Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentáře

Warcraft III: Reforged

 • PC 75
Nejprve to špatné ohledně téhle hry, co jsem si všiml. Je celkem na nic, že mají všichni hráči za nickem čtyřmístné číslo, nechápu, co tím autoři chtěli předvést. Jsou tu taky buggy v editoru, kdy se nezobrazí model a píše to celkově errory. Co se týče grafiky, vůbec se mi nelíbí postavy a jejich avatary.

Teď to pozitivní. Vylepšili editor a vsadili spíš než na normalní rubačku na tvorbu nových map. Grafika vypadá skvěle. Líbí se mi i interface. Kromě postav jsou pěkné i budovy. A na konec jedna hodně zajímavá věc. Když v editoru jakékoli jednotce nastavíte jiný hlas než normálně, jejich rty se pohybují téměř přesně podle toho, co je to za zvuk.

Pro: vylepšený editor, grafika interface a budov

Proti: buggy, číslo za nickem, dlouho nevydaný žádný patch

+8

Diablo II: Resurrected

 • PC 90
Musím říct, že se jim tohle dílo dost povedlo. Zlepšuje to, co bývalo u standartního Diabla mínusem. Tj. Grafická stránka a nutnost mít pouze málo prostoru pro předměty v truhle. (i tak jsou ty sloty později plné, ale nevadí to) Na hratelnosti tedy nezměnili vůbec nic a zachovali tedy ten správný Diablo feeling. Veškerá grafika, předměty, interface, monstra atd. je vylepšená, aby dokázala konkurovat graficky novodobějším hrám. Mínus je možná vzhled postav, kdy např. Leather armor, který je složený celý z kůže, vypadá např. na barbarovi jako chránič na rameni, což je dost divné. A zbraně vypadají taky zvláštně na postavě. Jediné co možná nevypadá tak divně jsou helmy. No, zkrátka povedená hra.

Pro: Grafika, hratelnost

Proti: Vzhled postav

+12

Tomb Raider

 • PC 90
Téměř perfektní audio-vizuální stránka. Skvělá hratelnost, chytlavý děj, příběh + třešnička na dortu Guardians(strážci), z kterých napoprvé šel slušný respekt. Je tomu opravdu málo co vytknout, možná občas příliž mnoho nepřátel, kteří na hráče naskakovali fakt po houfech a Lara, které mi bylo občas líto, jak se s ní ostrov nemaže, se s nima musela srovnávat sama. (trochu nerealistické) Slušný nářez. Jak jsem na tuhle hru nadával napoprvé, teď jí musím pochválit.
+13

Garry's Mod

 • PC 95
Další skvělá hra, resp. mód na hry všemožných fps žánrů, kdy jsou ve hře základní propy(objekty) ze hry Half Life 2 s tím, že se dá přidat další řada propů z jiných her, které to dovolují včetně postav atd. Unikátnost téhle hry je vlastně v tom, že jste jak na otevřeném hřišti, kde se dá hrát s fyzikou, zbraněmi, můžete např. nasadit trysky na vozidlo, které jste si složili a svařili z propů (můžete v tom vozidle i sedět a zároveň řídit) a další tuna věcí, které se tam dají dělat, včetně podpory pro multiplayer. Na Youtube se dá narazit na lidi, co v téhle hře vytváří pomocí kamer a postav krátké filmy. Atd.
+4

F.E.A.R.: Extraction Point

 • PC 80
By mě zajímalo, co dělali s tím rozlišením, které neumožnilo widescreen. Docela to zmrvilo hru. Extraction point není uplně špatné rozšíření Fearu. Je ale dost rozdílné, používá rozdílnou dějovou linii a hned ze začátku lze poznat, že to bude trošku o něčem jiném, což je plus. Kdo např. hrál hodně první díl a už ho omrzel, je extraction pro něj správná volba. Bohužel ale nenabídne skoro nic víc, než tu rozdílnost. Lekačky slušný.
+10 +11 −1

Silent Hill 2

 • PC 70
Tak jsem to konečně dohrál. Povedlo se mi to až na potřetí. Trochu mě mrzí, že jsem předem věděl, jak to dopadne. No je pravda, že alespoň pro mě je tenhle díl lepší, než díl třetí. Hodně, hodně povedená hra. Jediné, co mě trochu štvalo, bylo to neustálé hledání a skládání. Ale stojí to za to vydržet až do konce a nejlépe si ani nehledat návod, jak dál. Já to ale udělat musel, protože jsem to nevydržel. :D Někdo to hold neustojí. Někdo jo. Zasloužených 90%.

