Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Zajímavosti

Vývoj

Aby se hra zaplatila potřebují vývojáři vydělat 1 milion dolarů. Přesný rozpočet hry neví a nikdy ani neexistoval. Za úspěch lze považovat zisk dvojnásobný.
Za první týden to bylo přibližně patnáct tisíc kopií. Nejlépe se prodává na steamu.

Tvůrci

Hardware

Minimálne systémové nároky:
CPU SPEED: 1.7 GHz Dual Core
RAM: 1 GB
OS: Windows XP, 7, 8, 10
VIDEO CARD: Intel HD 4000
PIXEL SHADER: 2.0
VERTEX SHADER: 2.0
FREE DISK SPACE: 1 GB

Easter eggy

Ve hře se objeví i planety z předchozích dílů. Ve svém příbytku máte dalekohled, kterým je lze zahlédnout.
Ve hře se objeví robot Josef ze hry Machinarium. Poté, co dohrajete hlavní příběhovou linku, vraťte se do Gnomova příbytku a jděte spát do postele. Gnomovi se bude zdát sen, kde oslavuje se svými přáteli, které potkal v průběhu hry a Josef tam bude oslavovat s nimi.
Ve hře je odkaz na hru Chuchel, další projekt Amanita Design. Po skončení hlavní příběhové linie se vraťte do svého příbytku a podívejte se dalekohledem do vesmíru. Uvidíte s ním hlavního hrdinu zmíněné hry, jak se žene vesmírem za třešní.

Ostatní

Po vydání hra zaujala první místo v prodejích na Steamu. V žebříčku nejpopulárnější nově vydané dokonce zaujala první dvě místa, kdy soundtrack hry se umístil na prvním místě, zatímco samotná hra se umístila na druhém místě.
Hra vyhrála 3 ocenění Česká hra roku. Vyhrála v kategoriích nejlepší hra roku, nejlepší hra pro PC a konzole a nejlepší audio doprovod. Nominace měla i v kategoriích nejlepší herní design, nejlepší vizuální stránka a nejlepší příběh. Ty však neproměnila. Byla tak nejúspěšnější hrou v daném ročníku.
Samorost 3 je jedním z témat dokumentu New Game (2016) o současném vývoji videoher v Čechách.