Firewatch

@Bodkin (14.09.2017 18:53): Ale ne, v podstatě máš pravdu a jestli jsem to, co jsi napsal správně pochopil, tak jsi právě důkazem toho, co jsem napsal. Tak trochu cítím utočný směr tvé reakce, na můj mírně rasistiky zabarvený koment.

Prostě mě sere sluníčkářská politika dnešního celého světa. Nevím jestli je ten borec co na youtubera tak mohutně zaútočil je černej, bílej, nebo pákikstánec, tak by se právě před padesáti lety černejch štítil, pokud ovšem fakt není černej. :D. Zrovna v Americe, kde na černejch byly páchaný neuvěřitelný zvěrstva, jsou dnes nejcitlivější. Ovšem kde na světě ne? Tak třeba Kambodža? Čína? V životě jsem neviděl číňana, kterej by si stěžoval i v americe na rasismus. Jen chudáčci čenoušci jsou neustále a brutálně i po tolika letech utlačováni. Ale nebojí se vyjít po celém svetě vyjít do ulic a demolovat vše, jen pro to že jednoho z černých seřezal nějakej brutální nacistickej fízl. Tohle se bohužel toleruje pouze tomuto etniku...

Tak trochu se ze mě asi stává rasista z donucení :D :D

Ale honem pryč od tohoto OT, nebo budu smazán, jako když jsem vložil odkaz na hambatou XenU v diskuzi u HL 2 :D :D

Jinak Firewatch určite pecka hra, musím si ji zahrát :)
Hlavne ze jeste pred sedesati lety jezdili v autobusech negri oddelene.... Precitlivela spolecnost...
@Bodkin (14.09.2017 10:27): ja chtel napsat "tamta hra co hraje porad Bodkin". Vim o co jde a na steamu mi skaces porad, jen ten nazev si presne nevybavuju (protoze je debilni). Ale zas se tu nemuze cela databaze tocit kolem tveho "jmena", i kdyz by mela.. :-D
@Gordon (14.09.2017 08:30): samozrejme se dela takove halo kvuli slovu, ktere mu jen vyklouzlo, ale denne probiha ohromne mnozstvi cilene verbalni sikany pri tymovem hrani online her - zejmena sexismus. Ale to je vsem jedno a jaksik se to neresi :-D :-D

A Firewatchi Pewduv letsplay urcite prospel. Takze u me ten populisticky vyvojar docela ztratil sympatie. A dobre jim tak. Akorat me zas desi jakou "moc" ma jeden YT kanal. :-D

Samozrejme Pewds je mamlas, o tom zadna.
@Karasman (komentář): Jen malej dotaz k té ceně. Tobě fakt přijde zlevněných 230 korun za takhle vypadající, znějící a napsanou hru moc? Jen kvůli tomu, že je kratší? Tohle fakt nechápu. Ale herní průmysl si za to může sám no.
Po pár dnech se mi příběh trochu rozležel v hlavě, tak jsem se podíval i na nějaký YT videa a překvapilo mě, že se mi moje teze potvrdily - Delilah je prolhaná, až to bolí. Je kravina, aby nevěděla o výzkumné stanici, když na ni měla ze své věže přímou viditelnost a navíc jako ranger pracuje 10 let, stejně jako je kravina, že nachystala Henrymu novou vysílačku, když by na cestě k té truhle míjela Henryho věž a mohla mu ji dát rovnou a hlavně je to tak daleko, že to nemohla stihnout. Navíc v okolí té truhly jsou neustále slyšet zvuky praskajících větví, jako že vás někdo sleduje, za celou hru to nikde jinde není a ani dříve/později to v této lokaci není slyšet). Dal ji tam tedy sám Ned, což znamená, že celou dobu peče s Delilah. Je toho rozhodně víc, ale jsem rád, že se mi to potvrdilo. Za tohle vývojářům palec nahoru.
jsem ještě v práci, poslouchám soundtrack, a mám z toho goosebumps. Remo odvedl fakt dobrou práci.
Checknul jsem nějakej gameplay a vskutku máte pravdu, takže to měl asi nějak buglý či co.
@Paul (17.01.2017 22:19): ted uz to zkouset nebudu, ale krajne se mi to nepozadava. Nopak si skoro rikam jestli tam nebyly zvlast labely pro xbox/ps/steam gamepady, ale to si mozna s necim pletu.
Jo, byla to stanice na monitoring pohybu medvědů či tak něco...
@novoten (komentář): Ke spoileru na konci: Já měl za to, že se jedná o normální výzkumnou stanici, kterou akorát ten maník využil a dal tam ty spisy s odposlechy, aby si Henry myslel, že je to konspirace.
Mě se to moc líbilo. Mělo to takový lidský příběh, který v jednu chvíli vypadal na Twin Peaks zápletku (malinkaté zklamání že to dopadlo jak to dopadlo), hezky to odsýpalo (což mi v poslední době vyhovuje), interaktivita tak akorát, aby to nebyla další Telltale hra "drž šipku dopředu 2 vteřiny a pak sleduj další cutscénu", ale aby byl člověk vtažen do děje. A krátké mi to také nepřišlo, možná proto, že jsem to nechtěně musel hrát v průběhu 4 víkendů po kratších úsecích.
@Maximus (22.02.2016 20:48): jn, hlavně všechny v jeden den. koukal jsem, že u mafie jich bylo asi 6 v jeden den, ale to ještě startovala Databáze a taky to mohlo bejt proložený komentama z dalších her.. :)
4 z 10 komentov na Firewatch :) Bolo už niekedy aj viac komentárov v tom istom čase na hlavnej stránke na tú istú hru?
Ako ste ten príbeh pochopili?