Pro: Hudba, příběh, cinematics

Proti: Ovládání

+8 +9 −1

Diablo

 • PC 80
Když si člověk zahraje tak starou hru, je nejprve překvapen, zmaten a samozřejmě trochu zklamán grafikou a jednoduchou (náročnou?) hratelností. Postupem času ale hra začíná dávat smysl a odkrývá se pravé kouzlo téhle pecky. Řekl bych že i atmosféra a grafika, postavy, dialogy a příběh jsou prostě skvělé. Nehraju to tak často z důvodu, že jsem začal u Diabla 2 a navíc už Blizz tuhle hru nepodporuje takže se nedá ani nikde sehnat. Je sice už zadarmo ale nerozjede se normálně na novějších windowsech a k tomu je potřeba použít third party programy které se dají taky sehnat.
+12 +13 −1

BioShock

 • PC 100
Na první pohled trochu přeplácané prostředí.... na to se dá ale rychle zvyknout a později je to spíš lahoda. Hraní jsem si užíval, přepínal jsem mezi během a chůzí abych mohl vztřebat všechny detaily nejen visuální, ale i skvělé zvuky plasmidů, splicerů, prostředí. Je to hodně zvláštní hra, najdete zde věci, které jste určitě nikde neviděli. Není to však směska nesmyslů zkombinovaná dohromady. Všechno má své vysvětlení a zapadá to do příběhu.
Kdo jste to ještě nehráli, hodí se vypnout si šipku, víc si hru užijete.
+11 +12 −1

Path of Exile

 • PC 95
PoE je vyjímečná hra. Na tomhle se sakra někdo nadřel a to doslova, protože tak promakanou, vyhlazenou Indie hru jen tak nenajdete. Jedna z pozitivních (jak pro koho) aspektů je i prvek, s kterým hra pracuje a to je brutalita. Hodně hráčů to možná přehlíží, ale PoE je oproti ostatním hrám dost brutální, naturalistické - realistické. Např. takový marauder z toho jde strach jenom na něj pohledět. A jak majzne kladivem do nepřítele, no prostě spoušť. Hudba vynikající, grafika vynikající a přiběh tak akorát aby zaujal. Nedávno dodělali 4 akt tak jím držím palce.
+6

F.E.A.R.

 • PC 95
Další promakaná FPS pecka. Hratelnost to ma opravdu na dost vysoké úrovni. Stejně tak audio-vizuální složku. Možná jen občas trochu divná grafika a ne uplně promyšlený příběh, který dělá z hry za určitou dobu docela tupou střílečku, který sice baví a bude bavit asi furt, ale jinak to už nenabídne fakt nic. Co se týče strachu, tak toho tu lze nalézt opravdu dost i když hru znáte nazpaměť, což je unikátní prvek, který jsem nikde jinde neviděl. Např. když znáte tuhle hru a budete jí znovu a znovu jenom přebíhat furt stejně, je to to samé dokola že. Ale když se ve hře zastavíte a trochu se podíváte kolem sebe, můžete narazit občas na zajímavé věci.

Proti: Hodně málo věcí.

+7 +9 −2

Diablo II: Lord of Destruction

 • PC 95
Diablo 2 LoD beru prostě jako Diablo, protože je to finální verze a má to ty pravé herní grády. Tuto hru nelze pořádně hodnotit, protože je to jedna z mála her, která je téměř dokonalá. Dokonalá z toho důvodu, že o ní nelze pochybovat. Nenajdete zde slabé místo.

Znám tuto hru vzřejmě od jejího vydání a hraje se už 16 let, není to snad dostatečný důvod k tomuto hodnocení? Já se k němu příkláním například kvůli další věci, a to je znovuhratelnost. Pokaždé, když Diablo 2 hraju, si všimnu něčeho nového, nové herní strategie, nové kombinace v herních principech atd. Je to sice "rubačka", ale zato tak promakaná, že nelze jí neobdivovat.
+12

Diablo III

 • PC 85
Tak hraju diablo 3 znovu a po velkých úpravách, kdy je momentálně nahozený patch 2.4.0, musím pochválit dost změn a vylepšení. Celkově je hra zábavnější a už jsem se nesetkal s tolika zklamáními jako když hra vyšla. S dvojkou se to srovnávat nedá, že, každopádně si myslím, že blizzard s respektem k dvojce udělal z trojky takovou oddychovku. Ono se to s dvojkou špatně srovnává, protože jde D3 vlastní cestou a rozhodně to není odbytá nebo špatná hra, právě naopak.

Je to taková oddechová jízda. Žádný stres, prostě čirá zábava. Opravdu povedená a promakaná hra.

Proti: grafická stránka předmětů na postavě

+2 +5 −3

Loadout

 • PC 70
Loadout je slušná akce, kterou jsem jednu dobu hrál hodně. Je to vlastně multiplayer fps založená na skillu, kdy si upravujete zbraně a jdou upravit hodně. Za hraní dostáváte body, za které odemykáte další vylepšení vašich zbraní. Hotové zbraně se pak vloží do "loadautu" a ten se pak použije ve hře. Je tu pár módů, myslím že teď už i ranked hodnocený zápas, tedy žebříček. Audio-visuálně je to dost povedené, vlastně kromě pár věcí je to perfektní hra. Dá se i vylepšit postava, na což je ale zapotřebí koupit si "mince" za realné peníze.

