Firewatch

Archivuje někdo ty jeho příspěvky pro příští generace? Takový abstraktní umění se jednou vydraží za miliony.
Hra je parádne pro LGBTatď, aborcie, mutikult ... pretože ja nemám možnosť zvoliť cestu, kedy sa o ženu ktorú milujem môžem postarať, ide automaticky k rodičom, ale predsa ja ju milujem viac ako jej rodičia, je to môj jednorožec...
PS: Som biely heterosexuálny muž.
Táto hra bola pre mňa dosť sklamaním, snažilo sa to budovať napätie a nakoniec to celé nikam neviedlo.
@Wild One (07.09.2018 18:10): Já ještě survival nikdy nezkoušela, neboť mi vadí to, jak hra nutí hráče každých pár minut jíst, pít a tak podobně. Chápu, že tam plyne čas rychleji, ale i tak mi to přišlo otravné, když jsem nějaké video ze hry viděla. Na to mám reálný život :) Ovšem je pravda, že The Long Dark mě spolu se Subnauticou zaujal nejvíce. Možná to někdy zakoupím a vyzkouším.
@Bodkin (14.09.2017 18:53): Ale ne, v podstatě máš pravdu a jestli jsem to, co jsi napsal správně pochopil, tak jsi právě důkazem toho, co jsem napsal. Tak trochu cítím utočný směr tvé reakce, na můj mírně rasistiky zabarvený koment.

Prostě mě sere sluníčkářská politika dnešního celého světa. Nevím jestli je ten borec co na youtubera tak mohutně zaútočil je černej, bílej, nebo pákikstánec, tak by se právě před padesáti lety černejch štítil, pokud ovšem fakt není černej. :D. Zrovna v Americe, kde na černejch byly páchaný neuvěřitelný zvěrstva, jsou dnes nejcitlivější. Ovšem kde na světě ne? Tak třeba Kambodža? Čína? V životě jsem neviděl číňana, kterej by si stěžoval i v americe na rasismus. Jen chudáčci čenoušci jsou neustále a brutálně i po tolika letech utlačováni. Ale nebojí se vyjít po celém svetě vyjít do ulic a demolovat vše, jen pro to že jednoho z černých seřezal nějakej brutální nacistickej fízl. Tohle se bohužel toleruje pouze tomuto etniku...

Tak trochu se ze mě asi stává rasista z donucení :D :D

Ale honem pryč od tohoto OT, nebo budu smazán, jako když jsem vložil odkaz na hambatou XenU v diskuzi u HL 2 :D :D

Jinak Firewatch určite pecka hra, musím si ji zahrát :)
Hlavne ze jeste pred sedesati lety jezdili v autobusech negri oddelene.... Precitlivela spolecnost...
@Bodkin (14.09.2017 10:27): ja chtel napsat "tamta hra co hraje porad Bodkin". Vim o co jde a na steamu mi skaces porad, jen ten nazev si presne nevybavuju (protoze je debilni). Ale zas se tu nemuze cela databaze tocit kolem tveho "jmena", i kdyz by mela.. :-D
@Gordon (14.09.2017 08:30): samozrejme se dela takove halo kvuli slovu, ktere mu jen vyklouzlo, ale denne probiha ohromne mnozstvi cilene verbalni sikany pri tymovem hrani online her - zejmena sexismus. Ale to je vsem jedno a jaksik se to neresi :-D :-D

A Firewatchi Pewduv letsplay urcite prospel. Takze u me ten populisticky vyvojar docela ztratil sympatie. A dobre jim tak. Akorat me zas desi jakou "moc" ma jeden YT kanal. :-D

Samozrejme Pewds je mamlas, o tom zadna.
@Karasman (komentář): Jen malej dotaz k té ceně. Tobě fakt přijde zlevněných 230 korun za takhle vypadající, znějící a napsanou hru moc? Jen kvůli tomu, že je kratší? Tohle fakt nechápu. Ale herní průmysl si za to může sám no.
Po pár dnech se mi příběh trochu rozležel v hlavě, tak jsem se podíval i na nějaký YT videa a překvapilo mě, že se mi moje teze potvrdily - Delilah je prolhaná, až to bolí. Je kravina, aby nevěděla o výzkumné stanici, když na ni měla ze své věže přímou viditelnost a navíc jako ranger pracuje 10 let, stejně jako je kravina, že nachystala Henrymu novou vysílačku, když by na cestě k té truhle míjela Henryho věž a mohla mu ji dát rovnou a hlavně je to tak daleko, že to nemohla stihnout. Navíc v okolí té truhly jsou neustále slyšet zvuky praskajících větví, jako že vás někdo sleduje, za celou hru to nikde jinde není a ani dříve/později to v této lokaci není slyšet). Dal ji tam tedy sám Ned, což znamená, že celou dobu peče s Delilah. Je toho rozhodně víc, ale jsem rád, že se mi to potvrdilo. Za tohle vývojářům palec nahoru.
jsem ještě v práci, poslouchám soundtrack, a mám z toho goosebumps. Remo odvedl fakt dobrou práci.
Checknul jsem nějakej gameplay a vskutku máte pravdu, takže to měl asi nějak buglý či co.
@Paul (17.01.2017 22:19): ted uz to zkouset nebudu, ale krajne se mi to nepozadava. Nopak si skoro rikam jestli tam nebyly zvlast labely pro xbox/ps/steam gamepady, ale to si mozna s necim pletu.
Jo, byla to stanice na monitoring pohybu medvědů či tak něco...
@novoten (komentář): Ke spoileru na konci: Já měl za to, že se jedná o normální výzkumnou stanici, kterou akorát ten maník využil a dal tam ty spisy s odposlechy, aby si Henry myslel, že je to konspirace.
Mě se to moc líbilo. Mělo to takový lidský příběh, který v jednu chvíli vypadal na Twin Peaks zápletku (malinkaté zklamání že to dopadlo jak to dopadlo), hezky to odsýpalo (což mi v poslední době vyhovuje), interaktivita tak akorát, aby to nebyla další Telltale hra "drž šipku dopředu 2 vteřiny a pak sleduj další cutscénu", ale aby byl člověk vtažen do děje. A krátké mi to také nepřišlo, možná proto, že jsem to nechtěně musel hrát v průběhu 4 víkendů po kratších úsecích.
@Maximus (22.02.2016 20:48): jn, hlavně všechny v jeden den. koukal jsem, že u mafie jich bylo asi 6 v jeden den, ale to ještě startovala Databáze a taky to mohlo bejt proložený komentama z dalších her.. :)
4 z 10 komentov na Firewatch :) Bolo už niekedy aj viac komentárov v tom istom čase na hlavnej stránke na tú istú hru?
Ako ste ten príbeh pochopili?

@pipboy (22.02.2016 11:13): Bolo to aj niekde potvrdené, že Delilah spolupracuje s Nedom, lebo ja som to nikde nevidel, prečo by potom Henryho posielala na vežu, keď mu tam nechával Ned odkaz, veď by predsa hrozilo, že sa stretnú nie? celý čas by to len hrala v rozhovore na Henryho? a keby Delilah chcela aby sa ten chlapec nenašiel, prečo by stále nabádala Henryho aby šiel celej záhade po stope? keby nechcela aby ho našiel tak by ho nikde snoriť neposielala. Či?