Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Diskuze

< >
@Jumas (20.11.2019 15:55): Z hlediska hratelnosti se mi hrál zkrátka lépe. K tomu Samorostu jsem měl zezačátku problémy se připoutat, navíc když bylo hned v začátku to pitomé puzzle s jezírkem. Chuchel pěkně odsýpal.
@leebigh (komentář): Ty máš radši Chuchla, než Samorosta 3? To jsi snad jediný :) Mě se trojka líbila dost a naopak mě Chuchel hodně zklamal. Na Pilgrims a následně i Creaks se však těším.
@anna.nika (07.02.2019 16:44): Tak to nevím, asi to teda bude nějaký bug. Někde píšou, že minihra jde resetovat tím, že se všechny karty umístí dolů, ale nevím, jestli se objeví ty zmizelé karty. Pak jedině restartovat hru. Víc už mě nenapadá.
@raisen (07.02.2019 16:37): Té rodině právě chybí ještě 3 jídla (ze 4) k tomu, aby byla úplně spokojena (->zelená karta) a já bych pak mohla dostat nůž. Jenže ty jídla mi všechny zmizely, tím pádem nemám co dát rodině, proto nemůžu získat ani kartu, natož tak nůž.
@raisen (07.02.2019 16:27): Rybu jsem určitě vylovila taky.. Teď mám na výběr použít 5 karet. Na jedné je oheň, na druhé 1 lukostřelec, na 3. jsou lukostřelci 2, na 4. je ta rodinka a poslední 5. karta je úplně prázdná.

@raisen (07.02.2019 16:07): Všechna zvířata jsem ulovila a upekla - jak se mělo :D. Pak mi však hned nedošlo, co s tím dělat dál. Tak jsem různě zkoušela a mezitím mi zmizely právě ty karty s jídlem. Proto jsem teď ve slepým bodě, kdy nemám čím nakrmit tu rodinku, aby byla spokojená a já mohla dostat nůž.

Jinak když minihru zavřu a spustím znovu, tak to zůstane ve stejném době, kdy jsem hru opustila předtím.
@anna.nika (07.02.2019 15:41): Co si pamatuji já, tak bylo třeba postupně ulovit všechna tři zvířata (plus asi ryba v rybníce) a myslím, že jejich karty mizely, když je hráč ulovil. Pokud mizí i něco jiného, tak třeba to už potřeba není. A když opustíš minihru s kartami a znovu spustíš, tak se neresetuje? Případně, co zmizelo za karty?
@raisen (07.02.2019 15:34): Možná to špatně popisuju. Přemisťovat karty můžu, ale s tím počtem už nedocílím toho, aby mi dal nůž. V průběhu používání karet mi pak vždy nějaká zmizela. A teď mi chybí. Proto nemůžu “uspokojit” rodinku jídlem, protože mi zmizelo a proto nemohu dostat ani ten nůž.
Mám dotaz ohledně hry, konkrétně na část, kdy se dostanu k houbařovi, který mi dá za úkol poskládá kartičky (za odměnu mám dostat nožík). Tyto karty jsem nějak poskládala, nicméně špatně a až poté jsem si všimla návodu v horní listě. Teď se nemůžu dál pohnout. Zbylo mi jen 5 karet a s těmi neudělám to, co potřebuju. Houbař však nové karty nerozdá, abych mohla začít znovu.. Víte někdo, prosím, co s tím?

Za případné rady děkuju.
@smaorost8 (18.02.2018 08:31): to víš, já se v logických hrách využívám, takže mě samorost nepřekvapí. Jelikož to není moje první hra od Amanity tak mi to přijde logické. Jak píše Drolin, tohle nebude žánr pro tebe.
@smaorost8 (komentář): Hry Amanity jsou (ne)logické hry co se tváří jako adventury. Spíš bych doporučil něco kvalitního z žánru adventur (The Pandora Directive, aneb bohužel jedna z mála adventu chytře využívajcí hint systém), nebo přímo z žánru logických her (Pandora's Box). Co si budeme povídat, velká část adventur má opravdu špatné puzzly a herní překážky.