@pipboy (22.02.2016 11:13): Bolo to aj niekde potvrdené, že Delilah spolupracuje s Nedom, lebo ja som to nikde nevidel, prečo by potom Henryho posielala na vežu, keď mu tam nechával Ned odkaz, veď by predsa hrozilo, že sa stretnú nie? celý čas by to len hrala v rozhovore na Henryho? a keby Delilah chcela aby sa ten chlapec nenašiel, prečo by stále nabádala Henryho aby šiel celej záhade po stope? keby nechcela aby ho našiel tak by ho nikde snoriť neposielala. Či?
@Kyatapii (komentář): asi nejvetsim problemem Firewatch je neprehlednost tehle zahadove slozky, protoze clovek musi hlidat a zkoumat radu detailu a zaznamu, aby pochopil co a proc a i tak asi neobjasni vsechno. Sam jsem si po dohrani rikal, ze je to blbe udelane, ale hlavne jsem ty papiry nikdy moc nezkoumal. Vyzkumna stanice patri nejake univerzite, akorat v ni pres leto nikdo neni. Delilah urcite lze, kdyz rika, ze o ni nevi. A jinak vsechno nasvedcuje tomu, ze Delilah o Nedovi nejen vi, ale zaroven si vzajemne pomahaji. A Delilah ma podle vseho vlastni osobni zajem na tom, aby se mrtvy kluk nenasel - nejspis je za jeho smrt nejakym zpusobem zodpovedna a vyhovuje ji, ze si to za vinu dava Ned (ktery si k Delilah vybudoval silny vztah a na Henryho ponekud zarli), ba co vic v tom i Henryho hlavne ke konci dost utvrzuje.
Zatím paráda. Ale ty příběhy na mě začínají doléhat.. vše kolem se mrví co se zdraví týká (popř. přerušených přátelských pout), teď je to i ve hrách. Vždycky si pak víc vážím toho, co mám. Ale možná by prospělo se na chvíli naladit třeba na DOOM, nebo tak něco.. :D
@Bodkin (18.02.2016 12:33): tak najde se to pár lidí co to milujou, ale já došel do hinterlands a když jsem viděl ty fetchquesty tak jsem to vzdal..bohužel i ty dialogy mi do toho momenty přišly slabý. Grafika docela pěkná, až na postavy.
@Paul (18.02.2016 11:07): Hele, Charlize dal Inquisition 100% a Fallout 4 90%, tak jsem z toho odvodil, že to tedy musí být zábavnější než F4. Není. Furt nevím proč bych se o to měl nějak zajímat a pokoušet se to dohrát krom toho, že jsem za to vyhodil sedm kil a to jsem mohl mít dvě SOMY.
@Bodkin (13.02.2016 16:56): tak to nechápu že ztrácíš čas takovými inferiorními věcmi *couch*inquisition*cough* když máš neodehranou SOMU a Isolation :)
Ale dobrý že neuznáváš wine stupnici a Firewatch je tudíž hra s Bodkinovo seal of quality (tm). Už aby byly slevy :)
@Paul (13.02.2016 14:51): Žel bohu, ale Somu ani AI jsem ještě nehrál. Chtěl jsem dát 85, ale nakonec jsem 10 srazil za konec toho 'mystery segmentu'. Vím o co jim šlo, jen to na mě nemělo ten správný účinek. Jen jsem se ještě nerozhodl, jestli proto, že se jim to nepovedlo a přepískli to, nebo proto, že jsem chtěl, aby to dopadlo nějak jinak.

@Paul (13.02.2016 15:24): Spíš ne, '8' je u mě hra, která je zábavná a zajímavá a nemá žádné vážnější nedostatky, případně její pozitiva dalece převyšují jákákoliv negativa. 75% je od toho tudíž jen drobný krůček.

