@RNDr. Gunár Pavel (31.08.2013 11:25): Tak na to vytahování češtiny jsem úplně zapoměl, ale

Martin Kovář (kovar@cinemax.cz) - včera, 14:24
re:
Mějte prosím trochu strpení, právě si totiž vybíráme dovolené (někteří z nás letos poprvé, jiní poprvé po několika letech). Čeština pro Steam verzi je připravená, jenom je zapotřebí počkat, až se vrátí všichni, kteří k tomu mají co říct a kteří musí vyzkoumat jak na to. O vydávání patchů a dalšího nového obsahu na Steamu se teď už totiž starají přímo autoři, nikoliv Valve, jak tomu bývalo dříve, takže je to pro nás něco nového, co musíme nejprve nastudovat.
@JohnCZ (30.08.2013 22:50): Ta hra ma neco, co ostatnim chybi a to super pribeh dlouhe dialogy, hudba , ale zase ma neco, co postrada a to je proste ten bojovy system..Nejvic me mrzi, ze jsem mel same zlute veci a prose kolikrat jsem nemel sanci ani proti horde enamaku, kteri byli teda docela silni a kdybych nemel ten EQ tak si ani neskrtnu :D zkousel jsem to.
Na vic je to dost velka hra, kdyby na tom delalo vic lidi myslim si, ze by to byla dokonala hra.

nejvetsi masakr :D skoda jen ty staty veci a zbrani mel jsem pocit, ze to nema skoro vliv
No podle všeho by měla být čeština na steam verzi v přípravě... kdy ale bude k dispozici to nevím...
Už se nedivím, že překlad hry do AJ trval dva roky. Každá postavička je napsaná zvlášť, nejsou tam žádné univerzální odpovědi. I ten poslední žebrák odpovídá na otázku minimálně dvěma odstavci košaté češtiny. Údajně hra obsahuje dvakrát víc textu než Planescape:Torment .
@Majkee (29.12.2012 19:19): tady můj souboj s tím skřetím císařem
- bylo nutné je postupně vylákávat na ten můstek ....
- taky je dobré si vypít posilující lektvary - lektvary zvyšující odolnost proti kouzlům - kvůli těm skřetím mágům
- za paladina jsi si měl hned zaměřit na kovářství aby jsi si mohl zbraně a zbroje hned opravovat - kdyžtak převlíknout na nemagické - na jejich opravu není potřeba mýt kovářství na moc vysoké úrovni.
- já jsem se zaměřil také hlavně na obranou schopnost - a snažil jsem se nepřátele nalákat na mě - až pak jsem přikázal společníkům aby útočili
- jo samozřejmě ty pečeti jsou taky užitečné - někdy opravdu nutné - při soubojích s duchy, a např: na ohnivé elementály platí mrazivá kouzla
- ty džiny lze vyvolat rozbitím té zelené krabičky - ale ty jsem pokud možno vůbec nevyužíval - jen pokud to bylo opravdu nutné - džin je velice silný ale za nepřátele které zabije nezískáte zkušenosti
@marwel (29.12.2012 17:59): Tak jsem to nakonec prošel s tím, že jsem měl permanentně rozbité brnění i zbraně a jen jsem používal pečeti. Naštěstí se jich dá najít a koupit dost. Rubat je mečem nemá smysl.
@Majkee (29.12.2012 13:54): Jo tohle je dobra p*covina. Tam jsem to vzdal. Mam pocit, ze tam je mozne nalezt snad nejakou lampu, kterou vyvolas dzina a ten ti muze nejake kramy prodat (nebo proste neco na ten zpusob), ale mam pocit, ze to ma omezeny pocet pouziti (konkretne jedno). Uz si to moc nepamatuji.
Tohle je spíš simulátor pití lektvarů než RPG, už mě to fakt leze na nervy, ze Železných dolů se vracím do města každých 15 minut, abych doplnil potiony a opravil armor. Samozřejmě bágly jsou tak trapně malé, že nemůžu nic vzít, abych měl místo alespoň na rozbité(a náhradní) brnění, zbraně a kupu lektvarů. Sbírání věcí je stejně pixel-hunting, takže se ani neobtěžuju. Potiony mi zaberou celé dva bágly. Zbraně jsou v čoudu asi po pěti minutách boje. Skřetí šaman je fakt vtipnej, na nejlehčí obtížnost dá všem na dálku IK (mám 18lvl). Proč není někde v těch dolech vendor ? Není tam nějaký kouzlo co mě teloportuje do města, abych nemusel jak trotl každou chvíli procházet nazpět x levelů toho šílenýho dungeonu, kde se navíc pořád respawnujou potvory ? Kde je ten zpropadenej skřetí náčelník ? V 15. patře ? Předpokládám že ho stejně nedám.
Načo je v hre Sluneční krystal? Našiel som to v mape Galibornium - fórum a neviem čo s tým :(
@Neklan (15.12.2012 22:24): Já ti teda zaspoiluju...
Skřetí doly sů asi 4patrový dungeon na jehož konci je skřetí císař, a manželka vysoce postaveného šlechtica z Hillbrandtu (kacířka). Ať už jí budeš věřit nebo ne, po tom co ju doprovodíš do města by za tebu měla přijít a přiznat sa, protože vůce dětí nového řádu v hillbrandtu ju chce odstranit. Pokud jí věřit nebudeš možeš sa u napřed pokusit vyslechnůt, ale ona je těhotná takže máš smolu. Možná aby za tebů přišla mosíš napřed zajít k nim dóm. V předposledním patře možeš najít dvojníka paladinského mistra, který je křivě obviněný (to je důkaz o jeho nevině).
Zajímalo by mě, kolik se prodalo kusů. Dělali na to přes deset let, snad se to vyplatilo.
@Matthew.J (15.12.2012 21:41): mam pocit, ze jsme tam byl. ale nevim jiste byl 27 lvl paladin v prvnim akktu a fakt jsem to tak prošel uplne vsechno. A doly plne skretu byly asi hodne na zacatku... Kdyby to k sakru bezelo na linuxu hned bych se do toho pustil znova.
Může mi někdo, kdo to už dohrál, vyspoilerovat příběh? Aspoň stručně. Zajímalo by mě, o co tam vlastně jde...
No, co jsem četl na různých forech, tak lidi měli občas problém i na nejlehčí obtížnost(možná nováčci v žánru ?). Stáhl jsem si poslední kumulativní update 1.10.14 z ofic.stránek tak doufám, že to pojede v pohodě.
Ja jsem měl problém dostat se z prvního aktu. Obtížnost žádná nebyla. jen občas jsem vlezl kam jsem neměl, ale nemohl jsem se dostat dál. Hrál jsem za paladina v podstatě podle pocitu. Zabil jsem i toho biskupa, co je mu potřeba sebrat srdce ze skrýše v podlaze, ale nic dál se mi neoteřelo ani mi mi nepřišlo, že bych věděl kdo je zodpovědný, kromě samotného biskupa a lidí okolo, takže se mi ani nechtělo nikoho poslat na mučitdla.
Hm, asi si to koupím na GOGu za 15 doláčů. To zas bude zabitýho času. :D Jen se bojím té obtížnosti.