Pikuniku

24.01.2019
12.03.2020
09.02.2021

V nezávislé, minimalisticky pojaté adventuře Pikuniku se ujmete vytáhlého, červeného tvora sice bez rukou, avšak disponujícího dvěma dlouhýma nohama pro rychlou chůzi a štědré kopance. Probouzíte se v jeskyni nedaleko místní vesnice, jejichž obyvatelé ve vás vidí hrůzostrašnou stvůru z legend. Jejich přesvědčení je třeba vyvrátit činy a tak bude třeba pomoct rozličným charakterům překonat vlastní obtíže, přitom odhalit dalekosáhlé spiknutí a zahájit malou revoluci v dystopickém světě, kde všechno není tak šťastné a veselé, jak se na první pohled zdá.

Ve hře se pohybujete podobně jako v plošinovkách směrovými špikami a za asistence skákání, kopů nebo koulení se, prozkoumáváte barevný svět a potkáváte výstřední tvory, kterým je třeba pomoct s jejich obtížemi. Během dobrodružného putování na vás čeká spousta hádanek, miniher, potyček s bossy a nepovinné skryté lokace či easter eggy, přičemž svět zůstává i po dohrání kampaně otevřený k dalšími prozkoumávání.

Krom sólo kampaně hra obsahuje kooperativní multiplayer pro dva hráče, v němž díky vzájemné spolupráce překonáváte nástrahy v několika pro to určených úrovních.

milá a zároveň hrozně moc stupidní hra, ve které hrajete za monstrum, které vlastně není zlé, jen umí akorát kopat, takže toho víc rozbije než opraví. jednuchá hopsačka s pár puzzlema cool brýlema a chytlavou hudbou. coop jsem ještě nezkoušel, ale rozhodně se do něj časem pustím.

Pro: humor, vizuál, hudba a celkově nálada

Proti: pár pasáží je oproti zbytku hry nečekaně obtížných