Pro: humor

Proti: něco tomu chybí, nějak okořenit

+5

Condemned: Criminal Origins

 • PC 80
Condemned: Criminal Origins je "zrcadlo" svého bratra F.E.A.R.: First Ecounter Assault Recon. Dokonce bych si dovolil tvrdit, že příběhy v těchto dvou hrách jsou určitým způsobem propojeny a v herním vesmíru se absolutně neignorují. Condemned v sobě totiž skrývá PROMYŠLENÝ bojový systém, jako byl u Fearu a samozřejmě (velmi zdařilé) AI, jako tomu má Fear. Rozdíl je v tom, že Co. je kapánek realističtější a jeho bojový systém je založen na blízko. Tady nejde jen o nějaké sekání zbraní na blízko, ale každá zbraň má odlišnou rychlost útoku, rychlost BLOKOVÁNÍ, menší nebo větší požkození a až 3 možnosti, jak zaútočit, což se dá zavézt do různých komb v soubojích. Pokud jste zkušený akční hráč, rozhodně si zkuzte hru za tmy s kvalitním zvukem a na vysokou obtížnost, tohle je adrenalinová pecka.

Pro: Trochu jiný druh strachu než u Fear, Bojový systém, AI, Zvuky a Grafika

Proti: Druh hracího prostředí je klasicky bludištěm.

+19

Outlast

 • PC 80
Prvních 20 až 30 minut jsou neskutečné (když to hrajete poprvé). Takovou atmosféru jen tak někde nenajdete. To jsem si vyloženě užíval, jaký jsem měl strach. To bylo právě způsobené tím, že jsem nevěděl vlastně z čeho. Když jsem ale narazil na prvního kkta, který vlastně ani není strašidelný... zkazilo to ten obrovský potenciál, který kdyby se táhl celou hru, zasadil bych tento kousek do zlatého fondu herních FPS, a nechal bych ho tam.
Když se na dílo podívam jako na celech, je to dost povedená hra. Lekačky tu jsou, zajímavé scény nechybí, všechno to pěkně vypadá i se to dobře hraje. Dějová linia je dost uspokojivá i příběhově.
+8

F.E.A.R.: Perseus Mandate

 • PC 85
Zkuste dohrát první jedničku a potom si zahrajte hned Perseus (vynechejte Extration point) a budete překvapení, jak je Perseus mnohem lepší než se na první pohled zdá. Odpad je totiž Extraction point, který jedničku totálně zkazil. A to nemluvím o nemožnosti Extractionu hrát na plné rozlišení.
+7 +8 −1

F.E.A.R. 2: Project Origin

 • PC 75
Připadá mi, jako by se Monolith u téhle hry držel zpátky. Je to stále kvalitní akce a kvalitní horror, ale už to neumí tak vtáhnout. Příběh je slabší, vlastně jsem ani nečetl ty diagramy. Hodně se od toho zbytečně očekávalo.

Pro: Zajímavé lokace

Proti: řízení robota: wtf?

+11

F.3.A.R.

 • PC 80
Není to vůbec špatná hra, ale fanoušky předchozích dílů možná dost zklame. Je tam poznat tak velký rozdíl kvůli jinému studiu, které se trochu utrhlo ze řetězu a úplně nenásledovalo předchozí dva díly. Najde se tu i pár děr v příběhu a některé nelogičnosti. Vlastně jsem si to občas i dost užíval. Jedna z hodně viditelných věcí je ve trojce náročnost, který tu jde fakt dost cítit. Po čase jsem přepl na nejlehčí a i tak jsem měl kolikrát dost nahnáno. Bál jsem se trochu až ke konci, jinak to co se týče strachu nebo armosféry z předchozími díly nemá co společného. Nová možnost co-op potěší, i když jsem jí nehrál. Jeden velký mínus je neschopnost tvůrců vymyslet jiný prvek hry, než nahnat na hráče co nejvíc nepřátel nebo ho párkrát zamotat v baráku, který připomíná víc bludiště než obývací prostranství. Fear faktor byl tak trochu nahrazen krví a vnitřnostmi, což se strachem nemá mnoho společného. Nazvat to Hnus 3, sedělo by to víc.

Pro: Hratelnost, Co-op

+7 +9 −2

Left 4 Dead 2

 • PC 95
Nemůžu si pomoct, ale tahle hra mi připadá jak totální parodie. Se kolikrát u toho řežu víc jak u nějaké komedie. Např. když si dáte third person a hrajete online s kámošema tak to jsou mordy občas. Nebo když někdo totálně zahláškuje tak občas je to na oskara.

Proti: ? možná taková ta lineárnost a je to furt to samé dokola. Ale je to starší hra.

+14 +15 −1