrala necelé dvě hodiny, a to jsem délku nijak nenatahoval, ani jsem nespěchal. Byl bych raději kdyby ve hře nebyl příběh, a přibylo větší množství úrovní. Každý level lze navíc vyřešit pouze jedním způsobem, takže hru nemá cenu hrát znova. Škoda, koncept mi přišel zajímavý, snad se toho autor bude držet a vydá pokračování. :)

Pro: Gameplay, stylizovaná grafika, soundtrack

Proti: Krátká herní doba, neúměrná cena