Ale hudba je fantastická, takže někdy dám i S3.
@RomcaT (komentář): OK, nelogické úkoly. Dokázal by hru dohrát nějaký stroj na dešifrování? Mám podezření že ne, Je to šílenost vsazená do hezké grafiky a hudby. Na zblbnutí a ztrátu času je to dobré.
@smaorost8 (14.02.2018 14:50): Jak píšu v komentáři, párkrát jsem se zasekl, ale nakonec vše vyřešil bez nápovědy, až na pár ačívů. Vývojáři Amanita Design mají stále stejný styl řešení svých hádanek, takže když od nich odehraješ aspoň dvě hry, víš už zhruba co očekávat, takže nemožné to určitě není.
@RomcaT (23.01.2018 18:01): To docela jo, protože jako poctivej grammar nazi se mi z tvého stylu psaní kroutí i palce na nohou... :D Já třeba nemám problém dát plusko komentu, kde je názor naprosto opačný od mého, ale je to dobře obhájený a čtivě napsaný.
@90210 (23.01.2018 17:13): já vím že jo, je to takové dětské, spíš na pohodu. Dost rozdíl od masakralnich stříleček a podobně. Chci to jednou pustit synatorovi. Jako počítám a tím že se mi na to vysere ;o))))
@Karasman (23.01.2018 17:08): v tom případě máš asi očividný problém s mým stylem psaní ;o))) já to dávám spíš jestli souhlasím nebo ne. Případně když si čtu komentář na hru kterou jsem nehrála tak pak i za styl psaní.
Karasman: nemůžu ti za ten koment dát plusko, protože haníš takovej krásnej herní kousek ;o) koukám že, to co tebe sralo, me se líbilo ;o) njn prostě co člověk to názor.
Mysím, že je moc brzo a hodně trafik to ještě nedostalo a nebo vzhledem k tomu, kolik tam těch míst je, každá trafika dostala 1-2 kusy a někdo vám to prostě vybral no :D
@JohnCZ (18.04.2017 22:04): No přesně, vůbec o tom nevěděli. Narazil jsem jen na Shade z letité ABC kolekce. Když jsem se ve třech trafikách zeptal, jestli nemají hru Samorost 3, tak měli prodejci naprosto stejnou reakci, a to "Co prosím?". Po zopakování otázky mi řekli, že nic takového nevedou. Extra Publishing má asi nějakou zvláštní distribuci anebo si trafikanti nepamatují, co prodávají. Každopádně ta krabička za 149 Kč případně 6 Euro existuje.
@Jumas (18.04.2017 22:01): Nz, jsem rád. :) Jinak - to samé u nás, jen s tím rozdílem, že já to nakonec nesehnal. Prodejci vůbec neměli tucha, že by tam něco takového měli mít. Škoda, ale aspoň zbude na pívo. :)
@JohnCZ (16.04.2017 23:17): Díky za info. Byl jsem v několika trafikách a neměli o tom ani páru, žena mi pak v jedné sehnala poslední kus. Jako sběratel krabicovek jsem z toho fakt nadšenej.
@Garret (10.12.2016 15:16): Ne :) Já právě mám rád krabicovky, ale stačila by mi jen klasická plastová krabička. Tyhle sběratelky sou sice hezký, ale stejně bych si to jednou prolít a pak už na to nešáh.
@Bedivere (05.08.2016 09:37): Bedivere díky za reakci, ale jsem asi úplně mimo, jaké menu myslíš. Ve hře (pod hvězdičkou) mám jen ikonky nápovědy, vypnutí, info-tiráž, roztažení na obrazovku a zvuk.
Prosím o radu. Jsem zde prvně a s jediným záměrem: Dohrál jsem (aspoň myslím) zakoupený Samorost a nevím jak začít hrát znovu. Marně hledám volbu „nová hra“ a „pokračovat v rozehrané“, která byla v Machinariu, Samorostu 2... Snad to není hra na jedno použití? Amanitou a Floexem jsem nadšen, jinak ale hráč nejsem (jiné hry neznám), tedy prosím (vás zkušenější) o pomoc. DÍK :P
Náhodou super avatar:p! Byť když jsem ho zde viděl poprvé, refreshoval jsem stránku v domnění, že se mi nechce načíst:).
Jen poznámka k jedné ze zajímavostí. V "Nejpopulárnější nově vydané" se hry neřadí dle popularity, ale dle data vydání. Neznamená to tedy, že by soundtrack byl populárnější než samotná hra, jen byl prostě vydaný později, tudíž byl nad hrou. V populárních se prostě objeví všechno, co přesáhne nějakou hranici zobrazení / prodejnosti (to nevím přesně). Ale vždy platí, že to nové je nahoře.
ufff, poustim termiti vajicka do nejaky skluzavky s prepazkama a zatim zadna kombinace s posledni prepazkou nehla, nic podle ceho by se dalo odvodit reseni tam nevidim, ani ta blba napovedova knizka nepomaha. Je to nekdo kdo by mi moh vysvetlit o co tam jde?

A tak po restartu hry uz to cosik dela... sice porad nechapu jak bych to mel bez navoud pochopit, ale aspon ty cesticky v napovede fungujou uz.
@Ferdish (01.03.2016 12:47): Větší a delší to nejspíš bude, ale těžší pravděpodobně ne. Pokud si dobře vzpomínám, tak v nějakém rozhovoru říkali, že se to stylem hraní bude podobat více Botanicule. Ale na hádanky asi taky nezapomněli dle traileru.
Tak toto je jedno veľké a príjemné prekvapenie. Síce som dúfal v Machinarium dvojku, ale aj tak zrejme postupne začnem škrtať dni v kalendári až do vydania :D

@Fritol (29.02.2016 13:54): Asi je to dôsledok vyšších nákladov, keďže hra bude rozsiahlejšia a predpokladám že aj o trochu ťažšia ako predošlé tituly, čiže vydrží na dlhšie. Ale možno sa na Steame objaví nejaká akcia.
Já se hlavně těším na OST, ta skladba v teaseru je supr. Trochu mě ale zaskočila cena 20 dolarů, byl jsem zvyklý na ty jejich ceny pod 10.