@Drolin (13.02.2016 16:30): Dovol mi, abych se volně parafrázoval: "Ještě chvíli a nová generace bude co k čemu a ne jen pro hipstery" Na stranu druhou, vsadím se, že se ani neshodneme na definici adventůry, takže prostě jen bodkinuju.
@Paul (13.02.2016 14:51): Spíš odlišná metodika hodnocení. My, co vycházíme z modifikované "wine rating" stupnice, nejspíš vidíme 75% jako nějaké průměrné konzumní víno :)

EDIT:

96-100: An extraordinary wine of profound and complex character displaying all the attributes expected of a classic wine of its variety. Wines of this caliber are worth a special effort to find, purchase, and consume.
90-95: An outstanding wine of exceptional complexity and character. In short, these are terrific wines.
80-89: A barely above average to very good wine displaying various degrees of finesse and flavor as well as character with no noticeable flaws.
70-79: An average wine with little distinction except that it is a soundly made. In essence, a straightforward, innocuous wine.
60-69: A below average wine containing noticeable deficiencies, such as excessive acidity and/or tannin, an absence of flavor, or possibly dirty aromas or flavors.
50-59: A wine deemed to be unacceptable.
@pajmič (13.02.2016 12:26): chudák bodkin :(
Každopádně ty dva komentáře jsou trochu kontrastní, vůbec nevim jestli by se mi Firewatch líbil nebo ne. Asi prostě počkám na slevu a pak to zkusím.
@Paul (13.02.2016 11:24): Bohužel to na mě občas přijde a já si ty své neurozy a komplexy na někom nebo na něčem musím vybít. Naneštěstí to vždy shodou okolností odnese ubohý Bodkin :(

@Wild One (13.02.2016 12:14): Díky, to bych ti přál. Ono hodně záleží na tom co od toho očekáváš. Já očekával dost a to byla má nevýhoda. Ovšem, pokud se budeš řídit mnou, tak tvá očekávání nebudou vysoká, ergo tě ta hra nemůže zklamat jako Pajmiče :) :)

@Bodkin (13.02.2016 12:14): Prosím to nedělej Bodkine! Stůj si za svým! Ukaž, že jsi charakter hodný práce na nejočekávanější české hře! Pajmič jest jen obyčejným sedlákem, který tě nemůže vyvézt z míry.
[neexistující komentář]: dobrej koment :D ale snad ze hry budu mít trochu lepší dojem :)
@Bodkin (13.02.2016 10:36): :D Jo, to je opravdu vrchol drahý Bodkine v lese totiž bývají jen ty želvy a mývalové. Po jednom kusu pochopitelně. Já ti nevim, to šourání bych já osobně za sprint nepovažoval, možná lehký vyklusávání.

Jediné co je tady oproti ester interaktivní jsou ty dialogy.

P.S. díky, opět si ranil mé srdce zlověstným mínusem, ale respektuji to. Ty sám musíš přeci nejlépe vědět, co je dobré a co špatné. Vždyt děláš hru, na které pracuje božský Vávra Dan.

P.P.S. Zajdi si do toho lesa Bodkine, možná zjistíš jak moc pěkné a rozmanité místo to ve skutečnosti je :)
[neexistující komentář]: Je tam želva a Racoon, minimálně. A spousta ptactva.

Sprint tam samozřejmě je taky a oproti Dear Esther je to vrchol interaktivity
@Sykii (12.02.2016 11:26): Netuším a i když ta hra je nesmírně ukecaná (vše se tam děje skrze dialogy), tak bych řekl, že je to naprosto srozumitelné a není tam žádná složitá angličtina.
Nu, mám z toho po dohrání kapánek rozporuplné pocity, ze začátku jsem to totálně žral, ale pořád nevím jestli si z to můžu sám (on sám ten trailer hintuje na naprosto jinou zápletku), nebo si za mě můžou oni sami.

Ale těch 450 Kaček nelituju, to zase ne.
Trvalo to asi tři hodiny. Skončilo rychleji než začalo. Tajemno a mysteriozita tak nějak vyšuměla v nic. Hratelnost neexistuje, je to v podstatě jogging simulator, a nějaký ten výstup je proveden stisknutí mezerníku nebo něco takového. Tak nějak to nemá pointu, ale povídka na 12 stran by z toho asi byla dobrá.
Rozhodně not worth 20 éček.
Tak na toto sa veľmi teším. Jack_Dark ma provokuje na Steame s obrázkami, ale našťastie to robí s mierou, sa bojí aby som mu neprišiel prestrihnúť kábel :D
Konečně zveřejnili cenu. Na Steamu (prý) v akci za 18 Eur. To je na 5 hodin dlouhou hru pořád docela dost. Kdy myslíte, že bude ještě lepší cenová akce? :-)

Nějaké info na Hrej.cz
Má to docela humor, mohlo ba to být fajn. Neví někdo jestli je to prvotina tohoto studia? :D
Námet to má zaujímavý a prvé ukážky z hry vypadali tiež dobre. Som zvedavý, čo to bude zač :)